9 najczęstszych błędów popełnianych przy noszeniu dzieci w chuście

Mimo, że chusta do noszenia niemowląt była stosowana przez ludzi w różnych zakątkach świata, jej prawidłowe wiązanie wcale nie jest tak intuicyjne, jak mogłoby się wydawać. Jakie 9 błędów najczęściej popełniają rodzice niemowląt?

Porównaj ceny chust do noszenia niemowląt >>>>

1. Chusta nie może być zbyt luźna

Jeśli chusta do noszenia niemowląt zostanie zawiązana zbyt luźno, kręgosłup maluszka nie będzie odpowiednio podtrzymany, a dziecko będzie znajdowało się zbyt nisko. Dodatkowy luz sprawi, że brzdąc będzie badać granice swojej swobody, a przez to możesz odnieść wrażenie, że wiercącemu się niemowlakowi jest zwyczajnie niewygodnie.

2. Zbyt mocno zgięta główka w chuście wiązanej na bok

W chustach zawiązywanych na bok istnieje ryzyko zbyt mocnego przygięcia główki dziecka do klatki piersiowej. W skrajnych wypadkach może to uniemożliwić maleństwu swobodne oddychanie, a nawet płacz, który poinformowałby cię o zagrożeniu.

3. Niesymetryczne ułożenienie niemowlęcia w chuście

Niektórzy obwiniają chusty do noszenia dzieci za ich późniejsze wady postawy. Tymczasem winne są nie same chusty, a niewłaściwy sposób ułożenia niemowlęcia. Chusta musi być tak samo naciągnięta z obu stron maluszka i stabilnie podtrzymywać nóżki oraz kręgosłup.

4. Zbyt małe rozłożenie materiału pomiędzy nóżkami dziecka

W prawidłowo zawiązanej chuście niemowlę ma kolanka na wysokości pępka, a nóżki odwiedzione na boki. Jeśli za mało materiału znajdzie się pod nóżkami niemowlęcia, jego nóżki będą swobodie zwisały sprawiając, że ciężar ciała będzie się utrzymywał na kroczu, nie zaś na pupie.

5. Częste noszenie na jednym boku

Przy chustach wiązanych na bok pojawia się pokusa, by zawsze nosić maluszka na tym samym boku. Jesteśmy prawo lub leworęczni i w ten sposób jest nam zwyczajnie najwygodniej. Ciągłe powtarzanie tego błędu może w dłuższym okresie czasu doprowadzić do rozwoju asymetrii u dziecka.

6. Dawanie dziecku zbyt dużej swobody w chuście

Najmłodsze niemowlęta powinny być otulone chustą tak, by ich kręgisłup był delikatnie zaokrąglony i stabilnie podparty. Błędem jest wyciąganie rączek maluszka z chusty.

7. Przegrzewanie dziecka

Szczególnie w ciepłe dni pamiętajcie, że chusta jest dodatkową warstwą materiału, która grzeje niemowlę.

8. Brak odpowiedniego przygotowania

Zanim ułożysz dziecko w chuście, pamiętaj by je przewinąć oraz nakarmić. To zecydowanie wpłynie na komfort i samopoczucie niemowlęcia.

9. Jakość chusty do noszenia niemowlęcia ma znaczenie

Mogłoby się wydawać, że chusta do noszenia niemowlęcia to tylko kawałek tkaniny. Tymczasem od rodzaju materiału i splotu zależy nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo dziecka.

Zobacz też: Na co zwracać uwagę wybierając torbę do wózka?

 

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo