W oczekiwaniu na maluszka

Dziewczynka czy chłopiec?

Prześlij dalej Drukuj
W oczekiwaniu na maluszka: Dziewczynka czy chłopiec?

Niebieskie czy różowe śpioszki? Choć decyzja o płci dziecka zapadła już w chwili zapłodnienia, proponujemy ci zabawę w przewidywanie, kto mieszka w twoim brzuszku. Chwyć ołówek i zapisuj punkty świadczące o zbliżających się narodzinach dziewczynki albo chłopca. Potem je podsumuj.

Lustereczko, powiedz przecie...

Stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie. Czy twój brzuszek jest okrągły, jakbyś miała w środku piłeczkę, czy raczej spiczasty lub rozciąga się mocno na boki? Jeśli pytasz zdumiona: „Jaką piłeczkę?”, urodzisz chłopca. Kulisty brzuszek natomiast oznacza narodziny dziewczynki. Obróć się i obejrzyj pośladki. Jeśli wyglądają, jakby dodatkowe kilogramy głównie tam „zawędrowały”, możesz kupować różowe ubranka. Jeśli pupa jest taka jak przed ciążą, spodziewaj się chłopca. Zbliż twarz do lustra. Jeśli niewiele się zmieniła, nadal jest szczupła, a skóra różowa i bez wyprysków, postaw na niebieskie śpioszki. Włosi twierdzą, że gdy twarz w ciąży staje się pełniejsza, bardziej okrągła, w brzuszku rośnie dziewczynka. Od pokoleń uważa się, że jeśli w ciąży pojawiają się problemy z cerą, to taka zmiana zwiastuje dziewczynkę. Delikatnie odciągnij wskazującym palcem dolną powiekę oka i obejrzyj dokładnie białkówki. Powinnaś dojrzeć naczynko krwionośne w kształcie litery V. Szykuj się na narodziny chłopca, jeśli naczynko jest w prawym oku. I odwrotnie: „V” w lewym oku zwiastuje dziewczynkę. Mądrość ludów skandynawskich głosi, że błyszczące, grube włosy oznaczają narodziny chłopca. A źle wyglądająca fryzura to „cena” bycia mamą dziewczynki.

Samopoczucie testerem płci

Poranne nudności to typowy objaw ciąży – tak uważa wiele osób. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektóre kobiety wymiotują niemal przez dziewięć miesięcy, a inne wcale? Można znaleźć odpowiedź na to pytanie wśród ludowych mądrości. Ciążowe dolegliwości nękają kobiety, które spodziewają się dziewczynki. Natomiast, jeśli ciąża przebiega „gładko”, czujesz się znakomicie, zostaniesz mamą chłopca. A na którym boku lubisz spać? Możesz liczyć na dziewczynkę, jeśli preferujesz prawy. I oczywiście na chłopca, gdy układasz się częściej na lewym boku.

Apetyt na małe co nieco

Ciąża to czas dogadzania podniebieniu. Analizując swoją dietę, możesz przewidzieć płeć maluszka. Czy wzrosło twoje zainteresowanie kuchnią, polubiłaś pichcenie? Jeśli tak, punkt dla chłopca. Zainteresowanie kuchnią jak przed ciążą lub mniejsze, oznacza, że skarb pod sercem jest dziewczynką. Zachcianki nie do opanowania potraktuj jako wróżbę narodzin córeczki. Jeśli miewasz je rzadko, szykuj pokoik dla mężczyzny. Pewnie słyszałaś, że apetyt na kwaśne wywołuje chłopiec. Dziewczynki już od poczęcia podobno wolą słodkości.

Dodaj artykuł do

 • Wykop
 • Gwar

 
Komentarze do tego artykułu
> Napisz komentarz
 • dodany przez ewelina dnia 14 września 2011, godz. 11:40

  głupota z tymi przesądami i tyle.Ja pałaszuje słodkie ,śpię na prawym boku i też nie przechodzę ciąży "gładko" bo od początku wymiotuje-dziś byłam na określeniu płci i co ?CHŁOPIEC Z TAKIM SPRZĘTEM,ŻE HO HO:)


 • dodany przez Gosia dnia 8 czerwca 2011, godz. 13:20

  Witam czy komuś sprawdziła się ta wróżba z literką v w oku jeśli jest w prawym to chłopiec a jak odwrotnie w lewym to dziewczynka prosze odpiście...


 • dodany przez agata dnia 31 marca 2011, godz. 10:09

  jestem w 5 miesiącu lekarz na usg stwierdził chłopca na 50% a z wróżb wychodzi mi 100% dziewuszka i co teraz myśleć???


 • dodany przez szyszorek1 dnia 27 marca 2011, godz. 13:42

  U mnie na 100% Oliwer to miała być Oliwia.Nawet 3 krotne USG (zaznaczam nie robione przez 1 specjaliste)wskazywało że będzie dziewczynka.Ciuszki różowe ,pokoik różowy a w dzień narodzin wielkie zdziwienie -Urodził się sliczny synek.


 • dodany przez kinguisia dnia 8 lutego 2010, godz. 09:11

  jestem w 5miesiacu ciazy i wiem co to bedzie na 100%dziewczynka


(8 Komentarze)

Napisz komentarz

Imię / Nick
e-mail

Wygeneruj inny kod


Komentarz (maks. 1000 znaków)

Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
REKLAMA









KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię