Seks w ciąży

Bezpieczne pozycje przez 9 miesięcy

Prześlij dalej Drukuj

Pierwszy trymestr - Wszystkie pozycje są dozwolone

Czasami wystarczy, że partner subtelnie muśnie dłonią pośladki żony, a u niej powoduje to nagły przypływ podniecenia. Kobieta jest spragniona seksu i czuje się ciągle nienasycona. Albo przeciwnie, zdarza się, że zupełnie brak jej ochoty na kochanie się z mężem. Zwłaszcza jeśli jest to jej pierwsza ciąża, dolegliwości i zmiany samopoczucia mogą spowodować małżeńską rozdzielność "od łoża". Na szczęście, miłosna abstynencja trwa krótko. Teraz, jeśli małżonkowie chcą się oddać miłosnym igraszkom, wszystkie pozycje są dozwolone. Warto zatem obudzić zmysły, wprowadzić do sypialni więcej spontaniczności i nacieszyć się seksem póki czas - już za kilka miesięcy miłość będzie wymagać więcej ostrożności, pomysłowości, a chwilami męskich akrobacji... Co wcale nie znaczy, że stanie się mniej ekscytująca.

Drugi trymestr - Brzuszek wymaga dobrego ułożenia

Między czwartym a szóstym miesiącem ciąży kobieta jest bardzo pobudzona seksualnie. Do głosu dochodzi jej uśpiona erotyczna wyobraźnia, co sprzyja miłości. Kobieta intensywniej odczuwa partnera w sobie, silniej reaguje na jego pocałunki i pieszczoty oraz szybko szczytuje nawet bez stosunku, przeżywając megaorgazmy. Dużą przyjemność sprawią jej też zbliżenia w wodzie, która łagodzi zbyt intensywne doznania (pod prysznicem czy w wannie). Pełnej radości z seksu sprzyja znalezienie odpowiedniej pozycji, zwłaszcza że brzuszek jest coraz większy i trochę przeszkadza. Mąż powinien uważać, żeby go nie przygnieść, kiedy się kochacie. Rosną też piersi, które często są nadwrażliwe na dotyk, dlatego wygodniejsze stają się pozycje, gdy kobieta jest np. na górze partnera albo bokiem przytulona do niego.

Trzeci trymestr - Więcej pieszczot, mniej zbliżeń

W miarę powiększania się brzucha, a szczególnie gdy ruchy maleństwa są lepiej wyczuwalne, uwaga przyszłej mamy koncentruje się na dziecku. Z namiętnej tygrysicy przemienia się w senną kotkę. Pod koniec ciąży czuje się zmęczona, a duży brzuch utrudnia jej znalezienie wygodnej pozycji. Nic więc dziwnego, że łóżko teraz bardziej kojarzy jej się ze spokojnym snem w ramionach męża, niż seksualnymi igraszkami.

Źródło: Rodzice

Dodaj artykuł do

  • Wykop
  • Gwar

 
Napisz komentarz

Imię / Nick
e-mail

Wygeneruj inny kod


Komentarz (maks. 1000 znaków)

Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię