Noworodek: Oddech noworodka - co powinno niepokoić?
Noworodek
Oddech noworodka - co powinno niepokoić?

Dziecko oddycha nie w brzuszku mamy nie musi oddychać – tlen dostarczany jest mu wraz z krwią z łożyska. Ale gdy malec przyjdzie już na świat, ma czasem kłopoty z oddychaniem. Przeczytaj, z jakimi problemami być może przyjdzie się mu zmierzyć…
> O tym powinnaś wiedzieć


 • Zdrowie: Pleśniawki - jak pomóc maluszkowi?
  Zdrowie
  Pleśniawki - jak pomóc maluszkowi?

  Maluszek jest niespokojny, marudzi, niezbyt chętnie ssie pierś i wkłada rączki do buzi… „Co mu jest?” – zastanawiasz się. To mogą być objawy pleśniawek.
  > czytaj dalej

 • Zdrowie: Gorączka u niemowlaka - kiedy i jak z nią walczyć
  Zdrowie
  Gorączka u niemowlaka - kiedy i jak z nią walczyć

  Gorączka u niemowlęcia to spory stres dla rodziców. Rosnąca temperatura ciała oznacza często, ze organizm walczy z chorobą. Ale nie tylko. U najmłodszych pojawia się np. także przy ząbkowaniu lub z emocji. Podpowiadamy, kiedy i jak z nią walczyć.
  > czytaj dalej

 • Rozwój emocjonalny: 17 sposobów na bliską więź z dzieckiem
  Rozwój emocjonalny
  17 sposobów na bliską więź z dzieckiem

  Kochasz swoje maleństwo tak bardzo, że… brak ci słów! A skąd ono wie, że jest dla ciebie najważniejsze? Sprawdź, jak wiele jest sposobów na okazywanie miłości i stosuj je każdego dnia!
  > czytaj dalej

 • PIELĘGNACJA: S.O.S. - odpieluszkowe zapalenie skóry!
  PIELĘGNACJA
  S.O.S. - odpieluszkowe zapalenie skóry!

  Odpieluszkowe zapalenie skóry zdarza się nawet u najbardziej zadbanych maluszków. Dlatego nie wyrzucaj sobie, że czegoś nie dopilnowałaś. Prawie każdy niemowlak choć raz zalicza odparzenie pupy. Podpowiadamy, jak mu pomóc.
  > czytaj dalej

 • Noworodek: Pierwszy uśmiech maluszka
  Noworodek
  Pierwszy uśmiech maluszka

  Pierwszy kroczek… Pierwsze słowo… Z niecierpliwością czekacie na to od momentu, kiedy wasz maluszek przyjdzie na świat. Już kilka tygodni po narodzinach spotka was najradośniejszy moment rodzicielstwa – pierwszy świadomy uśmiech szkraba!
  > Kiedy zobaczysz prawdziwy uśmiech?

 • Niemowlę: Dlaczego niemowlę płacze?
  Niemowlę
  Dlaczego niemowlę płacze?

  Rozdzierający krzyk dziecka nikogo nie pozostawia obojętnym – tak to wymyśliła natura, bo chodzi przecież o to, aby ktoś maluchowi pomógł, i to szybko! Każda matka zwykle wyczuwa, dlaczego maleństwo woła. Powodów do łez może być wiele – kolka, ząbkowanie, alergia... Czy zawsze wiemy, jak wtedy należy zareagować?
  > poznaj przyczyny płaczu

 • Niemowlę: 6 ważnych pytań o...ciemiączko
  Niemowlę
  6 ważnych pytań o...ciemiączko

  Lepiej uważaj!”, „Nie dotykaj!”, „Zostaw to!” – słyszałam od mamy i teściowej, gdy chciałam dotknąć ciemiączka córeczki. Czy słusznie obchodzimy się z nim jak z jajkiem? Czas to sprawdzić!
  > Co powinnaś wiedzieć o ciemiączku?

 • Zdrowie: Aby było odporne
  Zdrowie
  Aby było odporne

  Probiotyki to dobroczynne bakterie kwasu mlekowego w przewodzie pokarmowym człowieka. Prebiotyki stanowią ich pożywkę. Razem decydują o odporności. Dlatego tak ważne jest dostarczanie ich niemowlęciu.
  > więcej

 • rozwój: Rozwijaj mowę dziecka od pierwszych dni
  rozwój
  Rozwijaj mowę dziecka od pierwszych dni

  Pewnych procesów nie da się przyspieszyć. Każdy maluch zaczyna mówić wtedy, kiedy jest do tego gotowy i... każdy dojrzewa do tej umiejętności w innym czasie. Ale to nie znaczy, że masz biernie czekać na pierwsze „mama”.
  > dalej

 • artykuł sponsorowany: Zmiany skórne wieku niemowlęcego. Co mogą oznaczać?
  artykuł sponsorowany
  Zmiany skórne wieku niemowlęcego. Co mogą oznaczać?

  Skóra noworodka i małego dziecka jest niezwykle delikatna i cienka. Organizm nie wytworzył jeszcze odpowiedniej bariery ochronnej. Bardzo częstą dolegliwością występującą u dzieci są zmiany skórne – niektóre z nich znikają same, inne wymagają leczenia farmakologicznego.
  > dalej

^ Do góry
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię