Pielęgnacja : Typowe wpadki młodej matki
Pielęgnacja
Typowe wpadki młodej matki

Nawet bardzo troskliwej mamie zdarza się popełnić błąd. Ważne, by go już nie powtórzyć.
> Czego unikać?


 • ROZWÓJ: Rozwijamy odruchy malucha podczas zabawy
  ROZWÓJ
  Rozwijamy odruchy malucha podczas zabawy

  Wraz z narodzinami, nasz maluszek musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Miejsce przyjemnego i ciepłego brzucha mamy, zajął obcy świat - to niczym pobudka ze głębokiego snu. Zmiana ta wymaga przystosowania do nowych warunków, w których istotną rolę pełnią naturalne odruchy pomagające w jego rozwoju i dostosowaniu do nowej rzeczywistości. Sprawdźcie, jak możecie połączyć zabawę z korzyściami dla prawidłowego rozwoju dziecka.
  > czytaj dalej

 • Niemowlę: Kupujemy spacerówkę - na co zwrócić uwagę?
  Niemowlę
  Kupujemy spacerówkę - na co zwrócić uwagę?

  Budzącą się do życia wiosenną przyrodę najlepiej obserwować podróżując spacerówką. Oto kilka rad, jak wybrać najlepszy wózek dla dziecka
  > Na co należy zwrócić uwagę?

 • Niemowlę: Dzieci w rozmiarze XXL
  Niemowlę
  Dzieci w rozmiarze XXL

  Mówicie: pulchny, słodki dzieciak. Myślicie: okaz zdrowia. Tylko czy tak jest na pewno? Okazuje się, że doganiamy USA, największą na świecie ojczyznę otyłych maluchów. Uważajcie: wasza pociecha może paść ofiarą rozwijającej się w Polsce epidemii dziecięcej otyłości.
  > O czym powinnaś pamiętać?

 • Niemowlę: Dotyk mamy - Magiczna siła
  Niemowlę
  Dotyk mamy - Magiczna siła

  Gdy po raz pierwszy zobaczyłaś swojego malucha, wzięłaś go na ręce i przytuliłaś. Oboje poczuliście się wspaniale – bezpieczni i kochani. Właśnie taką moc ma bliskość.
  > dalej

 • żywienie: Jak są uprawiane warzywa i owoce przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci?
  żywienie
  Jak są uprawiane warzywa i owoce przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci?

  Niemowlęta i małe dzieci są grupą konsumentów szczególnie wrażliwą na działanie szkodliwych substancji. Aby zagwarantować im prawidłowy rozwój i ochronę zdrowia, warto podawać im bezpieczną i przebadaną żywność najwyższej jakości. Sprawdźmy, co wyróżnia posiłki przeznaczone dla najmłodszych.
  > dalej

 • Pielęgnacja niemowlaka: Jak dbać o dziecięcą skórę?
  Pielęgnacja niemowlaka
  Jak dbać o dziecięcą skórę?

  Skóra dla małego człowieka jest najważniejszym narządem zmysłu. To nią poznaje świat. Czy na pewno wiemy, jak właściwie się z nią obchodzić?
  > dalej

 • Karmienie piersią: Zastój pokarmu
  Karmienie piersią
  Zastój pokarmu

  Gdy mimo przepełnienia piersi mleko wypływa wolno lub wcale, może to oznaczać, że przytrafił ci się zastój pokarmu. Podpowiadamy, jak sobie pomóc w takiej sytuacji.
  > pokonaj zastój pokarmu

 • Rozwój: Pierwszy rok życia dziecka
  Rozwój
  Pierwszy rok życia dziecka

  Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Bywa, że każdy dzień przynosi nowe umiejętności, ale zupełnie naturalna jest też sytuacja, gdy przez kilka tygodni maluch nie zaskoczy cię niczym szczególnym. Sprawdź jednak, co pod koniec każdego kwartału powinno umieć niemowlę.
  > czytaj więcej

 • rozwój: Droga do pierwszego kroku dziecka
  rozwój
  Droga do pierwszego kroku dziecka

  Droga prowadząca do samodzielnego chodzenia jest żmudna i pełna małych sukcesów, które układają się jak domino – poprzedni warunkuje pojawienie się następnego. Warto rozsądnie wspierać dziecko w tej podróży.
  > dalej

 • Niemowlę: Przechodzimy na butelkę
  Niemowlę
  Przechodzimy na butelkę

  Wracasz z urlopu do pracy i chcesz przyzwyczaić karmionego dotąd piersią malucha do podawania mleka butelką? Z nami pójdzie ci jak z płatka!
  > czytaj więcej

^ Do góry
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię