Karmienie piersią: Zastój pokarmu
Karmienie piersią
Zastój pokarmu

Gdy mimo przepełnienia piersi mleko wypływa wolno lub wcale, może to oznaczać, że przytrafił ci się zastój pokarmu. Podpowiadamy, jak sobie pomóc w takiej sytuacji.
> pokonaj zastój pokarmu


 • Niemowlę: Dotyk mamy - Magiczna siła
  Niemowlę
  Dotyk mamy - Magiczna siła

  Gdy po raz pierwszy zobaczyłaś swojego malucha, wzięłaś go na ręce i przytuliłaś. Oboje poczuliście się wspaniale – bezpieczni i kochani. Właśnie taką moc ma bliskość.
  > dalej

 • żywienie: Jak są uprawiane warzywa i owoce przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci?
  żywienie
  Jak są uprawiane warzywa i owoce przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci?

  Niemowlęta i małe dzieci są grupą konsumentów szczególnie wrażliwą na działanie szkodliwych substancji. Aby zagwarantować im prawidłowy rozwój i ochronę zdrowia, warto podawać im bezpieczną i przebadaną żywność najwyższej jakości. Sprawdźmy, co wyróżnia posiłki przeznaczone dla najmłodszych.
  > dalej

 • Pielęgnacja niemowlaka: Jak dbać o dziecięcą skórę?
  Pielęgnacja niemowlaka
  Jak dbać o dziecięcą skórę?

  Skóra dla małego człowieka jest najważniejszym narządem zmysłu. To nią poznaje świat. Czy na pewno wiemy, jak właściwie się z nią obchodzić?
  > dalej

 • Rozwój: Pierwszy rok życia dziecka
  Rozwój
  Pierwszy rok życia dziecka

  Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Bywa, że każdy dzień przynosi nowe umiejętności, ale zupełnie naturalna jest też sytuacja, gdy przez kilka tygodni maluch nie zaskoczy cię niczym szczególnym. Sprawdź jednak, co pod koniec każdego kwartału powinno umieć niemowlę.
  > czytaj więcej

 • rozwój: Droga do pierwszego kroku dziecka
  rozwój
  Droga do pierwszego kroku dziecka

  Droga prowadząca do samodzielnego chodzenia jest żmudna i pełna małych sukcesów, które układają się jak domino – poprzedni warunkuje pojawienie się następnego. Warto rozsądnie wspierać dziecko w tej podróży.
  > dalej

 • Niemowlę: Przechodzimy na butelkę
  Niemowlę
  Przechodzimy na butelkę

  Wracasz z urlopu do pracy i chcesz przyzwyczaić karmionego dotąd piersią malucha do podawania mleka butelką? Z nami pójdzie ci jak z płatka!
  > czytaj więcej

 • Niemowlę: rozwój: Dlaczego niemowlę źle śpi w nocy?
  Niemowlę: rozwój
  Dlaczego niemowlę źle śpi w nocy?

  Buzia przytulona do poduszki, piąstka zaciśnięta na rogu pieluchy, okrąglutka stopa wystająca spod kocyka. Widok tyleż słodki, co... rzadki. Maluch bowiem, wbrew powiedzeniu „śpi jak dziecko”, potrafi nocą robić wszystko, by rodzice nie zapomnieli o jego istnieniu.
  > prawidłowy sen u niemowlaka

 • ZDROWIE: Gdy dziecko musi dostać antybiotyk
  ZDROWIE
  Gdy dziecko musi dostać antybiotyk

  Dla takiego malucha tak mocny lek? – dziwisz się, gdy lekarz wypisuje receptę. To prawda, antybiotyk jest lekiem o silnym działaniu, ale podany wtedy, gdy dziecko rzeczywiście go potrzebuje, szybko zwalczy chorobę.
  > czytaj dalej

 • Niemowlę: Płacz dziecka od A do Z
  Niemowlę
  Płacz dziecka od A do Z

  Maluszek zanoszący się szlochem to widok ściskający serce każdego rodzica. Nic więc dziwnego, że zrobilibyście wszystko, by poznać powód rozpaczy dziecka i szybko mu zaradzić.
  > Pomożemy wam w tym

 • Niemowlę - rozwój: Masaż noworodka - cudowna moc dotyku
  Niemowlę - rozwój
  Masaż noworodka - cudowna moc dotyku

  Dłonie mamy mają magiczną moc – przekazują dziecku bezpieczeństwo i czułość, których potrzebuje, aby być zdrowym i szczęśliwym. W jaki sposób zrobić z nich jak najlepszy użytek? Proponujemy szybki kurs masażu.
  > dalej

^ Do góry
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię