Niemowlę

Kiedy dziecku się nie odbija...

Prześlij dalej Drukuj
Niemowlę: Kiedy dziecku się nie odbija...

fot. RF

Niektóre niemowlaki nie łykają powietrza podczas ssania piersi lub picia mleka z butelki. Nie powinno więc dziwić, że po posiłku im się nie odbija. Inaczej jest w przypadku maluchów, które np. jedzą szybko i łapczywie, więc do ich żołądka może trafi ać razem z mlekiem powietrze. Takie dzieci powinny „odbić”, gdyż zalegające powietrze może powodować ból brzuszka. Ale „powinny” nie znaczy „muszą”.

Jeśli przytrzymałaś dziecko w pozycji pionowej albo chwilę ponosiłaś malucha trzymając tak, by brzuszek przywierał do twojej klatki piersiowej, możesz położyć go do łóżeczka. Ułóż dziecko na boku lub brzuszku (i bądź wtedy przy nim). Jeśli szkrab leży na plecach, istnieje ryzyko, że się zakrztusi, kiedy mu się odbije i mleczko się cofnie. Wyjątkowo – jeżeli jego główka będzie wyżej, np. pod materacem schowasz złożony kocyk – możesz położyć malca na wznak.

Źródło: Rodzice 1/2007

Autor: Marta Nowik

 

Dodaj artykuł do

  • Wykop
  • Gwar

 
Napisz komentarz

Imię / Nick
e-mail

Wygeneruj inny kod


Komentarz (maks. 1000 znaków)

Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię