Polecamy

INFACOL – Wyśniony lek na kolkę...

Prześlij dalej Drukuj
Polecamy: INFACOL – Wyśniony lek na kolkę...

fot. Shutterstock

INFACOL to nowoczesny lek przeciw kolce jelitowej niemowląt, który zawiera simetikon – związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, znajdujących się w przewodzie pokarmowym. Powoduje to ich łączenie i ułatwia usuwanie w wyniku perystaltyki jelit.
Dzięki temu INFACOL zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów oraz zmniejsza wzdęcia i napięcie żołądka, łagodząc jednocześnie spowodowane nimi dolegliwości bólowe.

Kolka jelitowa niemowląt
Terminem kolka jelitowa określa się zespół typowych objawów występujący u 10-30% dzieci we wczesnym okresie niemowlęcym. Kolka pojawia się często między 3. a 6. tygodniem życia i trwa do czasu, gdy niemowlę osiąga wiek 3 – 4, a nawet 6 miesięcy. Dolegliwość obejmuje napadowe bóle brzucha ze wzdęciem, prężeniem się oraz silnym płaczem i rozdrażnieniem. Kolka jelitowa dotyczy zarówno dzieci karmionych sztucznie, jak i maluchów karmionych piersią. Dziecko cierpiące z powodu kolki często odmawia jedzenia, a nawet picia. Przyczyny tej dolegliwości są złożone, ale ważną rolę na pewno odgrywa nadmierne gromadzenie się bąbelków gazu, które rozciągają ściany jelit, powodując ból. Inne czynniki, mogące wywołać kolkę, to m.in.:
- dieta matki – w przypadku karmienia niemowlęcia piersią, ważne jest wyeliminowanie pokarmów zbyt trudnych do strawienia dla niedojrzałego układu pokarmowego dziecka,
- zmartwienie, strach, gniew lub podniecenie matki – nastrój matki w czasie karmienia odgrywa ważną rolę we właściwym przyswajaniu pokarmu przez niemowlę,
- uczulenie dziecka na białko mleka krowiego,
- niedobór laktazy – enzymu trawiącego cukier mleczny,
- przekarmienie lub „głodzenie” dziecka,
- zaburzenia motoryki jelit,

- nieodpowiednia technika karmienia i trzymania dziecka.

fot. materiały prasowe

Ból wywołany kolką jelitową można łagodzić, jednak znacznie lepiej jest działać w ten sposób, by nie dopuścić do wystąpienia dolegliwości. Warto pamiętać, że atakowi kolki można skutecznie zapobiegać. Na rynku dostępne są bez recepty nowoczesne leki, które działają kompleksowo zarówno w profilaktyce, jak i w terapii kolki jelitowej. Takim nowoczesnymi i skutecznym preparatem, zapewniającym rodzicom i dziecku komfort stosowania, jest Infacol. Jego głównym składnikiem aktywnym jest simetikon - związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazów, znajdujących się w przewodzie pokarmowym. To powoduje ich łączenie i ułatwia usuwanie w wyniku perystaltyki jelit, przez co zmniejsza napięcie żołądka, łagodząc jednocześnie spowodowane nim dolegliwości bólowe. Infacol jest nowoczesnym preparatem, gotowym do użycia i nie wymagającym specjalnego przyrządzania. Lek jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie zawiera barwników ani cukru. Infacol nie wchłania się z przewodu pokarmowego, a simetikon jest w 100% wydalany z organizmu. Preparaty z simetikonem działają najskuteczniej, jeśli są przyjmowane regularnie przez dłuższy czas. Dlatego, aby uniknąć ataków kolki, dobrze jest podawać dziecku przed każdym posiłkiem odpowiednią dawkę leku, czyli pełną zawartość zakraplacza (0,5 ml = 20 mg simetikonu). Liczne badania kliniczne potwierdziły skuteczność i bezpieczeństwo jego stosowania - nie odnotowano przypadku przedawkowania ani występowania działań niepożądanych. Infacol został dopuszczony przez Ministerstwo Zdrowia do leczenia kolki u niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.

Infacol to lek nowej generacji, który zapewnia kompleksową terapię i profilaktykę kolki jelitowej niemowląt. Dzięki zawartości simetikonu, lek likwiduje przyczyny powstawania wzdęć, ponieważ zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów w przewodzie pokarmowym. Infacol ma postać doustnej zawiesiny i jako jedyny preparat na rynku posiada opakowania ze specjalnym zakraplaczem, który umożliwia podanie dziecku dokładnie odmierzonej dawki leku.

Infacol jest lekiem, który zapewnia rodzicom i dziecku komfort stosowania. Nie wymaga specjalnego przyrządzania, jest gotowy od razu do użycia. Dozowanie nie przysparza trudności - wystarczy przed każdym posiłkiem podać jedną zawartość zakraplacza (0,5 ml) bezpośrednio na język dziecka. Dodatkowo preparat ma lubiany przez dzieci przyjemny, pomarańczowy smak. Infacol nie zawiera barwników, alkoholu ani cukru. Preparat nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego nie wywołuje działań niepożądanych. Nie stwierdzono również występowania działań niepożądanych leku. Infacol został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia do leczenia wzdęć oraz kolki jelitowej niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.

INFACOL jest dostępny wyłącznie w aptekach, bez recepty.
Opakowanie: butelka 50 ml (100 dawek)
Cena: ok. 18,10 zł
Producent: Forest Laboratories UK Ltd, Wielka Brytania

Dodaj artykuł do

 • Wykop
 • Gwar

 
Komentarze do tego artykułu
> Napisz komentarz
 • dodany przez Klikaczka dnia 23 maja 2012, godz. 11:59

  Moim wyśnionym lekiem okazała się Bio Gaia. Kilka dawek i po kłopocie :)


  (1 Komentarz)

  Napisz komentarz

  Imię / Nick
  e-mail

  Wygeneruj inny kod


  Komentarz (maks. 1000 znaków)

  Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


  Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
  REKLAMA

  KSIĘGA IMION

  Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
  i historię