Edukacja: Edukacja w Polsce, na tle krajów zagranicznych
Edukacja
Edukacja w Polsce, na tle krajów zagranicznych

Prezentujemy przykłady systemów edukacji w czterech krajach europejskich, których poziom edukacji i jakości życia przyciąga młodych Polaków.
> dalej


 • Nauka: Homeschooling – czyli dzieci, które nie chodzą do szkoły
  Nauka
  Homeschooling – czyli dzieci, które nie chodzą do szkoły

  Już niebawem wszystkie dzieci w Polsce rozpoczną kolejny rok nauki. Jednak niewielka część z nich nie powróci do szkolnych ławek, a swoją edukację rozpocznie w szkole bez dzienników, sprawdzianów i dzwonków. To dzieci rodziców, którzy zdecydowali się na homeschooling.
  > dalej

 • ZABAWA I NAUKA: Sprawdź, co poleca nauczyciel WF-u Tomek
  ZABAWA I NAUKA
  Sprawdź, co poleca nauczyciel WF-u Tomek

  Każdy z nas, rodziców, chce jak najlepiej przygotować swoje dziecko przed startem szkoły. To ważny czas nie tylko dla niego. Ten moment wyzwala w rodzicach często większe nerwy niż u dziecka. Z jednej strony martwimy się o jego zdrowie i bezpieczeństwo, a jednocześnie pragniemy, aby szkoła kojarzyła się dziecku z pozytywnymi emocjami, nauką i dobrą zabawą w gronie rówieśników. Jak tego dokonać?
  > czytaj dalej

 • Komunia Święta: Prezent na Pierwszą Komunię
  Komunia Święta
  Prezent na Pierwszą Komunię

  Maj to czas Komunii. I odwieczny problem prezentów dla dziecka z tej okazji. Przygotowaliśmy dla Was subiektywną listę prezentów na Komunię Świętą.
  > zobacz pomysły na prezent na komunię

 • Nauka: Sprawdzian szóstoklasisty – co należy wiedzieć o tegorocznym teście?
  Nauka
  Sprawdzian szóstoklasisty – co należy wiedzieć o tegorocznym teście?

  Już jutro, 5 kwietnia 2016 roku uczniowie szóstych klas szkół podstawowych zmierzą się ze swoim pierwszym państwowym egzaminem. Jednocześnie będzie to ostatni sprawdzian szóstoklasisty, który decyzją Ministerstwa Edukacji od przyszłego roku szkolnego odejdzie w zapomnienie. Co zadecydowało o jego zniesieniu? Jak przygotować 12-latka do tegorocznego egzaminu?
  > dalej

 • Dzień Bezpiecznego Internetu: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?
  Dzień Bezpiecznego Internetu
  Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?

  Mimo powstawania pierwszych kampanii społecznych oraz podnoszeniu tematu w mediach, Internet wciąż nie wszystkim kojarzy się jako potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Na co powinni zwrócić uwagę troskliwi rodzice?
  > dalej

 • Nastolatki: Mądry rodzic i potrzeby dorastającego nastolatka
  Nastolatki
  Mądry rodzic i potrzeby dorastającego nastolatka

  Zacznijmy od tego, że zbuntowany nastolatek, konflikt i różnice pokoleń oraz trudności wychowawcze to zagadnienia stare jak świat. A zatem dzisiejsi rodzice gimnazjalistów i licealistów muszą zrozumieć, że nie oni pierwsi (i nie ostatni) stają naprzeciw wyzwań związanych z rozwojem nastolatka i wychowaniem tak, żeby „wyszedł na ludzi”.
  > dalej

 • Żywienie: Jesienne, zdrowe kanapki na drugie śniadanie
  Żywienie
  Jesienne, zdrowe kanapki na drugie śniadanie

  Jesień to sezon obfitujący w dojrzałe owoce i warzywa. Dlatego dobrym pomysłem na drugie śniadanie do szkoły i pracy są kanapki z warzywami, które mają najwięcej wartości odżywczych i są dostępne o tej porze roku.
  > dalej

 • Nauka: Dysleksja – jak sobie z nią radzić
  Nauka
  Dysleksja – jak sobie z nią radzić

  Trudności z czytaniem są dla dziecka źródłem stresu. Ale dysleksja ma też inne oblicze: dyslektyczne dzieci są wrażliwe, bardzo często utalentowane, mają rozbudowaną wyobraźnię.
  > dalej

 • Czas wolny: Internet bezpieczny dla dziecka
  Czas wolny
  Internet bezpieczny dla dziecka

  Internet jest nieocenionym źródłem informacji, pozwala na swobodną wymianę opinii, utrzymywanie kontaktów z rodziną czy znajomymi. Umożliwia szybsze zdobywanie wiedzy i informacji o różnych wydarzeniach, kreatywne spędzanie czasu oraz rozrywkę w postaci np. gier. Poza zaletami ma jednak też i ciemne strony.
  > czytaj dalej

 • Zdrowie: Próchnica atakuje polskich uczniów
  Zdrowie
  Próchnica atakuje polskich uczniów

  Próchnica występuje u 79% polskich dzieci w wieku 12 lat. Statystyczny polski 12-latek ma średnio 3 zęby z próchnicą – alarmują dentyści. Taki wynik oznacza, że Polacy znajdują się w niechlubnej europejskiej czołówce. Czy wycofanie śmieciowego jedzenia ze szkół może zmienić ten przerażający wynik?
  > dalej

^ Do góry
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię