Edukacja: Edukacja w Polsce, na tle krajów zagranicznych
Edukacja
Edukacja w Polsce, na tle krajów zagranicznych

Prezentujemy przykłady systemów edukacji w czterech krajach europejskich, których poziom edukacji i jakości życia przyciąga młodych Polaków.
> dalej


 • Nauka: Sprawdzian szóstoklasisty – co należy wiedzieć o tegorocznym teście?
  Nauka
  Sprawdzian szóstoklasisty – co należy wiedzieć o tegorocznym teście?

  Już jutro, 5 kwietnia 2016 roku uczniowie szóstych klas szkół podstawowych zmierzą się ze swoim pierwszym państwowym egzaminem. Jednocześnie będzie to ostatni sprawdzian szóstoklasisty, który decyzją Ministerstwa Edukacji od przyszłego roku szkolnego odejdzie w zapomnienie. Co zadecydowało o jego zniesieniu? Jak przygotować 12-latka do tegorocznego egzaminu?
  > dalej

 • Dzień Bezpiecznego Internetu: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?
  Dzień Bezpiecznego Internetu
  Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?

  Mimo powstawania pierwszych kampanii społecznych oraz podnoszeniu tematu w mediach, Internet wciąż nie wszystkim kojarzy się jako potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Na co powinni zwrócić uwagę troskliwi rodzice?
  > dalej

 • Nastolatki: Mądry rodzic i potrzeby dorastającego nastolatka
  Nastolatki
  Mądry rodzic i potrzeby dorastającego nastolatka

  Zacznijmy od tego, że zbuntowany nastolatek, konflikt i różnice pokoleń oraz trudności wychowawcze to zagadnienia stare jak świat. A zatem dzisiejsi rodzice gimnazjalistów i licealistów muszą zrozumieć, że nie oni pierwsi (i nie ostatni) stają naprzeciw wyzwań związanych z rozwojem nastolatka i wychowaniem tak, żeby „wyszedł na ludzi”.
  > dalej

 • Żywienie: Jesienne, zdrowe kanapki na drugie śniadanie
  Żywienie
  Jesienne, zdrowe kanapki na drugie śniadanie

  Jesień to sezon obfitujący w dojrzałe owoce i warzywa. Dlatego dobrym pomysłem na drugie śniadanie do szkoły i pracy są kanapki z warzywami, które mają najwięcej wartości odżywczych i są dostępne o tej porze roku.
  > dalej

 • Nauka: Dysleksja – jak sobie z nią radzić
  Nauka
  Dysleksja – jak sobie z nią radzić

  Trudności z czytaniem są dla dziecka źródłem stresu. Ale dysleksja ma też inne oblicze: dyslektyczne dzieci są wrażliwe, bardzo często utalentowane, mają rozbudowaną wyobraźnię.
  > dalej

 • Czas wolny: Internet bezpieczny dla dziecka
  Czas wolny
  Internet bezpieczny dla dziecka

  Internet jest nieocenionym źródłem informacji, pozwala na swobodną wymianę opinii, utrzymywanie kontaktów z rodziną czy znajomymi. Umożliwia szybsze zdobywanie wiedzy i informacji o różnych wydarzeniach, kreatywne spędzanie czasu oraz rozrywkę w postaci np. gier. Poza zaletami ma jednak też i ciemne strony.
  > czytaj dalej

 • Zdrowie: Próchnica atakuje polskich uczniów
  Zdrowie
  Próchnica atakuje polskich uczniów

  Próchnica występuje u 79% polskich dzieci w wieku 12 lat. Statystyczny polski 12-latek ma średnio 3 zęby z próchnicą – alarmują dentyści. Taki wynik oznacza, że Polacy znajdują się w niechlubnej europejskiej czołówce. Czy wycofanie śmieciowego jedzenia ze szkół może zmienić ten przerażający wynik?
  > dalej

 • Czas wolny: Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci? Czy warto i ile to kosztuje
  Czas wolny
  Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci? Czy warto i ile to kosztuje

  Połowa września, pierwsze zebranie w IV c. Siadam jak zwykle w ostatniej ławce. Pani na szczęście udaje się szybko załatwić sprawy organizacyjne. Nadchodzi najciekawsza część – pytania rodziców.
  > dalej

 • Szkoła: Rewolucja w sklepikach szkolnych
  Szkoła
  Rewolucja w sklepikach szkolnych

  Pierwszego września wszystkie sklepiki i stołówki szkolne przeszły rewolucję. Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia uczniowie mają jeść zdrowo. Koniec z batonikami, chipsami i lizakami w sklepikach.
  > dalej

 • Szkoła: Szkolne stołówki bez śmieciowego jedzenia!
  Szkoła
  Szkolne stołówki bez śmieciowego jedzenia!

  Koniec ze schabowym, ziemniakami i zasmażaną kapustą serwowaną w szkolnej stołówce. Koniec z daniami, które zawierają zbyt dużo tłuszczu, soli i cukru. Od września stołówki mają świecić przykładem...
  > czytaj dalej

^ Do góry
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię