1.5 roczny niejadek

Moj synek ma 1.5 roku zawsze miałam z nim problemy z jedzeniem np.od 5 msc karmie go łyżeczką zeby zjadał ile trzeba i jakos to szło ale teraz ma taki wiek ze juz po prostu nie da się go oszukac. Są dni kiedy je normalnie a są takie ze nic nie chce jesc wtedy go trochę zmuszam bo siętym denerwuje,oczywiście ma swoje ulbine dania typu serki,owoceczy paluszki ale tym sie przecież nie naje.muszę dodać że mały waży dopiero 10.5 kg,rozija się prawidłowo, jest bardzo pogodnym dzieckiem,lekarze mówią ze taka jego uroda ale ja się trochę martwię. Napiszcie jeśli maie z dziećmi podobny problem,ile jedza w tym wieku wasze pociechy i czy jest jakiś sposób na niejadki.

Aga i Robert (07.05.2002)

7 odpowiedzi na pytanie: 1.5 roczny niejadek

  1. Re: 1.5 roczny niejadek

    Hej!
    Ja tez mam takiego malego niejadka. Juz sie tym tak bardzo nie przejmuje, jak wczesniej.
    Ja staram sie zeby posilki byly regularnie (3-4, bez pojadania miedzy), nic nie moze dziecka wtedy rozpraszac, ale czasem dobrze jak ma cos do zabawy. Nie biegam za dzieckiem z lyzeczka (je w foteliku), jak nie chce, to nie zmuszam.
    Sniadanie (paroweczka, chlebek, pomidorek, itp.) Juleczka je sama raczkami. Inne posilki (oprocz mleczka przed drzemka) podaje jej sama – lyzeczka. Drugie sniadanie – kisielek wlasnej roboty. Na obiad dorosla zupa (najlepiej z makaronikiem – jest uwielbiany). I kolacja, kanapeczka z szynka albo kaszka z deserkiem.
    Jula tez ma dni kiedy je wiecej i kiedy prawie nic. Jej porcyjki nie sa duze. Taki juz urok niejadkow. Trzeba sie z tym pogodzic.
    Zycze powodzenia

    Ewa i Jula (9-08-02)

    • Re: 1.5 roczny niejadek

      Dzięki za pocieszenie,tez staram sie dziecka nie zmuszać, i owzem jakiś czas temu Robert tez odkrył uroki samodzielnego jedzenia i wtedy jakby więcej jadł ale niestety znudziło mu się to i juz nie chce “sam jeść”ale mam nadzieje ze znowu mu się to spodoba. Pozdrawiay Was.

      • Re: 1.5 roczny niejadek

        Hej!
        Witaj w klubie niejadków. Kiedyś szalałam, teraz odpuściłam. Zuzia waży 11 kilo 🙂

        Posiłki staram podawać się o stałych porach 4-5 razy dziennie (mniej ale częściej – bez pojadania miedzy nimi).
        Nie biegam za Zuzią z łyżeczka, jak nie chce to odpuszczam – czekam aż zgłodnieje.
        Zazwyczaj to działa przychodzi wtedy sama i woła am.
        Drugi sposób: zajadam się przy niej rzeczami które lubi, nie proponując jej nic – to też przynosi skutek
        Posiłki jada samodzielnie na wysokim krzesełku przy stole, to nic że dookoła jest pełno jedzenia i Zuzia kwalifikuje się do przebrania.
        Jednego dnia ledwo wsunie śniadanie obiad i kolacje w mikroskopijnych ilościach – mysz pewnie by się tym nie najadła, a drugiego dnia ciągle coś w budzi przeżuwa.
        I Śniadanie – mleko z kaszką
        II śniadanie – serek bakuś, paróweczka, chlebek usmażony na masełku umoczony w jajku
        Obiad – jedno daniowy – zupka lub ziemniaczki z mięskiem
        Podwieczorek – jogurt, deserek, jabłko, kanapka,
        Kolacja – mleczko z kaszką

        Izka i Zuzanka (12.V.2002)

        • Re: 1.5 roczny niejadek

          potwierdzam wszystko co napisała Klucha 🙂

          Kaśka z Natusią (19,5 miesiąca 🙂

          • Re: 1.5 roczny niejadek

            moja Weronika ma prawie 14m i też mam ten sam problem..są dni że je normalnie a są takie że prawie nic nie je…też lubi paluszki, jabłka ale to nie wystarczy….w ogóle jest bardzo mięsożerna….czasami zje zupkę albo naleśnika…staram się też urozmaicać dietę…ciągle myśle co by jej tu dać innego do zjedzenia..są dni że kolacji nawet nie tknie… Albo zje kawałeczek sera żółtego… Na siłę nic jej nie dam bo wypluwa.
            jedyne co lubi naprawdę do morlinki z serem, żółty ser oczywiści szyneczka i masło (wyjada z chleba), ogórki kiszone
            ręce opadają..waży 9 kilo
            może ktoś ma pomysł jak zachęcić dziecko żeby jadło?

            ewka i Weronika 06.10.02

            • Re: 1.5 roczny niejadek

              biegając dziś po stronach internetowych wpadłam na taki artykuł:
              [Zobacz stronę]

              Izka i Zuzanka (12.V.2002)

              • Re: 1.5 roczny niejadek

                Dzieki za artykul postaram się do niego dostosować choć po części.Oczywiscie zdaję sobie z tego sprawę ze na siłe zje mniej ale czasem nie wytrzymuję.

                Znasz odpowiedź na pytanie: 1.5 roczny niejadek

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general