1. dc :-)

Ja wiem, ze nie kazda z Was sie z tego cieszy – wrecz przeciwnie. Ale wlasnie zakonczyl mi sie pierwszy w miare normalny cykl w tym roku.
W miare – bo owu bez sluzu, cykl 35 – dniowy bodajze, lutealna 12 – 13 dni, wiec tak na styk dolnej normy. Do tego podejrzewam, ze nadal mam stan zapalny.
Ale mimo wszystko mam super mobilizator do dalszej diety (duzo to ja nie schudlam, tym bardziej ze ostatnie dni choroby – przeziebienia – byly wbrew wszelkim dietom) i w ogole no… 🙂
A zeby bylo jeszcze piekniej, to nic a nic mnie nie boli i mialam niespodzianke 😉 A moze powinno bolec?

I co teraz byscie mi poradzily? 3 dc to niedziela, badan wtedy nie zrobie. Krwaiwenie zaczelo sie ok. 15 – tej, wiec moze w poniedzialek jeszcze badania beda wiarygodne?
Tylko czy je robic?
Czy skoro zmiana diety i lekkie schudniecie juz poprawilo sytuacje o tyle, ze po cyklu bezowulacyjnym, 113 – dniowym, zakonczonym wywolaniem – mam owu (bolalo bardzo typowo) i miesiaczke, to moze nie ma co zakladac, ze mam PCO? Raczej chyba nic na to nie wskazuje?
No nie wiem.
Jak na razie robilam tylko badanie THS, prolaktyne i progesteron – i te byly ok dla fazy w ktorej je robilam.
Moze poczekac jeszcze jeden cykl, zeby byl tez normalny, bo wyglada na to, ze sie zaczelo ukladac? A moze jestem optymistkąi to przypadek?

A co polecilybyscie mi na sluz? Jakies badania, leki?

PS Z wrazenia zle obliczylam dlugosc cyklu, mial 34 dni 😉

Mati (2,5 roku)

Edited by Lea on 2005/09/23 21:02.

29 odpowiedzi na pytanie: 1. dc :-)

  1. Re: 1. dc 🙂

    badania fsh, lh i testosteron, zalecane w 3 dc, moga byc robione miedzy 3-5 dniem (swieza informacja od ginki w novum – ja tez tak robilam), zwlaszcza przy dluzszym, niz 28 dni, cyklu. wiec spokojnie mozesz robic w poniedzialek. wiec ten problem masz z glowy;) no i te badania podobno potwierdzaja lub wykluczaja PCO (tak jest w vademecum starajacych)
    pozdrowionka. i ciesze sie, ze Ty sie cieszysz:) a na sluz podobno oeparol, choc na mnie nie dziala hehe

    • Re: 1. dc 🙂

      O, dziekuje!
      Tak, wiem ze wykluczaja PCO tylko ja nie wiem, czy jest sens, nie mam skierowania, a kasy tez nie bardzo i jakos tak… cholibka, cos we mnie w to PCO nie wierzy 😉

      Mati (2,5 roku)

      • Re: 1. dc 🙂

        suuuuuper ( Boże nie myslałam że tak komus napiszę ), może wszystko zaczyna sie normować, może zrób fsh i lh, a z tym sluzem to też słyszałam że wiesiołek – próbuj może pomoże, a jak nie to zalecam DŁUGĄ GRĘ WSTĘPNĄ

        • Re: 1. dc 🙂

          Chucham i dmucham na razie zeby nie bylo to tylko plamienie, ale ostatnio tez sie powoli rozkrecalo.
          Z tym sluzem to juz nawet nie mysle o dyskomforcie, tylko czy bez sluzu w ogole mozna zajsc. No niby mozna 😉

          Nakrecilam sie 😉

          Mati (2,5 roku)

          • Re: 1. dc 🙂

            można, można, czasami go nie widać a w środku jest, przy słabych plemnikach mała ilość sluzu moze być problemem…

            • Re: 1. dc 🙂

              Jak bardzo w srodku? Ja sprawdzalam tez w srodku 🙁

              Mati (2,5 roku)

              • Re: 1. dc 🙂

                Witaj Lea.
                Wprawdzie jestem rzadko na forum ale to nie z tego powodu, że przerwałam starania ale z powodu ograniczonago czasu.
                Systematycznie odwiedzam gina (12 lub 13 dc) i zawsze to samo. Biorę clo, dufaston i bromergon i skutkiem tego są piękna owulacje (czasem mnogie) ale nici z dzidzi. Nasionka męża są suuuper i ze mną też jest OK. W wakacje też cierpiałam na brak śluzu i w tym cyklu również. Jednak jak poszłam do gina to pokazał mi że śluzu jest bardzo dużo i jest bardzo dobry. Jakieś 4 miesiące temu z powodu dokuczliwych suchości zażywałam LactoVaginal no i muszę przyznać, że śluzu było całkiem sporo. Polecam Ci to, bo jest bez recepty i kosztuje koło 20 zł.
                Życzę powodzenia i będę śledzić dalszy rozwój wydarzeń.
                Sama jednak czelam na laparoskopię.

                Pozdrawiam cieplutko.

                Motylek

                • Re: 1. dc 🙂

                  szyjka macicy, bo to śluz szyjkowy, może bierz ten wiesiołek do owulacji -podobnoż czasami pomaga po kilku cyklach, także próbuj…

                  • Re: 1. dc 🙂

                    Dziekuje! Kiedy to sie bierze? Caly cykl czy jakos specjalnie?

                    Mati (2,5 roku)

                    • Re: 1. dc 🙂

                      Ja robiłam wszystko w 4dc. Spoko można robić między 3 a 5 dc. Ze skierowaniem muszę Cię zmartwić – jeśli nie dostaniesz go z poradni specjalistycznej (u mnie np. poradnia K w szpitalu), to tylko za kase możesz zrobić. Mój lekarz mówił mo, że mogę jeszcze wziąć od endokynologa, ale na termin się czeka 4 miechy, a żadni prywatni nie mają upoważnienia do dawania skierowań na badania specjalistyczne.

                      • Re: 1. dc 🙂

                        jasne, ja wiem, ze za kase 🙁

                        Mati (2,5 roku)

                        • Re: 1. dc 🙂

                          Przepisze Ci fragment ulotki mówiący o stosowaniu: “Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej należy stosować od 1 do 2 kapsułek dziennie (jedną rano a drugą na noc) przez jeden tydzień. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć. kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej”. W opakowaniu jest 10 kapsułek. ja to brałam zaraz po @ aż do dni płodnych czyli koło 10 dnia. Brała po jednej kapsułce wiczorem zaraz po wieczornym prysznicu. Skutek był zasakujący. Jest jeszcez ważna adnotacja w ulotce: “leku nie należy stosować w czasie podawania leków przeciwbakteryjnych, przeciwrzęsistkowych i przeciwgrzybiczych, ponieważ zabijają one pałeczki kwasu mlekowego lub hamują ich wzrost”.
                          Na pewno będzie dobrze.
                          My mamy ostatnią szansę na fasolkę bo w listopadzie czeka mnie laparo.
                          Pozdrawiam i czekam na wieści.

                          Chyba się będę powtarzać ale śliczne maleństwo 😉

                          Motylek

                          • Re: 1. dc 🙂

                            Dziekuje – za wszystko.
                            Cenne to co piszesz, widzisz, zostalo mi jedno opakowanie leku na stan zapalny i chcialam je przed owu wykorzystac, bo tak mi sie ten stan zapalny powtarzal 🙁 Moze to bez sensu, bo nie czuje nic, ale kiedy lekarz go stwierdzal, ze nie czulam. Inna sprawa ze ja mam owu ok 20 dc wiec bym zdazyla nawet zaczynajac brac to w 10 dc.
                            Mialam isc 27 wrzesnia do gina, bo tak sie wstepnie umowilam (nie wiedzac, czy do 27 wresnia cokolwiek bedzie sie dzialo, bo nic tego nie zapowiadalo), ale skoro to bedzie w czasie miesiaczki jeszcze, to chyba bez sensu, co on mi powie w takim dniu, nawet pewnie stanu zapalnego nie potwierdzi ani nie wykluczy.

                            Mati (2,5 roku)

                            • Re: 1. dc 🙂

                              Ja już chyba wszystko wyczerpałam. Na początku staraliśmy się przez 4 miesiące. Potem poszłam do lekarza ale on mi tylko przepisywał leki ale nie badał wcale. To mnie trochę do nie go zraziło więc po kolejnych 4 miesiącach poszłam prywatnie do gina, którego mi ktoś polecił. ona zaczął od usg na którym stwierdził brak owu. Zrobił też badanie flory bakteryjnej w pochwie i stwierdził jakiś stan zapalny. Wobec tego globulki dopochwowe przez tydzień. Zlecił badania wszystkich hormonów, usg tarczycy, toxoplazmozę (igm oraz igg) itd. Z kompletem badań poszłam do niego w 14 dc no i znowu nie było owu. to oznaczało że moje cykle są bezowulacyjne mimo normalnej miesiączki. Więc przepisał leki o których Ci wcześniej pisałam. Przez jakieś pół roku trwało ustalanie właściwej dawki aż w końcu owu się pojawiła. Teraz jest w każdym cyklu z tym, że cały czas biorę te leki.
                              Widuj sie więc z ginem tak jak Ci zaleci a na pewno pomoże Ci w osiągnięcu celu. Lactovaginal na pewno pomoże Ci w powrocie do wilgoci bo go się bierze po antybiotykach i innych lekach (o których Ci już pisałam) aby wszystko wróciło do normy.
                              W kwestii leczenia się na bezpłodność (bo chyba mogę to tak nazwać) mam doświadczenie ale żałuję że nie mam go w kwestii macieżyństwa. Pracuję z młodzieżą i nie mogę patrzeć na 16-latki w ciąży bo to jest takie niesprawiedliwe. one powinny się uczyć a nie dzieci rodzić, a ja na odwrót.

                              Przepraszam za taką nostalgię ale jestem zmęczona tymi staraniami.

                              Pozdrawiam 😉

                              Motylek

                              • Re: 1. dc 🙂

                                Zupełnie zrozumiale, ze chcemy sie wygadac, a juz w ogole, kiedy sie nam wydaje, ze drepczemy lub dreptalysmy w miejscu niepotrzebnie – np. przez lekarza 🙁
                                Prawde mowiac moj gin nie chcial sie ze mna zobaczyc 😉 Tzn. czulam, ze on widzi poprawe i nie czuje potrzeby ogladania mnie przed zaciazeniem 😉 Moze nie do konca tak bylo, ale zobaczyl poprawe, polecil mi jeszcze schudniecie delikatnymi metodami i to poki co tyle. I ja tez w sumie uwazalam, ze to waga jest problemem (zaczelo sie u mnie od sporych wahan wagi i cykle oszalaly). Tym bardziej, ze tarczyca wyszla ok.
                                Kiedy bylam u niego liczylismy, ze 27 wrzesnia bedzie owu kolejnego cyklu, ale okazalo sie, ze jednak tak nie bedzie, wiec nie ma po co robic usg, zreszta po co mi usg 😉 skoro ja owu tak mocno czuję. Potrzebowalam tego usg kiedy mialam watploiwosci, a teraz – moze wlanie troche naiwnie – czuje sie jakby wiekszosc problemow odeszla ode mnie. Zeby tylko podleczyc przeziebienie, ale mam czas do 20 dc 😉
                                W kazdym razie nastawiam sie, ze w koncu zaczne normalne starania 🙂

                                Mati (2,5 roku)

                                • Re: 1. dc 🙂

                                  Nie sądzę by waga była jakimś waznym powodem trudności z zajściem w ciążę. Ja natomiast musiałam przytyć 😉 no i przytyłam: z 54 na 56 kg i czuję się bardzo gruba ;).
                                  Ciekawa jestem jak to u Ciebie będzie dalej wyglądać.
                                  Życze szypkich postępów i może uda nam się w tym samym czasie zafasolkowac…???
                                  Fajnie by było, nieprawdaż????

                                  Pozdrawiam.

                                  Motylek

                                  • Re: 1. dc 🙂

                                    Byłoby pieknie, gdybysmy tu mialy wielki zbiorowy wysyp fasolek 🙂

                                    Waga niestety bywa powaznym problemem, bo organizm zaczyna wariowac przy wahaniach. Ja mowie o wahaniach rzedu 20 kilo i to w obie strony w przeciagu roku. Przyznasz, ze organizm moze oszalec. Mam zreszta malutkie “dowody” na to – schudlam i owu nie mialam przez 2 miesiace, potem kilka m-cy stabilizacji wagi i owu tez. Potem przytylam i brak owu znowu, az zahamowalam tycie na kilka tygodni, a nawet troche schudlam.
                                    Mozna by powiedziec, ze to psychika. Ale mi nie zalezalo na owu, w ogole na to nie zwracalam uwagi, az do ostatnich miesiecy. Wiec to nie blokada psychiczna.
                                    Sporo o tym czytalam, wiele otylych (ja sie podciagam pod dolna granice otylosci, albo gorna nadwagi) osob ma problemy z zajsciem, ktore mijaja po schudnieciu. Spotkalam takie osoby nie tylko na tym forum.
                                    Oczywiscie rownie dobrze mozna miec nadwage i wahania wagi i wspaniale, regularne cykle…

                                    Taka jest moja teoria, a zupelnie niezaleznie m/w tak samo uwaza moj lekarz. No to juz jestesmy we dwojke 😉

                                    Mati (2,5 roku)

                                    • Re: 1. dc 🙂

                                      Nie poradze Ci zbytnio, bo moja wiedza znikoma…
                                      ale trzymam MOCNO kciuki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


                                      Karina i Kubus <10.06.2004>

                                      • Re: 1. dc 🙂

                                        na śluz to jeszcze siemie lniane, a wiesiołek tylko do owulacji bo potem może spowodaować poronienie,

                                        • Re: 1. dc 🙂

                                          Baaaardzo się cieszę Lea. Przybiegłam tu zaraz po przeczytaniu Twojego postu:-)))) I wiedziałam że o to chodzi:-)))) No mówię, że wykicham Ci jakiś wakacyjny miesiąc:-)))))))))

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 1. dc :-)

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general