1 dni w domu – kosmetyki

witam poradzcie mi co jest niezbedne do pielegnacji noworodka

12 odpowiedzi na pytanie: 1 dni w domu – kosmetyki

  1. Zamieszczone przez edit_g
    witam poradzcie mi co jest niezbedne do pielegnacji noworodka

    na początek mąka ziemniaczana, spirytus z monnopolowego i parafina… A i koniecznie chusteczki 🙂

    • mydelko do mycia cialka i wloskow ktore nie szczypie w oczy, szczoteczka dla maluszkow zeby pobudzac wloski, pieluszki tetrowe i jednorazowe, parafinka, spirytus + szpatulki dla maluchow, cos na zbicie temperatury w razie W

      • sprawdzone produkty

        a macie sprawdzone jakies konkretne produkty? chodzi mi o chusteczki nawilzane i proszek do prania, zeby nie uczulaly, ale nie były zbyt drogie. I jakie kupujecie pampersy? ile kupic w najmniejszym rozmiarze?

        • Chusteczki Happy ( nivei tez sa dobre), kosmetyki to mialam probki z Hippa, johnsona, nivei. Żel w dozowniku ( johnosna) ale może uczulać to poszukaj innego jest wygodny podczas kąpieli, mydleko lubi uciekać. Na początek 2-3 paczki pampersów ( tj przedzial od 2-5 kg). Proszek to lovele od początku używam, ale jest też dzidzuś ponoć dobry.

          • Zamieszczone przez edit_g
            a macie sprawdzone jakies konkretne produkty? chodzi mi o chusteczki nawilzane i proszek do prania, zeby nie uczulaly, ale nie były zbytie. I jakie kupujecie pampersy? ile kupic w najmniejszym rozmiarze?

            [*]proszek dzidzius…dużo osób poleca, ja sama prałam ale juz póxniej. Pierwsze prania standardowo w Jelpie obiłam, ale różnicy nie było;)
            [*]chusteczki każde, nawet biedrokowe..szczególnie jedne ładnei pachną
            [*]pampersy kupuję pampersa;) na moje są poza konkurencją…ostatnio sprawdzałam Lidlowe, Dada biedronkowe i Chagisy te niby lepsze… Pamers jest cienszy, chłonniejszy i jakiś taki bardziej miękki. Moich nigdy nie uczulał, ale podobno i one moga uczulać.
            [*]Na poczatek wystarczy jedna paka pampersów…one są zawsze i wszedzie dostępne;)

            • dla mamy- szpital i zaraz po wyjsciu

              a co polecacie mi spakowac dla siebie do szpitala? i co mi sie przyda po wyjsciu z niego?

              • o pakowaniu torby do szpitala jest chyba lista w każdym wątku miesiącowym… a nawet kilka… tyle list ile porodówek i mam… ja miałam trzy torby;) Torbę z rzeczami mlodej/ego, torbę z rzeczami na porodówkę i na położnictwo…

                a po majtki siatkowe i wielkiepieluchopodpaski bella, tamtumrosa do podmywania, czopki na hemoroidy, wkłatki laktacyjne, a wręcz muszle;), purelan na podraznione brodawki, ale dosłownie odrobina w pierwszych dniach – te duże opakowania nie ekonomiczne jednak;)

                • ja się nie bawiłam w kupowanie proszku np.Jelp,prałam i piorę w bonux czasami w persil a płyn do płukania używam firmy dzidizuś (kupuje za 3,49) i ładnie pachnie.Uczulenia mały nie miał gdy był malutki,a kosmetyki to róznie.

                  Najlepiej u nas się sprawdzały i nadal tak jest chusteczki z biedronki Dada (z rumiankiem i pentanolem) i z penatena,ale drogo wychodzą,bo nie są dostępne w sklepach,kupowałam na allegro lub kuzynka mi wysyłała z Niemiec,obecnie testuję dzidziuś, z johnsona okropnie uczulały,mały miał pełno czerwonych punkcików po tych chusteczkach od jego męskości aż za odbyt…więc nie polecam, zapewne znajdzie się jeszcze kilka osób które się ze mną zgodzą. Moja siostra ich zawsze uzywała i było ok

                  Każdemu dziecku służy coś innego,jedne będą miały uczulenie a inne nie,krem do pupki tylko sudocrem.

                  Do kąpieli na początku używałam Bubchen (niemeicka firma) płyn do kąpieli i oliwka super sprawa,potem zmieniłam na johnsona,płyn do mycia,uczulenia nie było tak jak w przypadku chusteczek i nie słuchajcie rad sprzedawców w sklepie czy w hurtowni art.dla dzieci,że jak dziecko nie ma uczulenia na jakiś kosmetyk to że można używać wszystkich produkótw tej firmy ! bo jak widać johnson mija się z tym

                  • Zamieszczone przez edit_g
                    a macie sprawdzone jakies konkretne produkty? chodzi mi o chusteczki nawilzane i proszek do prania, zeby nie uczulaly, ale nie były zbyt drogie. I jakie kupujecie pampersy? ile kupic w najmniejszym rozmiarze?

                    musisz sama przetestowac na swoim dziecku
                    kiedy wszystkie forumki chwalily produkty pampres, moje starsze dziecko mialo po pieluchach i chusteczkach strasznie poobcierane pupsko (az do saczacych sie babli)
                    tymczasem na forum odradzano huggiesy, dzieki ktorym moje starsze te saczace bable wyleczylo

                    dla niemolecia mialam zelazny zestaw uzytkowy (plus stosy zakupionych poleconych produktow, ktore okazaly sie niesamowicie zbedne)
                    w miejsce chusteczek dla niemowlecia – waciki do pupy – czyscilam pupe mleczkiem kosmetycznym dla niemowlat albo oliwka
                    mydlo dla nimowlat (do teraz pamietam, ze najlepiej uzywalo mi sie mydla penaten – nie mialo koszmarnie perfumowanego zapachu)
                    wspomniana oliwka z mleczko do czyszczenia pupska
                    spirytus do pepka
                    sol fizjologiczna do czyszczenia oczu i gaziki wyjalowione (gaza bardzo dobrze sciera wszelkie wycieki z oczu)
                    patyczki do uszu i gruszka do nosa (zwykla gumowa)
                    w zapasie sudokrem (ale uzywalam tylko, kiedy istniala potrzeba, nie smarowalam profilaktycznie)

                    ciuchy pralam z naszymi, ale plukalam podwojnie (jakis sensitive proszek wystarczal)
                    starszemu prasowalam przez jakis czas, mlodszemu mi sie nie chcialo

                    • Zamieszczone przez kaktus…
                      na początek mąka ziemniaczana, spirytus z monnopolowego i parafina… A i koniecznie chusteczki 🙂

                      i woda 🙂

                      jakas masc natłuszczająca tyłek – linomag,
                      sól fizjologiczna do przemycia oczu lub noska

                      • u nas sprawdzają się pampersy pampers – teraz testujemy też dada z biedronki,
                        a kompletnie nie sprawdziły nam się happy
                        do kąpieli używam bobbini z oliwką, jest fajny i niedrogi – butelka 400 ml kosztuje 12 zł
                        chusteczki pampers zielone – miałam tez pampers premium care – ale w trakcie ostatnich upałów zaśmierdły
                        ubranka Zuzy od początku prałam w naszym proszku – persil lub vizir i wszytsko ok

                        • My kiedyś kupowaliśmy te w biedronce,nie narzekałam,ale teraz kupujemy w rossmanie pieluchy babydream i jestem bardzo zadowolona, zawiodłam się na Huggies i Pampers synek od urodzenia jest sporym maluchem a rzepy ocierały mu uda,co się nie zdarza w przypadku babydream,pampers hmm bardzo mnie drażnił zapach moczu i ciągłe przeciekanie…w dzień mi przeciekały a o nocy już nie wspomnę. Baby dream wytrzymują całą noc ale na noc zakładam 5 a w dzień +4 ale synek ma już 11300g

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 1 dni w domu – kosmetyki

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general