10 miesięcy i niechce jeśc obiadków

Mikołaj od jakiegos czasu kompletnie olewa jedzenie obiadków, nie chce jeśc ani słoiczków ani gotowanych przeze mnie… w związku z tym nieprzyjmuje mięcha ani ryb ani warzyw co objawia się początkiem anemii (wyszło na badanaich krwi) już mi sie ryczec chce jak go karmię….:(:(
za to słoiczki z owocami, jogurtami itp wciąga nosem, poranną kaszkę z owocami jakimiś też zalicza no i pije mleko… tak ze 4-5 razy na dobę po 180-240 mll.
Zwalałam to na idące zęby stąd np. ciepła zupa jest blee… ale zimna tez nie wchodzi…..
Dzisiaj pił mleko np. o 12 i teraz łaskawie się obudził po 3 godzinach snu i jeśc nie chce….. 🙁 – wziąc go na przetrzymanie??? nie dac mu nic i przeczekac i spróbowac z zupką na nowo czy zkapitulowac i dac mu deserek????
CO JA MAM ROBIC??????????:(

14 odpowiedzi na pytanie: 10 miesięcy i niechce jeśc obiadków

  1. mialam podobnie i wzielam mala na przetrzymanie.bedziesz glodna..zjjesz ale zupke.poskutkowalo.ja poprostu przekarmialam ja mlekiem.

    • Moze za duzo tego mleka i nie jest glodny? Podobno dzieci w tym wieku powinny wypijac 450-500ml na dobe, tym bardziej jak jedza inne produkty mleczne. A moze chcialby juz bardziej dorosle zarelko? Moja w wieku 9 mies. calkowicie odrzucila sloiki i inne dzidziusiowe obiadki i ‘zazadala’ doroslego jedzenia.

      • Zamieszczone przez danio01
        Moze za duzo tego mleka i nie jest glodny? Podobno dzieci w tym wieku powinny wypijac 450-500ml na dobe, tym bardziej jak jedza inne produkty mleczne. A moze chcialby juz bardziej dorosle zarelko? Moja w wieku 9 mies. calkowicie odrzucila sloiki i inne dzidziusiowe obiadki i ‘zazadala’ doroslego jedzenia.

        może fakt za dużo mleka…
        ale jak zje o 12 w południe 180 ml i potem o 16-17 niechce jeśc obiadku (a deserek owszem) to chyba cos nie tak???
        on odrzucił słoiki jak miał tak ze 6 miesięcy jadł potem moje…. i teraz ma już gdzieś….:( no i jeszcze nie gryzie niczego bo dopiero od 3 tygodni ma zęby…. więc kotlety ziemniaki itp arazi enei wchodzą w gre (oprócz tego ja mam lekką schizę na temat wszelakich zakrztuszeń:()

        • trudna sprawa, mój Miki (8 mcy) zjada zupki i obiadki – raz więcej raz mniej, ale za to gardzi wszelkimi kaszkami, skoro twój kaszki zjada to może dodaj mu do niej warzywa zamiast owoców

          • Chyba sporo mleka pije…
            Poza tym wyglada na to ze woli slodsze potrawy. Ja bym odstawila deserki i inne rzeczy z cukrem i zaczela wprowadzac powoli warzywa…. Np. marchew lub kukurydza jest slodka, wiec moze sprobuj dodac do kaszki?

            • Zamieszczone przez magdasz
              Chyba sporo mleka pije…
              ?

              no to ja policze…..
              7 rano 120-180 mleko
              9-10 kaszka mleczno ryżowa, albo jakaś wielozbożowa albo manna z dodatkiem jakichs owoców ze słoiczka
              12-13 120-180 mleko
              15-16 tu powinien byc obiad…(ale czasem to jest 17 wtedy odpada ten deserek koło 18))
              18 deserek – jogurt lub owocowy słoik
              20 120-180 mleko
              24-2- 210 mleko to w sumie dużo tego mleka jako mleka nie wypija bo rzeczywiście nigdy pełnej butli nie wypije tylko w nocy….Zamotany

              • Zamieszczone przez magdasz

                Poza tym wyglada na to ze woli slodsze potrawy. Ja bym odstawila deserki i inne rzeczy z cukrem i zaczela wprowadzac powoli warzywa…. Np. marchew lub kukurydza jest slodka, wiec moze sprobuj dodac do kaszki?

                najlepsze jest to że on już jadł wszystkie przypisane do wieku zupy i obiadki….. i jagnięcinę i rybe i danie meksykańskie ostatnio….. no wszystko
                i teraz się popsuł…..Foch
                dzisiaj nabędę słoik bo może chce się z nimi przeprosicZamotany

                swoja droga jak pomysle o kaszce z marchewką to cofa mi sie wszystko…

                • Zamieszczone przez Nunak
                  najlepsze jest to że on już jadł wszystkie przypisane do wieku zupy i obiadki….. i jagnięcinę i rybe i danie meksykańskie ostatnio….. no wszystko
                  i teraz się popsuł…..Foch
                  dzisiaj nabędę słoik bo może chce się z nimi przeprosicZamotany

                  swoja droga jak pomysle o kaszce z marchewką to cofa mi sie wszystko…

                  Troche jestem już nie w temacie, ale Zalka jako alternatywę dla slodkich kaszek jadła Misiowy Ogródek czy jakoś tak…chyba nestle to było…

                  • Zamieszczone przez Nunak
                    może fakt za dużo mleka…
                    ale jak zje o 12 w południe 180 ml i potem o 16-17 niechce jeśc obiadku (a deserek owszem) to chyba cos nie tak???
                    on odrzucił słoiki jak miał tak ze 6 miesięcy jadł potem moje…. i teraz ma już gdzieś….:( no i jeszcze nie gryzie niczego bo dopiero od 3 tygodni ma zęby…. więc kotlety ziemniaki itp arazi enei wchodzą w gre (oprócz tego ja mam lekką schizę na temat wszelakich zakrztuszeń:()

                    moje bez zębów jadły i ziemniaki (przecież miękkie są) i miękkie kotlety (mielone na przykład, pulpety albo kawałki piersi z kurczaka) – oczywiście najchętniej łapami 😀 Dziąsla są twarde, poradzi sobie.

                    • Zamieszczone przez morena
                      moje bez zębów jadły i ziemniaki (przecież miękkie są) i miękkie kotlety (mielone na przykład, pulpety albo kawałki piersi z kurczaka) – oczywiście najchętniej łapami 😀 Dziąsla są twarde, poradzi sobie.

                      no wiem wiem…..
                      z Niką nie miałam takich oporów….. do momentu zakrztuszenia sie jabłuszkiem w wieku 1,5 roku…:mad:
                      były paluchy w gardle walenie po plecach i pzrewracanie do góry nogami – trauma mi została i teraz się boje….. Boje się
                      on jak jadł już słoiczkowe obiadki takie od 6 miesiąca co maja już takie grudki w sobie i kawałki warzyw widoczne to wypluwał te kawałki i tak kurna było zawsze…
                      teraz próbuje go przekonac do chrupek kukurydzianych….. Ale i tak się kurde bojęBoje sięBoje sięBoje się
                      no i wstyd mi że taka doświadczona matka jestem i mam takie lęki….Wstyd

                      • Zamieszczone przez katakus
                        Troche jestem już nie w temacie, ale Zalka jako alternatywę dla slodkich kaszek jadła Misiowy Ogródek czy jakoś tak…chyba nestle to było…

                        no iwdziałam w sklepie….. z brokułami i czymś tam… hmmmmNiepewnyHmmm…

                        • Zamieszczone przez Nunak
                          no iwdziałam w sklepie….. z brokułami i czymś tam… hmmmmNiepewnyHmmm…

                          rózne były chyba..

                          • Zamieszczone przez Nunak
                            no iwdziałam w sklepie….. z brokułami i czymś tam… hmmmmNiepewnyHmmm…

                            tylko te warzywne w zasadzie tak samo slodkie jak owocowe…

                            • Zamieszczone przez Nunak
                              no iwdziałam w sklepie….. z brokułami i czymś tam… hmmmmNiepewnyHmmm…

                              Olek bardzo lubi ten wynalazek 🙂 kupiłam pure ryżowe z groszkiem i marchewką, dodawałam do tego mięso lub rybę i obiadek gotowy. Ale u nas to tylko raz na jakiś czas, bo – jak Ci kiedyś pisałam Młody już jest baaaaaaardzo dorosły 😉 i dziecięcego jedzenia nie chce ale czasami jako urozmaicenie czemu nie 😉

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 10 miesięcy i niechce jeśc obiadków

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general