12 kg – za dużo?

Witajcie,
Moja córeczka kończy za kilka dni 10 miesięcy. Wszyscy powtarzają mi że za dużo waży i ZA DOBRZE wygląda. Czy 12 kg przy 76 cm to za dużo? Mała ma rzeczywiście apetyt ale myślę że jej nie przekarmiam:

3 x dziennie 180 ml Bebiko Omneo 2,
słoiczek zupki z mięskiem (ale są dni gdy zupki nie podaje wcale albo zjada tej zupki kilka łyżek)
jabłko – gotowane lub starte.
W ciągu dnia do picia daję jej 70 ml soczku i jeśli ma ochotę trochę herbatki ziołowej.
Do przegryzania chrupki kukurydziane ale po kilka sztuk dziennie.

Nie daję żadnych kaszek, kleików, kisieli, deserków ze słoiczków.
Chciałabym już jej wprowadzić chleb, banana i mnóstwo innych nowych smaków ale ciągle myślę o tym czy jej nie przekarmię.
Rozwija się zdrowo, do tej pory nawet raz nie zachorowała. Jest żywym i ruchliwym dzieckiem ale dość szybko się męczy i mocno poci nawet po lekkim wysiłku – co może być związane z jej wagą. Napiszcie co o tym sądzicie! Mam już dosyć uwag na temat tuszy mojej córeczki!

7 odpowiedzi na pytanie: 12 kg – za dużo?

  1. Re: 12 kg – za dużo?

    Mnie strasznie wkurza jak ktoś mi mówi, że Oskar jest taaaaki duży ma 3 miesiące, waży 6700). Na szczęście mój mąż mnie pocieszył – stwierdził, że to przecież dziecko i dobrze, że dobrze wygląda a inni niech spadają na drzewo.
    Nie przejmuj się. Jeżeli w rodzinie macie problem z nadwagą to dziecko najprawdopodobniej też będzie miało ten problem (bo niby czemu wtedy miałoby być szczupłe???) a jeżeli jesteście szczupli to dziecko też będzie szczupłe. Jestem o tym przekonana.
    Nic się nie przejmuj.

    GUSIA2004 + Oskar (16.06.2004)

    • Re: 12 kg – za dużo?

      Moim zdaniem twoja córcia waży trochę za dużo, aczkoklwiek z tego co piszesz nie je dużo. Więc rzeczywiście jej nie przekarmiasz. Mój synek ma niecałe 10 m-cy i waży 10 kg a je duuużo więcej. Może to jest uwarunkowane genetycznie, może (mam nadzieje że się nie obrazisz) w twojej rodzinie “dobrze” się wygląda i Twoje dziecko tez będzie miało podobne tendencje. A jeżeli tak nie jest, może warto wybrac sie do pediatry i przedstawić mu tę sytuację
      Pozieszę cię, że jak mała zacznie biegać zrzuci troszkę tłuszczyku
      pozdrawiam
      Monika, Julka 6 lat i Antoś 25.11.2003

      • Re: 12 kg – za dużo?

        Najprościej będzie jak sprawdzisz na siatkach centylowych.

        • Re: 12 kg – za dużo?

          Moja Nina wazy 8600, wzrostu ma tyle samo mniej wiecej….
          to 50 centyl, no prawie 50 czyli taka jest srednia waga….
          A je mniej wiecej to samo.Ale byla mala przy urodzeniu a waga poczatkowa tez ma wplyw….

          • Re: 12 kg – za dużo?

            Rzeczywiscie mała waży sporo, ale z tego co piszesz to je raczej niewiele. Widocznie taką ma przemiane materii. Trudno tu chyba cos zmienic, bo w koncu coś jesc musi. Najlepiej chyba zapytac o opinie pediatre. A wogole ile mała wazyła jak sie urodziła?
            Na pocieszenie napisze Ci ze znam co najmniej 2 dzieci które w wieku 12 miesiecy wazyły 15 kg, z których jedno wyrosło na wielkiego, przystojnego faceta. Drugie to córeczka mojej sąsiadki – w sierpniu skonczyła rok.

            • Re: 12 kg – za dużo?

              Nie je dużo jak na mój gust, a waży sporawo. Czyli raczej nie przekarmiasz. Może zafunduj córce więcej ruchu i tyle.
              W kazdym razie nadmiernie sie nie przejmuj

              Kaśka

              • Re: 12 kg – za dużo?

                Moja Liwia ma 4 miesiące i waży około 9 kg. Jest bardzo duża.

                [
                Anna Styś

                Znasz odpowiedź na pytanie: 12 kg – za dużo?

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general