13-m-czniak-stres i inne problemy związane

Mój synek jest dzieckiem bardzo pogodnym. Nasz problem polega na tym iż nad ranem synek przeżywa koszmary senne, płacze i bardzo trudno go wtedy dobudzić. Nie wiem co może być tego przyczyną. Ostatnio chce być tylko ze mną nawet do męża nie chce póść tak jakby bał się że go zostawię.Ja pracuję i wtedy siedzi z nim niania, jak mnie nie ma jest wesoły, ładnie się bawi a jak mnie zobaczy to koszmar chce na rączki. Boję się co będzie potem tym bardziej że w lutym urodzę drugie dziecko. Kocham Szymka bardzo staram się z nim spędzać możliwie dużo czasu ale już mi ciężko, i nie jestem tak sprawna jak dawniej.
Czy myślicie że przyczyną jego koszmarów sennych może być rozstanie ze mną? Jak mu pomóc żeby ładnie spał i co zrobić aby chciał także z innymi się bawić>

Sabka (4.02.2004 r.) i Szymonek ur. 24.10.2002 r.

6 odpowiedzi na pytanie: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

  1. Re: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

    Choc Jeremcio mlodszy to mial taki okres ze bylam tylko ja i po moim powrocie zaraz na raczki bo inaczej placz. U nas przeszlo – ja wiazalam to z okresem osmiomiesieczniaka i z tym ze wlasciwie tylko ja sie nim zajmowalam (maz mila bardzo goracy okres w pracy). Teraz chce bardzo do taty 🙂
    U Cibie moze jest to zwiazane z zazroscia- u mojej kolezanki tak bylo, jej synek mial roczek jak przyszedl na swiat jego braciszek i okazywal wielka zazdrosc.
    Co do pracy – czy zamierzasz pracowac do konca ciazy- moze jakies zwolnienia czy cus – w koncu 100% platne – teraz jeszcze masz mozliwosc aby poswiecic czas tylko Szymie.

    Asia z Jeremim (04.03.03.)

    • Re: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

      a jak dlugo jest z nainia?..moze posrednio miec to zwiazek z nowa sytuacja..w dzien wszystko ok.. A w nocy koszmary…
      a czy ta niania to pewna osoba?

      claudia / pol roczku/

      • Re: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

        Jesteś w ciąży, On wie, czuje, że niedługo nie będziesz dla Niego “na wyłączność”. Doskonale rozumie, że niedługo pojawi sie dla Niego konkurent i będzie musiał walczyć z nim o Twoje wzglądy.
        Myśle, że to jest przyczyna takiego zachowania Szymona.

        Powinnaś porozmawiać z synkiem i powiedziec mu jak bardzo go kochasz, że jak się urodzi Maluszek to Ty i tak z Nim będziesz, bedziesz Go kochać, bedziesz sie z Nim bawić, że nie musi się bać, że Go zostawisz czy przestaniesz kochać.

        Pinia i 16-miesięczny Leon

        Edited by Pinia on 2003/12/04 12:48.

        • Re: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

          Prawie jak bym widziała Zu. Ona wprawdzie w nocy często popłakiwała, ale głównie był to brzuszek. Najczęściej jednak płaczki są właśnie nad ranem. Zu w dzień zostaje z babciami i od niedawna jak wróce z pracy to się do mnie bardziej klei. Nie jest aż tak jak u Ciebie, ale widac różnicę. PO prostu nasze dzieci juz dużo rozumieją i chyba zwyczajnie są stęsknione…

          Kaśka

          • Re: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

            niania jest super, ponadto gdyby było z nią coś nie takl to Szymek dawał by sygnały a on ją bardzo lubi i chętnie się z nią bawi

            Sabka (4.02.2004 r.) i Szymonek ur. 24.10.2002 r.

            • Re: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

              Ostatnio więcej jestem w domu i widać poprawę chyba to rzeczywiście tęsknota. Trudno się dziwić tyle czasu byliśmy tylko we dwoje a teraz musiałam iść do pracy. Dzięki za odpowiedż

              Sabka (4.02.2004 r.) i Szymonek ur. 24.10.2002 r.

              Znasz odpowiedź na pytanie: 13-m-czniak-stres i inne problemy związane

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo