13-sty?

Dziewczyny, chyba swiruje juz i potrzebuje wsparcia w temacie.

Otoz dzisiaj bylam na konsultacji w szpitalu i wyznaczyli mi juz date cesarki… i wlasnie…
13-sty sierpnia…

Jak powiedzialam kilku osobom o w/w dacie to kazdy w szoku, ze zgodzilam sie na 13-go! No i zaczelo sie moje schizowanie, czy faktycznie swiadomie chce aby dziecko mialo taka date urodzenia. Jeszcze przypuszczam moglabym probowac i to zmienic. Kurcze, sama nie wiem co zrobic. Juz od paru godzin o niczym innym nie mysle tylko o tej glupiej dacie. Nie wiem czy wierze w pecha czy nie, ale nie jestem do konca pewna czy chce aby dziecko bylo zdane na ‘pechowego 13-go’ na dobre.

Co Wy myslicie? Wariuje czy jeszcze kwalifikuje sie do zdrowych? 🙂

Jak kto nie ma problemu to sobie wymysli, co?…

15 odpowiedzi na pytanie: 13-sty?

  1. mam kilka koleżanek urodzonych 13-go…powiem ci, że to bardzo szczęśliwe osoby:D

    • kumpela wziela slub 13 o 13-tej:)
      Moj przyjaciel urodzil sie 13:)
      kolezanka urodzila sie o 13, mieszka pod 13, slub bierze 13:)aby bylo smieszniej maz zdal egzamin zawodowy 13:)
      wyluzuj to tylko data:)

      • Jestem z 13
        kazda wazna date mialam 13
        moj tesc, szwagierka, przyjaciel, kolezanki corka, przyjaciolka sa z 13
        dla mnie to najpiekniejszy dzien miesiaca

        a tym co ci będą kazac zmienic to każ sie w głowę puknąć i tyle !

        ps.my z 13 jestesmy wyjatkowi- bo w pseudo pechową trzynastkę mozemy sie cieszyc ze szczęscia- czyli o jeden dzien dluzej w miesiacu niz wszyscy 😉
        to taka moja teoria na szczescie:D

        • Zamieszczone przez siasia
          Dziewczyny, chyba swiruje juz i potrzebuje wsparcia w temacie.

          Otoz dzisiaj bylam na konsultacji w szpitalu i wyznaczyli mi juz date cesarki… i wlasnie…
          13-sty sierpnia…

          Jak powiedzialam kilku osobom o w/w dacie to kazdy w szoku, ze zgodzilam sie na 13-go! No i zaczelo sie moje schizowanie, czy faktycznie swiadomie chce aby dziecko mialo taka date urodzenia. Jeszcze przypuszczam moglabym probowac i to zmienic. Kurcze, sama nie wiem co zrobic. Juz od paru godzin o niczym innym nie mysle tylko o tej glupiej dacie. Nie wiem czy wierze w pecha czy nie, ale nie jestem do konca pewna czy chce aby dziecko bylo zdane na ‘pechowego 13-go’ na dobre.

          Co Wy myslicie? Wariuje czy jeszcze kwalifikuje sie do zdrowych? 🙂

          Jak kto nie ma problemu to sobie wymysli, co?…

          Ja jestem z 13.
          Znajomi nigdy nie mieli problemów z zapamiętaniem mojej daty urodzin :D. Polecam :D.
          Poza tym – jeszcze dużo sie może zdarzyć – znajoma miała planowaną cesarkę, a zaczęła rodzić 2 dni wcześniej i wyszła inna data – może Twoje też tak zrobi…

          • Zamieszczone przez siasia
            Dziewczyny, chyba swiruje juz i potrzebuje wsparcia w temacie.

            Otoz dzisiaj bylam na konsultacji w szpitalu i wyznaczyli mi juz date cesarki… i wlasnie…
            13-sty sierpnia…

            Jak powiedzialam kilku osobom o w/w dacie to kazdy w szoku, ze zgodzilam sie na 13-go! No i zaczelo sie moje schizowanie, czy faktycznie swiadomie chce aby dziecko mialo taka date urodzenia. Jeszcze przypuszczam moglabym probowac i to zmienic. Kurcze, sama nie wiem co zrobic. Juz od paru godzin o niczym innym nie mysle tylko o tej glupiej dacie. Nie wiem czy wierze w pecha czy nie, ale nie jestem do konca pewna czy chce aby dziecko bylo zdane na ‘pechowego 13-go’ na dobre.

            Co Wy myslicie? Wariuje czy jeszcze kwalifikuje sie do zdrowych? 🙂

            Jak kto nie ma problemu to sobie wymysli, co?…

            nie masz czym sie schizowac – traktuj ta date jak kazda inna… bo tak naprawde to jakie ma to znaczenie?!

            dzidzius napewno bedzie zdrowy – i pod dobra opieka…

            znam multum osob wlasnie z 13… i jakos nie maja pecha w zyciu…

            • Ja też bardzo lubię 13. Niczym się nie przejmuj. Data nie ma na nic wpływu.

              • Mój Filip jest w 13
                I to był bardzo szczęśliwy dla nas dzień 😀
                13 chodzi za mna całe życie….
                Ostatnio jak mi nadali nr domu 13 to wcale się nie zdziwiłam 😉

                • Zamieszczone przez siasia
                  Dziewczyny, chyba swiruje juz i potrzebuje wsparcia w temacie.

                  Otoz dzisiaj bylam na konsultacji w szpitalu i wyznaczyli mi juz date cesarki… i wlasnie…
                  13-sty sierpnia…

                  Jak powiedzialam kilku osobom o w/w dacie to kazdy w szoku, ze zgodzilam sie na 13-go! No i zaczelo sie moje schizowanie, czy faktycznie swiadomie chce aby dziecko mialo taka date urodzenia. Jeszcze przypuszczam moglabym probowac i to zmienic. Kurcze, sama nie wiem co zrobic. Juz od paru godzin o niczym innym nie mysle tylko o tej glupiej dacie. Nie wiem czy wierze w pecha czy nie, ale nie jestem do konca pewna czy chce aby dziecko bylo zdane na ‘pechowego 13-go’ na dobre.

                  Co Wy myslicie? Wariuje czy jeszcze kwalifikuje sie do zdrowych? 🙂

                  Jak kto nie ma problemu to sobie wymysli, co?…

                  Mój synek Wiktorek urodził się 13 kwietnia:)

                  • Ja tez mam termin na 13 ale wrzesnia.
                    I jezeli moje skarby sie urodzą tego dnia to bedzie dla mnie jeden z najpiękniejszych dni.:)

                    • Magda, ja wiem, kazdy dzien bedzie piekny :). Chodzi mi tylko o to, ze ja ta date swiadomie zaakceptowalam. Potem jakby dziecie mialo w zyciu pecha to bede siebie obwiniac. Nie wiem czy nie bede sie jednak starala przesunac terminu. Data cesarki to raczej nie lut szczescia i kiedy zapisza wtedy tna. Jednakze, jakby dziecko naturalnie wypchalo mi sie na swiat 13-go to nie mialabym zadnych zastrzezen co do tej 13-stki. Meczy mnie ta kwestia nadal. Wiem, wiele dzieci rodzi sie tego dnia miesiaca, ale byc urodzonemu przez los, a byc naznaczonym przez mamy glupia decyzje to inne dwie rzeczy.
                      Magda, Ty chyba nie bedziesz miala cesarki??

                      Dziewczyny, dzieki za wszystkie posty. Ja nadal nie wiem co mam zrobic… 🙁

                      • Zamieszczone przez siasia
                        Magda, ja wiem, kazdy dzien bedzie piekny :). Chodzi mi tylko o to, ze ja ta date swiadomie zaakceptowalam. Potem jakby dziecie mialo w zyciu pecha to bede siebie obwiniac. Nie wiem czy nie bede sie jednak starala przesunac terminu. Data cesarki to raczej nie lut szczescia i kiedy zapisza wtedy tna. Jednakze, jakby dziecko naturalnie wypchalo mi sie na swiat 13-go to nie mialabym zadnych zastrzezen co do tej 13-stki. Meczy mnie ta kwestia nadal. Wiem, wiele dzieci rodzi sie tego dnia miesiaca, ale byc urodzonemu przez los, a byc naznaczonym przez mamy glupia decyzje to inne dwie rzeczy.
                        Magda, Ty chyba nie bedziesz miala cesarki??

                        Dziewczyny, dzieki za wszystkie posty. Ja nadal nie wiem co mam zrobic… 🙁

                        No własnie chce sie ustosunkowac do tego co napisałas.
                        Ja jeszcze niewiem czy bede miała cc czy nie.Ale z dwojaczkami jest na to bardzo duża szansa.
                        Pozdrawiam

                        • Magda, wiec jesli termin masz na 13-go to w razie cesarki i tak dzieciaczki wyskocza wczesniej :). Ja chyba jutro biore sie za telefon i bede ich atakowac w szpitalu. Co mam sie kurcze strsowac przez najblizsze miesiace, ze organizuje niewinnemu dziecku pecha na wlasne zyczenie. A noz widelec, przesuna mi date na 14-go a on sie bedzie pchal na swiat tego 13-go? 🙂 Niech mu wtedy i tak bedzie! 😉
                          Pozdrowienia,

                          • Zamieszczone przez siasia
                            Magda, wiec jesli termin masz na 13-go to w razie cesarki i tak dzieciaczki wyskocza wczesniej :). Ja chyba jutro biore sie za telefon i bede ich atakowac w szpitalu. Co mam sie kurcze strsowac przez najblizsze miesiace, ze organizuje niewinnemu dziecku pecha na wlasne zyczenie. A noz widelec, przesuna mi date na 14-go a on sie bedzie pchal na swiat tego 13-go? 🙂 Niech mu wtedy i tak bedzie! 😉
                            Pozdrowienia,

                            No własnie,jestem sama bardzo ciekawa czy bede miała cc.
                            Kiedy lekarz stwierdza czy ma byc cc??;)

                            • Magda,
                              Niestety, nie mam pojecia kiedy – w Twoim przypadku z blizniakami – lekarz stwierdzi sposob rozwiazania. Ale myslac racjonalnie to faktycznie cc jest bardzo mozliwa. Ja sadze, ze jesli bedzie cc to pewnie na dwa tygodnie przed data.

                              Ja to troche inny przypadek, bo mialam obie cory przez ciecie wiec trzecie juz bylo wiadome na bank. Dzwonilam do szpitala i zostaje przy szczesliwej 13-stce :). Postawili przede mna schody nie do pokonania i juz sie poddalam. Moglam wybrac date 20-go czyli trzy dni po terminie… A to bedzie lato i czy ja wytrzymam z brzuszyskiem czekac az tak dlugo? A czy dla dziecka to znowu takie dobre kwasic sie dodatkowe dni… A jakbym zaczela rodzic to wtedy wszystko w dzikim pedzie znowu i zero organizacji…

                              Ja na Twoim miejscu to bym zapytala lekarza po prostu kiedy ewentualnie bedziesz wiedziala jak bedzie z rodzeniem. Ale wydaje mi sie, ze blizniaki to wyciagaja z brzusia sporo wczesniej.
                              Powodzenia,

                              • Zamieszczone przez siasia
                                Magda,
                                Niestety, nie mam pojecia kiedy – w Twoim przypadku z blizniakami – lekarz stwierdzi sposob rozwiazania. Ale myslac racjonalnie to faktycznie cc jest bardzo mozliwa. Ja sadze, ze jesli bedzie cc to pewnie na dwa tygodnie przed data.

                                Ja to troche inny przypadek, bo mialam obie cory przez ciecie wiec trzecie juz bylo wiadome na bank. Dzwonilam do szpitala i zostaje przy szczesliwej 13-stce :). Postawili przede mna schody nie do pokonania i juz sie poddalam. Moglam wybrac date 20-go czyli trzy dni po terminie… A to bedzie lato i czy ja wytrzymam z brzuszyskiem czekac az tak dlugo? A czy dla dziecka to znowu takie dobre kwasic sie dodatkowe dni… A jakbym zaczela rodzic to wtedy wszystko w dzikim pedzie znowu i zero organizacji…

                                Ja na Twoim miejscu to bym zapytala lekarza po prostu kiedy ewentualnie bedziesz wiedziala jak bedzie z rodzeniem. Ale wydaje mi sie, ze blizniaki to wyciagaja z brzusia sporo wczesniej.
                                Powodzenia,

                                No własnie teraz jak bede to sie zapytam gina,juz mam pare pytanek takze bede musiała je sobie zapisac na kartce hahahmmm

                                Znasz odpowiedź na pytanie: 13-sty?

                                Dodaj komentarz

                                Angina u dwulatka

                                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                Czytaj dalej →

                                Mozarella w ciąży

                                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                Czytaj dalej →

                                Ile kosztuje żłobek?

                                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                Czytaj dalej →

                                Dziewczyny po cc – dreny

                                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                Czytaj dalej →

                                Meskie imie miedzynarodowe.

                                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                Czytaj dalej →

                                Wielotorbielowatość nerek

                                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                Czytaj dalej →

                                Ruchome kolano

                                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                Czytaj dalej →
                                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                Logo
                                Enable registration in settings - general