15 miesięcy i nie chodzi

Monika za kilka dni skończy 15 miesięcy i jeszcze nie chodzi. Chodzi prowadzona za ręce i przy meblach. Za jedną rękę nie chce chodzić. Siada na podłogę.
Czy są dzieci, które zaczeły późno chodzić? Jakie były tego przyczyny?
Dodam jeszcze, że waży 10kg, więc nie jest zbyt gruba. Lekarz powiedział, że mam się nie martwić, ale ja naprawdę się martwię.

Monika 07.04.2004

10 odpowiedzi na pytanie: 15 miesięcy i nie chodzi

  1. Re: 15 miesięcy i nie chodzi

    Dorianek ma 14 m i tydzień (ur. 23 maja) i – chodzi za rączkę i przy obiektach nadających się do oparcia a sam jeszcze bojuszek nie chce

    z tymże ja się nie martwię ty, ja z bratem tez późno poszliśmy, jeszcze mają czas na ten pierwszy kroczek


    14 m

    • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

      Ostatnio mówili w TV, że nawet w 16 miesiącu dziecko może jeszcze samodzielnie nie chodzić…

      Juleczka (Puchatek) 12.12.04

      • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

        Moja Marta ma co prawda dopiero 10 miesięcy, ale już teraz wiem, że zacznie chodzić później niż większość dzieci.
        Siedzieć samodzielnie nauczyła się w wieku 8 miesięcy.
        Jak miała 9 nauczyła się pełzać (ale tylko przy użyciu rąk, nogami nadal nie potrafi się odpychać)
        Byliśmy z nią u dwóch neurologów – dwa razy usłyszelismy to samo – dziecko jest zdrowe, ma wrodzona wiotkość więzadeł.
        Taką wiotkość podobno ma wiele osób (w tym prawdopodobnie ja i moja siostra) i w późniejszym życiu to w ogóle nie przeszkadza
        Tylko czasem wpływa na opóźnienie w nauce chodzenia.
        Może więc Moniczka też to ma?

        Pozdrawiam
        K.

        Martusia 14.09.2004 + 6 cykl starań

        • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

          Monika usiadła w szóstym miesiącu. wstała sama jak skończyła rok i w tym samym czasie zaczeła raczkować

          • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

            nie martw sie.marcinek zaczął chodzić przy meblach i za rączke około roczku ale sam sie bał.dopiero mając niecałe 15 miesięcy sam się odwazył.długo jeszcze trwało zanim zacząl biegac i chodzic bardzo pewnie…czasem tęsdknie do czasów kiedy go posadziłam na kocyku i bawił się w jednym miejscu…teraz nadazyć za nim to sztuka.

            Monika i Marcinek (15.01.04)

            • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

              Doradzę tak jak lekarz ( choć nim nie jestem ) nie martw się dziecko mojej znajomej zaczeło samodzielnie chodzić jak zaczynało 16 miesięcy więc Monika ma jeszcze troszkę czasu 🙂
              Pozdrawiam

              • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

                Adi tez jeszcze nie chodzi, a ma 15 miesiac na karku…

                maja i

                Adaś

                • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

                  Basia ruszyła mając 15 miesięcy i 2 dni

                  • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

                    Nie martw sie wcale!
                    Chyba po prostu roznie z tymi dzieciaczkami jest. Synek mojej siostry zaczal chodzic, kiedy mial prawie poltora roku… niezly szok… Jej corka zas wystartowala w wieku niecalych dziewieciu miesiecy! Pochodzila, pochodzila, bamsnela sie raz a porzadnie w lepetyne i porzucila pomysl przemieszczania sie o wlasnych silach az do 15 miesiaca zycia. Obydwoje to zdrowe nastolatki obecnie.
                    Przyjdzie czas to i Monika wystrzeli jak z procy.
                    Czego Wam zycze,

                    Magda i Adas 12.12.04

                    • Re: 15 miesięcy i nie chodzi

                      Nie powinnaś się martwić. Jeśli juz stoi i przemieszcza się przy meblach to juz tylko czekać jak zacznie chodzić!! Moja rada jednak jest taka, by nie prowadzić dziecka za ręce. To bardzo xle wpływa na naukę chodzenia, gdyz dziecko samo nie łapie równowagi, tylko w Waszą pomocą. Ja rehabilitowałam do niedawna Agatke, która też dopiero zaczęła chodzić i rehabilitant stanowczo zabronił prowadzić za rękę!! Niech sama próbuje, zobaczysz. Ja pozostawiłam Agatkę samą sobie i teraz bardzo ładnie łapie równowagę. Nie wszyscy rodzice wiedzą o tym, że źle robią prowadzając dziecko za ręce. Z resztą są różne szkoły… co kraj to obyczaj. Jednak ja widzę rezultaty więc polecam tą metodę!! I głowa do góry!!
                      Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na priva.


                      Agatka

                      TickerFactory.com/ezt/d/1;10049;28/st/20060126/dt/-6/k/5e31/preg.png/obrazek.gif[/img]

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 15 miesięcy i nie chodzi

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general