2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

Oglądałyście?(chodzi o chłopczyka który przeszedł w nocy boso po śniegu ponad kilometr)

Z reportażu wynika że to nie był pierwszy przypadek kiedy dziecko wyszło samo z domu nie zauważone przez nikogo… To są słowa dziadka chłopczyka… Inne jego słowa to: “dziecko to dziecko, zdarzają się takie rzeczy, czy trzeba przy tym od razu winić matkę?”

Matka ma trójkę dzieci.. Opiekę nad najstarszym przyznano babci… Najmłodsze “mamusia” zostawiła w szpitalu (dzięki Bogu)…
Od 8 lat była pod opieką kuratora.. K..wa, gdzie ta “opieka”, ja się pytam??? Czy trzeba takiej tragedii żeby wreszcie zauważono że w tej rodzinie dzieje się źle?? Przez tyle lat kurator tego nie zauważył???

Obrazek Jareczka, który w szpitalu, z grubo obandażowanymi nóżkami woła “mamo, mamo” mam cały czas przed oczyma

Monika&Michaś 3 latka

12 odpowiedzi na pytanie: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

  1. Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

    W odpowiedzi na:


    K..wa, gdzie ta “opieka”, ja się pytam??? Czy trzeba takiej tragedii żeby wreszcie zauważono że w tej rodzinie dzieje się źle?? Przez tyle lat kurator tego nie zauważył???


    dokładnie to samo sobie pomyślałam po obejrzeniu tego 🙁

    Kasia, Kuba 01.03 i Borys 06.06

    • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

      NIKT NIC NIE WIDZIAŁ, NIKT NIC NIE SŁYSZAŁ…. jak zwykle…….

      • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

        Mi też smutno. Wkurza mnie, że pewie mnóstwo takich “matek” gdzieś w Polsce mieszka i opieka społeczna nie robi nic. Często oglądam program “Kochaj mnie” i tam się to potwierdza – w rodzinie jest alkohol, patologia, bieda, dzieci cierpią, a niby opieka kuratora jest.
        Tak na marginesie – bezsensem dla mie jest becikowe – powinni dawać talony na dzieci, talony żywościowe czy coś.
        Ola

        • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

          Sorki za “mięcho”, ale się zdenerwowałam…

          Monika&Michaś 3 latka

          • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

            Tak się zastanawiam jak to jest: mnie w pracy rozliczają z czasu i zadań. Kto rozlicza takiego kuratora? Czy w jakiś sposób odpowiadają za swoje decyzje?
            Pytania chyba czysto retoryczne.

            Też uważam że becikowe jest bez sensu.

            Monika&Michaś 3 latka

            • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

              dokladnie 🙁


              ♥ Julinka ♥

              • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

                Jeszcze tylko coś dodam:

                jedyna pozytywna rzecz w tym reportażu to postawa pana, który znalazł Jareczka. Kiedy opowiadał o tym przed kamerą to widać było, że był tym bardzo poruszony. No i w ogóle wyglądał na porządnego chłopa.

                Pocieszające, że są jeszcze porządni ludzie na tym świecie.

                Monika&Michaś 3 latka

                • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

                  ehh.. Nie mow..bo slabo mi sie robi.. Ale na te sprawy w polsce nie ma pieniedzy..za to na sanktuarium jest!!!!

                  • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

                    Słyszałam w radiu.Jechałam samochodem i klełam jak szewc.
                    Nie miałam juz nerwów i siły psychicznej oglądac tego reportażu.

                    Boże, jakie to smutne.

                    H*S*K

                    • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

                      nie ma za co, mi się tylko “mięcho” ciśnie na usta gdy słyszę o takich rzeczach…

                      Kasia, Kuba 01.03 i Borys 06.06

                      • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

                        na studiach miałam trzy koleżanki ‘kuratorki’… Z tego jedna tylko regularnie jeździła do swoich podopiecznych i naprawdę interesowała się co z nimi sie dzieje. Pozostałe dwie- odbębnić, czasem w ogóle nie jeździły na wizyty, ale odhaczały, że były… Po tym co zobaczyłam, jakoś nie mam zaufania do takich kuratorów z bożej łaski… Najlepsza jest chyba życzliwa sąsiadka…

                        Jaś(11.03), Igusia(02.05), Pawełek(31.12.06)

                        • Re: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

                          Mam dwie kolezanki kuratorki, dobrze jestem zorientowana z pracy jednej. Jest swietna i dzielna. Nie wiem, jak znosi takie wyzwiska, jakie slyszy pod swoim adresem – na spokojnie. Czesto nie jest wpuszczana do domow, ludzie udaja, ze ich nie ma. Zglasza to na policje… a policja… boi sie kobiety, do ktorej ona chodzi! Reaguja opieszale, babka ma na koncie kilka spraw m. in. o obraze policji i atak na mundurowych. I co? I nic… mimo ze kuratorka naprawde dziala jak tylko moze…
                          Oczywiscie nie bylo tam sprawy – jak dotad – o takie zagrozenie zycia dziecka, ale czy musi sie cos stac, by sprawa byla? Przeciez kobieta jest niebezpieczna – dla sasiadow, dla – makabra – policjantow! Dzieci nie chodza do szkoly… I to sie zglasza… i sa sprawy w sadzie… i mimo wszystko to nadal trwa 🙁

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2,5letni Jareczek-reportaż na TVN..

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general