2 cm rozwarcia….

Slyszalam wiele roznych teorii na ten temat…-czy dwucentymetrowe rozwarcie jest niebezpieczne? Wiem oczywiscie, ze powinnam lezec i sie oszczedzac,ale chcialabym tez wiedziec czy jest to powod do paniki i strachu. Moze ktoras z Was dziewczyny ma lub miala w czasie ciazy rozwarcie?
Moze wydaje sie to pytanie troche naiwne..-ale mnie jakos meczy..
Pozdro..

Paloma & Alexander (19-03-03)

4 odpowiedzi na pytanie: 2 cm rozwarcia….

  1. Re: 2 cm rozwarcia….

    Ja chodze z podobnym problemem od 5 tygodni(teraz zaczelam 36 tydzien ciazy). Moja lekarka od poczatku twierdzila, ze z takim rozwarciem mozna spokojnie donosic,a nawet przenosic ciaze-ja wpierwszym momencie panikowalam-ale teraz widze, ze kobieta miala racje.Wiadomo, ze nie wolno nosic duzych ciezarow itp.,ale to sie odnosi do kazdej ciazy,ja wkazdym razie zajmuje sie domem i dwojka dzieci(corka w dodatku jeszcze nie chodzi,wiec nosze ja na okraglo) i nic sie nie dzieje,wiec moze to bedzie dla Ciebie jakims pocieszeniem?Pozdrawiam,Kinga

    • Re: 2 cm rozwarcia….

      Nic nie powinno być powodem do paniki… To nie pomoże, cokolwiek by się działo…
      Czytałam juz wiele postów dziewczyn, które donosiły z pulchną szyjka lub małym rozwarciem. Nie zamartwiaj się i oszczędzaj w każdym tego słowa znaczeniu.
      Pozdrawiam

      Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

      • Re: 2 cm rozwarcia….

        Moja koleżanka miała rozwarcie od 7 miesiąca na 2,5 cm i donosiła bez problemu…. nawet nie sprawdziło sie w jej wypadku, ze będzie sie szybciej szyjka rozwierać przy porodzie, bo startuje sie przecież nie od zera….

        Pozdrawiam
        Beata+ 37 tyg. Synek

        • Re: 2 cm rozwarcia….

          dzieki… ja juz od kilku dni mam przeczucie, ze ta ciaze przenosze…
          pozdro…

          Paloma & Alexander (19-03-03)

          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 cm rozwarcia….

          Dodaj komentarz

          Angina u dwulatka

          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

          Czytaj dalej →

          Mozarella w ciąży

          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

          Czytaj dalej →

          Ile kosztuje żłobek?

          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

          Czytaj dalej →

          Dziewczyny po cc – dreny

          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

          Czytaj dalej →

          Meskie imie miedzynarodowe.

          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

          Czytaj dalej →

          Wielotorbielowatość nerek

          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

          Czytaj dalej →

          Ruchome kolano

          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

          Czytaj dalej →
          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo
          Enable registration in settings - general