2 kreseczki i plamienia

Jestem tak zdenerwowana, że nie wiem od czego zacząć….

Dziś jest 30 dzień mojego cyklu. Czekałam na @ z niecierpliwością, bo 4 lutego miałam mieć robione hsg w szpitalu. Rano nie wytrzymałam i zrobiłam test. Ręce mi się tak trzęsły, że ledwo trafiłam. I co zobaczyłam 2 kreseczki. Jedna dużo bledsza od drugiej ale niewątpliwie dwie.
Wiem, że powinnam krzyczeć z radości, w końcu nadeszła ta długo wyczekiwana chwila ale jestem sparaliżowana ze strachu, przez moje plamienia, które zawsze miałam ok 7 dni przed @ od roku czasu po łyżeczce (przypomnę że pierwszą ciążę straciłam rok temu) Nie spodziewałam się zupełnie, w tym miesiącu bowiem odpuściliśmy sobie ze względu na badanie hsg. Przytulanko było tylko raz i to na początku cyklu ok 9,10 dnia
Nic też nie wskazywało na ciąże, bo plamienia jak zawsze przyszły. Jak wiecie plamienia w ciąży nie wróżą nic dobrego. A teraz też je mam. Trochę może inne niż zawsze. Dziś są nie duże i nie takie brązowe jak zawsze. Mają kolor bardziej taki “brudny żółty” ale jednak są!
Co ja mam robić????????????????/
Błagam ratujcie!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak bardzo się boje, powtórki z zeszłego roku 🙁

15 odpowiedzi na pytanie: 2 kreseczki i plamienia

  1. Re: 2 kreseczki i plamienia

    Leć jak najjszybciej do gina. Na pewno dostaniesz Duphaston.
    Gratuluję fasolki

    Ania

    • Re: 2 kreseczki i plamienia

      Przede wszystkim spokojnie. Teraz kiedy już masz fasolkę w brzuchu to nie powinnas sie denerwować. Ja poszłabym do gina i poprosiła o duphaston i zrobiła badanie na progesteron, najprawdopodobniej jego niedobór jest powodem tych plamień. Im szybciej to załatwisz tym lepiej, to ważne, liczy się każda godzina, może nawet dostaniesz zastrzyk z hormonów.
      I tylko spokojnie, powinno byc dobrze. Trzymam kciukki no…i gratuluję:)

      Milena z kruszynką wrześniową:)

      • Re: 2 kreseczki i plamienia

        Ja widzę tylko jedno rozwiązanie (za 9 miechów): pędź do gina!
        PS: gratulacje i bez nerwacji, to nie pomoże

        Kasia z lwiątkiem 06.08.04

        • Re: 2 kreseczki i plamienia

          Kochana jak najszybciej udaj sie do lekarza. Jeśli nie masz możliwości do swojego to leć na oddział do szpitala. Przygotuj sie na ewentualne zoastanie tam. Naprawdę nie ma żartów – to mogą być zwykłe plamienia w terminie miesiączki lub inplantacyjne czy inne ale to lekarz powienien zdecydować co z tym robić. Narazie połóż się i leż jak tylko dużo możesz. Powinnaś koniecznie jak najszybciej być zbadana i ew. dostać leki i to jak najszybciej. NAPRAWDĘ NAWET PARĘ DNI ZWŁOKI MOŻE BYĆ NIEODWRACALNE W SKUTKACH – oczywiście gdyby było coś nie tak.
          Trochę nastraszyłam ale w takim przypadku trzeba 🙂
          Życzę mimo wszystko żeby było oczywiście wszystko dobrze! Trzymam kciuki!
          Agata

          • Re: 2 kreseczki i plamienia

            ja poronilam rok temu i mialam podobne plamienia jak ty, mowilam o tym lekarzowi, ale on to olal (chodzilam prywatnie), stwierdil ze wszystko jest dobrze, nic mi nie przepisal, dzien po wizycie u niego trafilam do szpitala- wystapilo krwawienie. w szpitalu nawet nie zrobili mi usg, aby sprawdzic co sie dzieje-dopiero po trzech dniach, kiedy poprosilam o to- bylo za pozno. koniecznie idz do lekarza, jesli bedzie obojetny wobec ciebie, idz do innego. ja zaluje ze tak nie zrobilam, moze teraz moj dzidzius bylby ze mna, walcz o swoja fasolke, by byla zdrowa, powodzenia

            • Re: 2 kreseczki i plamienia

              Tylko spokojnie!!!!Pamietaj, że musisz teraz myśleć przede wszystkim o fasolce i otym, że Twoje nerwy nie pomogą. Ja wiem, łatwo sie mówi….
              Pozdrawiam, trzymam kciuki
              Pisz dalej co sie dzieje
              Olena

              • Re: 2 kreseczki i plamienia

                spokojnie Na pewno wszystko się ułoży.. Będe mocno zaciskać kciuki za Twoje i okruszka powodzenie – musi być dobrze!!
                a cóż, wizyta faktycznie u lekarza na pewno nie zaszkodzi, możesz sobie też zrobić i monitorować badanie krwi b-hcg.
                Pozdrawiam cieplutko

                ika z syneczkiem Igorem marcowym lub kwietniowym

                • Re: 2 kreseczki i plamienia

                  hehehehehe wiedzialam:)Idz jutro do gina,moze innego. Moze warto jeszcze troche ten progesteron podrasowac.
                  Gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  wiesiolek.HormeelS.witB.E

                  • Re: 2 kreseczki i plamienia

                    Ale numer!!!
                    Masz nr komórki swojego lekarza? Jeśli nie to może zadzwoń do Antrum powinni ci podać!!
                    Jeśli będziesz chcieć to mogę ci dać nr do mojego lekarza.
                    Mam nadzieję, że wszystko będzie o.k.
                    Może to całe HSG nie będzie ci już potrzebne!!!

                    rrenya

                    ps. trzymam kciuki żeby się okazało że to fałszywy alarm

                    • Re: 2 kreseczki i plamienia

                      No to jesteś kolejną, która postraszyła Hsg i się udało. Nie martw się, tym razem się uda. Zajrzyj koniecznie na priva!

                      Ewike i lipcowa Poziomka

                      • Re: 2 kreseczki i plamienia

                        Serdecznie Wam dziękuję, za wsparcie i dobre rady, co ja bym bez Was zrobiła. Jesteście kochane!

                        Jestem po rozmowie z lekarzem, bardzo się ucieszył.
                        Rzeczywiście kazał brać duphaston 2 x 1 i kwas foliowy.
                        Jeżeli plamienia nie znikną zwiększyć dawkę o jeszcze jedną tabletkę. A po za tym wypoczywać, nic nie podnosić, nie wieszać firanek, nie robić prania itp. Tak się złożyło, że od jutra mam urlop także spróbuje naprawdę wypoczywać.

                        Milenko badanie na progesteron robiłam całkiem niedawno w 22 dc i wynosił 27.07

                        Aga, Ty mi fasolkę wykrakałaś 🙂 Dzięki za dobre fluidki

                        Reniu do dr Tomanka niestety nr nie miałam. Pani w Antrum nie chciała podać. Nie było też miejsca na wizytę 02.02 dopiero na 09.02- oczywiście się zapisałam.
                        Po wzbudzeniu litości podała nr na Batorego mówiąc, że tam dr mogę zastać. I faktycznie rozmawiałam z nim – co zalecił napisałam powyżej. I co najważniejsze podał mi nr komórki
                        Reniu ostatnio nie możemy na siebie trafić na gg 🙁

                        Ikkuniu dziękuję za dobre słowo i kciuki. Tego mi teraz potrzeba. Wiem ile Ty wycierpiałaś a jednak się udało, mi też się musi udać!

                        Jestem dzisiaj zmęczona wrażeniami, jak na jeden dzień to wystarczy.
                        Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. i utrzymam moją kochaną fasoleczkę 🙂
                        A Wam kochane przesyłam dużo, bardzo dużo fluidków ciążowych zwłaszcza Adze i Renatce. Cuda się jednak zdarzają a ja jestem tego przykładem!

                        Będę z Wami na bieżąco.

                        Ps. Ciągle mi się wydaje, że bolą mnie jajniki jakbym miała dostać okres, czy rwanie nogi na zmianę pogody. Nie wiecie czy to tak ma być?
                        Jutro idę na usg do szpitala, do lekarza koleżanki tak dla bezpieczeństwa. Mało prawdopodobne, że na usg będzie już coś można wykryć, ale może zobaczy chociaż te plamienia 🙂

                        Jeszcze raz Wszystkim bardzo dziękuję
                        I trzymam teraz ja za Was kciuki!

                        • Re: 2 kreseczki i plamienia

                          Super!!!!!!!!!!!!!Cieszę się bardzo i gratuluję!!!!!!!!!!! Przepędz te wstrętne plamienia duphastonem, a potem to już tylko samo szczęście. Jeszcze raz gratulacje!
                          Tym bardziej się cieszę, że ja też plamię przed okresem. Jednak wszystko jest możliwe 🙂

                          inka z clo i duphastonem 🙂

                          • Re: 2 kreseczki i plamienia

                            sysiM. dopiero dzisiaj przeczytałam twoją wiadomość… GRATULACJE… wszystko będzie dobrze… WIELKIE GRATULACJE z fasoleczki!!!!!!

                            ami7
                            [Zobacz stronę]

                            • Re: 2 kreseczki i plamienia

                              sysiM kochana!
                              Z moim GG są małe problemy.
                              Cieszę się że jest juz lepiej. Zajrzyj na priva zaraz do ciebie coś skrobnę.
                              Pa!

                              rrenya

                              • Re: 2 kreseczki i plamienia

                                Przede wszystkim gratuluje 2 kreseczek!
                                Wiesz, troche mnie zdziwila dawka Dufastonu, ktora zalecil Ci lekarz. W ulotce pisze, ze przy zagrozeniu poronieniem nalzey brac o wiele wieksze dawki (z tego co pamietam 4 tabletki jednorazowo, niestety nie pamietam jak czesto). Nawet zapobiegawczo przyjmuje sie jedna tabletke co 8 godzin.
                                Dufaston nie jest szkodliwy w ciazy i mozna przyjmowac go nawet w wiekszych dawkach, wiec chcialam zebys wiedziala, ze sama mozesz sobie zwiekszyc dawkowanie.
                                Poza tym Twoj lekarz powinien jak najszybciej zrobic Ci badania na poziom progesteronu – pobiera sie wymaz z szyjki macicy. Na wynik czeka sie chyba 1 dzien.
                                Nie wiem jakie podejmiesz kroki, ale lepiej zebys o tym wszytskim wiedziala.
                                Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za fasoleczke!
                                I jeszcze raz gratuluje wrecz cudownego zafasolkowania!!! 🙂

                                Margaretka
                                GG 1754879

                                Znasz odpowiedź na pytanie: 2 kreseczki i plamienia

                                Dodaj komentarz

                                Angina u dwulatka

                                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                Czytaj dalej →

                                Mozarella w ciąży

                                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                Czytaj dalej →

                                Ile kosztuje żłobek?

                                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                Czytaj dalej →

                                Dziewczyny po cc – dreny

                                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                Czytaj dalej →

                                Meskie imie miedzynarodowe.

                                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                Czytaj dalej →

                                Wielotorbielowatość nerek

                                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                Czytaj dalej →

                                Ruchome kolano

                                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                Czytaj dalej →
                                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                Logo
                                Enable registration in settings - general