29-30 tydzien – jakie ruchy???

Dziewczyny!
Moj brzusio ma 29 tygodni i 4 dni i stwierdzam ze moj skarb najwiekszy – ten z brzuszka 🙂 malo sie rusza, malo wierci.
Wlasciwie od dawna tak ma, czasami nawet z przestojami.
Do tej pory badania wykazywaly ze wszystko jest w porzadku. Jednak jakies obawy petaja mi sie w podswiadomosci – napiszcie co o tym sadzicie. Moze tez macie lub mialyscie podobnie???

pozdrawiam

Ania i wrzesniowa corcia 26.09.03

8 odpowiedzi na pytanie: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

  1. Re: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

    no ja jestem w 32 więc chyba dużej różnicy nie ma:) moja dzidzia z ruchów kopiących przeszła do ruchó posuwistych:) już tłumaczę, choć pewnie nie trzeba:) otóż ostatnio przykłada wszytskie krągłe części swojego ciała do mojego brzusia i wypychając jednoczesnie przesuwa:)) super, nie?:)
    moi chłopcy mają ubaw a mnie czasem to naprawdę boli:) mały brykacz rośnie:)
    a dziś własnie przeczytałam, że w tym czasie dzidzia ma już mniej miejsca i mnie się wierci:) więc się nie martw:) ja tez miałam takie przestoje…

    Justyna i Maleństwo 11.09

    • Re: w ciagu godziny powinno byc min.10 ruchow?

      Czytalam ze ciagu godziny dzidzia powinna ruszac sie min. 10 razy – u mnie nie zawsze tak jest
      🙁
      Jutro ide do gina

      pozdrawiam

      Ania 26.09.03

      • Re: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

        Moja kruszynka też nie jest ruchliwa:-) Wczoraj na przykład jak wróciłam z pracy, uprzytomniłam sobie, że właściwie przez cały dzień nie czułam jego ruchów. Dałam mu najpierw porzadnie się najeść (zwykle po obiadku lubił sobie harcować). No i nic:-(( Trochę mnie to zaniepokoiło. Położyłam się na brzuchu, płasko na wznak. Wiem, że to nie jest zalecana pozycja, ale zawsze jak się tak ułożę to dzidziuś pływa sobie w moim brzuszku (jego ruchy są wówczas dość silnie odczuwane i mało przyjemne). Troszkę do niego pogadałam i to chyba wprawiło go w ruch:-)
        A dzisiaj sam dawał mi znaki w pracy.
        Wydaje mi się, że jeśli do tej pory Twoja córcia była spokojna, to nie musisz się martwić. Byłoby gorzej gdyby dziecko – zwykle bardzo niespokojne – nagle przycichło. A tak to może po prostu standard. Ale bądź czujna i codziennie upewniaj się czy dzidzia się rusza – podobno pomaga położyć się na chwilę ze szklanką mleka. Słyszałam również, że tak od 28 tygodnia powinno się kontrolować ruchy dziecka dwukrotnie w ciągu dnia. W ciągu godziny powinno się czuć przynajmniej 10 ruchów. Mam nadzieję, że niczego nie przekręciłam.

        Dorota mama Mikołaja (26.09.2003)

        • Re: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

          Ja zacznę w sobotę 33 tydzień. Mój maluszek jest bardzo ruchliwy, przez cały dzień (z przerwami) kompie, przewraca kończynami, bnapręża je, a moje brzucho wygląda jak bym miała jakiegoś aliena wg. filmów grozy. Takie przewracanie wcale nie jest przyjemne, a raczej uciążliwe. Ale wiadomo, że każde dziecko jest inne, a widać, że u mojego jest już niezły temperamencik

          ,

          Magda, Rafał i Albercik (7.09.03)

          • Re: w ciagu godziny powinno byc min.10 ruchow?

            z tego co ja czytałam to te 10 ruchów powinno być do godziny po posiłku a nie w ciągu KAZDEJ godziny!:) jeżeli tak to moja dzidzia też nie spełnia standardów bo ma godziny kiedy się wierci a są godziny kiedy jej w ogóle nie czuje…
            nie… przecież dzidzie też śpią:)
            nie przesadzajmy:)
            daj znać co powiedział ci ginek:)

            Justyna i Maleństwo 11.09

            • Re: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

              Ja dzis koncze 31 tydzien. Moja dzidzia czasami rusza sie wiecej, czasami mniej.. wczoraj na przyklad spedzilam caly dzien na przygotowaniach do slubu i chyba dala mi spokoj, bo malutko sie ruszala.. ale nie przejmuje sie bo wiem, ze czsami lubi poleniuchowac

              Nie licze ruchow na godzine bo chyba bym zwariowala zamartwiajac sie. Wiem, ze wszystko jest ok z moja dzidiza. Z Twoja na pewno tez

              pozdrowienia

              ___
              Dana i 31 tyg Malenstwo (13.09.03)

              • Re: w ciagu godziny powinno byc min.10 ruchow?

                Na pewno mimo Twoich obaw wszytsko jest ok.. MOja Hania co prawda jest w “wieku” Twojego brzdaca -termin 25.09 i fakt, ze ostanio daje mi niezel popalic.. Ostanio nawet zafundowla mi takie kopniaki, ze moja kolezanka byla wrecz przerazona tym co sie dzieje z moim brzuchem:)
                A apropos ruchow.. ja z kolei dostalam karte ruchow ciazy, wg ktorej ruchy dziecka nalezy kontrolowac po 30 tyg. codziennie rejestrujac je od 9:00 rano.. w momencie kiedy zarejstrujesz 10 ruch w tym dniu mozesz dac juz sobie spokoj z liczeniem… No i badz tu czlowieku madry i pisz wiersze.. 10 w ciagu kazdej godzin? 10 po godz. od posilku czy 10 w ciagu dnia??? Eh…

                Asia i wrześniowa Hanna

                • Re: ale nas straszą….

                  szlag mnie trafia….to o 10 ruchach na godzinę jest napisane m.in. w ” W oczekiwaniu na dziecko”, wiem, bo też mam tę książkę. I powtórzę to, co napisała Gretkowska w “Polce” i mój gin też mi mówi – książki piszą idioci bez wyobraźni! jakby tak ślepo im wierzyć, można by zwariować ze strachu! Nie każde dziecko ma ochotę kopać 10 razy na godzinę! dzieci też-jak my mają różne dni, niepokoić się można wtedy, kiedy dzidzia nagle zmienia swoje zwyczaje (ta spokojna nagle zaczyna hulać i odwrotnie) albo kiedy nie czuć ruchów dłużej niż 24 godziny.
                  Nie chcę się wymądrzać, tylko chcę,żebyśmy wszystkie były spokojne i zrelaksowane dla naszych maluszków.
                  Buziaki!

                  Monika i Basia (05.10)

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 29-30 tydzien – jakie ruchy???

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general