4-latek nie mówi

Mój siostrzeniec skończył już 4 lata a nadal mówi jak roczne dziecko
Czy spotkaliście się już z taką sytuacja? Jak można mu pomóc, logopeda rozkłada ręce. Może jakieś ćwiczenia w domu? Nie wiem chcę wypróbować wszystkiego.

12 odpowiedzi na pytanie: 4-latek nie mówi

  1. Trzeba badanie psychologiczne zrobić

    • foniatra, psycholog, laryngolog z ew. audiologiem tak na początek.

      • zgłoście sie do najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej tam powinni zrobic badania i poradzić co dalej
        szczerze mówiąc zdziwiona jestem że logopeda rozkłada ręce nawet nic nie podpowiedział co robić w takiej sytuacji???
        tak jak pisały dziewczyny, na pewno konieczne jest badanie słuchu i neurologiczne no i bym poszukała lepszego logopedy, ale jak pójdziecie do poradni to tam na pewno jest jakiś specjalista

        • zmienić logopedę.
          logopeda jest od tego, żeby z dzieckiem pracować, a nie rozkładać ręce.
          W domu też możecie (musicie!) ćwiczyć, zaraz poszukam linka do wątku z ćwiczeniami logopedycznymi “ogólnorozwojowymi” (głównie dmuchanie, parskanie i inne cuda)

          oczywiście wizyty u specjalistów, o których dziewczyny piszą, też są wskazane.

            • Kochane dziękuję za podpowiedź i za rade. Dobrzy logopedzi są ale chyba tylko prywatnie, jak na razie korzystałam z usług publicznych zakładów zdrowotnych.
              Lekarz twierdzi że dzieci indywidualnie się rozwijają i może nie przyszedł na niego jeszcze czas,
              Ale on ma już 4 lata! 🙁

              • dobrzy logopedzi są również państwowo 🙂 poszukaj, oprócz przychodni, w poradniach pedagogiczno -psychologicznych.

                • Zamieszczone przez agathaxx
                  Kochane dziękuję za podpowiedź i za rade. Dobrzy logopedzi są ale chyba tylko prywatnie, jak na razie korzystałam z usług publicznych zakładów zdrowotnych.
                  Lekarz twierdzi że dzieci indywidualnie się rozwijają i może nie przyszedł na niego jeszcze czas,
                  Ale on ma już 4 lata! 🙁

                  dobrze ci mówią żę indywidualnie sie rozwijają, ale wydaje mi sie że to za długo, rozwój mowy wiąże sie z rozwojem myślenia wiec po co dziecku powodować jakieś zaległości, które ciężko bedzie nadrobić??? nie mówie tu o opóźnieniu umysłowym żebyś czasem tak nie pomyślała 🙂
                  czasem jest tak że nagle ci zacznie mówić a czasem wynika to ORM i braku jakiś połaczeń nerwowych, a to jest do naprawienia chyba do 6r.ż. wiec ja bym nikogo nie słuchała tylko poszukała specjalisty

                  a przypomniało mi sie że znajomej synek też długo nie mówił, okazało sie ze do tego stopnia przeszkadzał mu migdal, po wycięciu nagle ruszyło, jak go widziałam byłam w szoku ze tak pieknie mówi

                  lekarzy można słuchać ale do pewnego momentu, reszta to już intuicja mamy

                  • Zamieszczone przez agathaxx
                    logopeda rozkłada ręce.

                    koniecznie ZMIENIĆ logopedę

                    • Zamieszczone przez agathaxx
                      Mój siostrzeniec skończył już 4 lata a nadal mówi jak roczne dziecko
                      Czy spotkaliście się już z taką sytuacja? Jak można mu pomóc, logopeda rozkłada ręce. Może jakieś ćwiczenia w domu? Nie wiem chcę wypróbować wszystkiego.

                      U nas bylo podobnie.. tzn tylko F miał 3 lata jak logopedka mi powiedziala prosto w lico ze to nienormalne jest ze F 3,5 roku ma a mowi jak roczne dziecko..
                      zaczelam z nim jezdzić, a to do poradni pedagogiczno -psychologicznej, stamtąd do Poradni “dac szanse” w B-stoku. Tam mial zajecia z psychologiem i logopedą i okazalo sie ze F jest autystyczny..
                      Trwa to już dwa lata tzn te wzenie go na zajecia i widze super postepy.. F dalej mowi slaboiej niz rowiesnicy.. Ale już go dzieci w p-lu rozumieją.. i obcy ludzie na ulicy tez..
                      teraz mam inny problem.. on non stop gada.. chyba musi nadrobić zaleglosci w mowieniu..

                      • Przede wszystkim badanie słuchu zrobić. Że też rodzice sami na to nie wpadną…?

                        • Zmiana logopedy i badanie słuchu oraz ćwiczenia w domu. Laryngolog niech się tez wypowie nie tylko w kwestii słuchu, ale i migdałków.

                          Dodam, że moze być to sprawa indywidualna. Mamy sąsiada, który w wieku 5 lat mówił tylko dada (tata), mama i imię swojej siostry, ale jakos tak wymawiał, że nie napiszę. Rodzice jeździli z nim w różne miejsca, ale głównie pracowali logopedycznie. W zerówce mowa mu ruszyła i do szkoły poszedł dobrze mówiąc. Jest nawet zdolny matematycznie i wygrywa jakieś turnieje szachowe.

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 4-latek nie mówi

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general