4 pytania odnosnie wozkow

Drogie mamy co prawda na kupno wozka mam jeszcze czas ale juz sie troche rozgladam i mam nastepujace do was pytania:czy podane ponizej funkcje wozka przydaly wam sie(przydaja) moze uwazacie je za niezbedne a moze za taki bez ktorych mozna sie obejsc
1. montowany na stelazu fotelik samochodowy( glownie do mam letnich)
2. podnoszone oparcie w gondolce
3.skretne przednie kolka
4.miekkie zawieszenie(niektore wozki wogole sie nie bujaja)
Bede wdzieczna za kazda opinie. Pozdrawiam

OZZIE i córcia (1.07.04)

8 odpowiedzi na pytanie: 4 pytania odnosnie wozkow

  1. Re: 4 pytania odnosnie wozkow

    wypowiem sie co do skrętnych kólek – jak dla mnie musza być obowiązkowo, bo jak ich nie ma, to przy każdym skręcie musisz lekko uniesc wózek… niby mi to nie przeszkadzał w Magnum (inglesina), ale jak kupiłam Peg Perego to dopiero doceniłam jaka to wygoda mieć skretne kołka:)
    nie kazde dziecko lubi yć bujane – mójsyn nie lubił, od razu miał odruch moro i płakał, musiałam go wozić… zresztą w ogóle słyszłam, ze nie powinno sie nigdy dzieci bujac “na boki” jak już to w poziomie po łuku – głowka – nózki:) (lewa – prawa), ale nigdy od siebie do siebie…

    • Re: 4 pytania odnosnie wozkow

      skretne kółka nie sa potrzebne. ja nie mam i wózek bez problemu skreca. a takie kółka moga sie bolokwac, wykrecac i przeszkadzac. ja mam wózek emaljunga. spacerówka z nosidełkiem-spiworkiem. super zawieszenie. wczoraj byłam na spacerze w lesie po zaspach i wertepach. plecam. ja mam uzywany. zjezdzam nim po schodach i nic sie nie dzieje. i skreca bardzo łatwo. jedna reka sie go prowadzi

      • Re: 4 pytania odnosnie wozkow

        1- montowany fotelik nie jest wcale potrzebny. Oczywiście zależy wszystko od zastosowania, bo nam by się w ogóle nie przydał. Jeżeli braliśmy dziecko do jakiegoś sklepu to można fotelik umieścić na wózku sklepowym. Po za tym dziecko za długo nie powinno siedzieć w takim foteliku, więc odpadają długie spacery. No i szybko z niego wyrasta, my już kupiliśmy większy fotelik jak Kamil miał chyba 6 albo 7 miesięcy.
        2- Podnoszone oparcie to dobry pomysł, jednak my mamy taki wózek 2 w jednym, dość szybko zaczęłam wozić dziecko bez nosidła, a gdy miał 5-6 miesięcy lekko podnosiłam oparcie i mógł sobie podziwiać widoki 🙂 Po za tym zimą przyda Ci się wozić dziecko w gondoli, jeżeli jeszcze się zmieści a wtedy z pewnością nie uleży za długo w płaskiej pozycji.
        3-Pewnie skrętne koła to duża wygoda, ale ja nie mam i jakoś sobie radzę. Wystarczy opanować sztukę prowadzenia wózka z tydzień czasu i już nie ma problemu. Teraz nie widzę żadnej potrzeby aby mieć skrętne koła. Jednak jak masz możliwość to warto je mieć
        4- ja nie jestem zwolennikiem miękkiego zawieszenia, wydaje mi się że dziecko wtedy rzuca na wszystkie strony 🙂 Pewnie w okresie noworodkowym to taki wózek jest lepszy, ale w późniejszym czasie za bardzo buja dzieckiem w środku. Ale nie mogę na ten temat za wiele powiedzieć bo tak naprawde nie miałam nigdy porównania. Ja mam wózek na amortyzacji sprężynowej i jestem bardzo zadowolona a jeżdziliśmy po dużych wertepach w lesie i wózek miał dobrą przyczepność :))

        Agus i Kamilek (24.03.2003)

        • Re: 4 pytania odnosnie wozkow

          ja sie wypowiem na temat miekkiego zawieszenia ktore nie sluzy tylko do bujania ale chroni dziecko od wczasow spowodowanych przed roznymi nierownosciami na drodze. Najlepsze sa paski. A jesli chodzi o podnoszone oparcie to ja uzywam i mi sie przydaje gdy Kamilka nie spi i chce poogladac co sie w okol dzieje:). Skretne kola nie przychodza z miekkim zawieszeniem i dla nowowrodkow to nie jest dobre. Idz do sklepu z 5kg torba, wsadz torbe do wozka i sie przejedz po sklepie. Napewno taki test da Ci jakies pojecie o wozku:) Powodzenia

          Ela i Kamilka 23.10.2003

          • Re: 4 pytania odnosnie wozkow

            Wiec,
            Fotelik na stelazu, nigdy nie uzywalismy mimo ze mamy taka mozliwosc.
            Skretne kola super sprawa, zwlaszcza w zatloczonych sklepach, ale da sie obyc, nieraz nawet mi to przeszkadzalo.
            Trzeba pamietac by w pewnych okolicznosciach wlaczyc blokade skrecania kol (mowie o kolach pompowanych), np. przy pokonywaniu kraweznikow, czy wyjezdzaniu z windy…
            Moj wozek akurat ma regulacje zawieszenia mimo tych swoich skretnych kol. Ma ” pozycje, miekka i twarda.
            Mam caly czas na miekkiej, na twardej za mocno mi podskakiwal na ;;trasie;;
            Podsumowanie.
            Bez fotelika mozna sie obyc, bez skretnych kol tez. Co do podnoszenia oparcia w gondolce to nie mam pojecia, ale jak na moje obserwacje duzo mam z tego korzysta wiec chyba jest to przydatne.
            Zawieszenie lepiej zeby wozek mial regulacje. Ja wole miekkie.
            Wozek testowany przeze mnie to Bebecar Raider AT+
            Polecam

            Soley i Laura Amelia 12 08 03

            • Re: 4 pytania odnosnie wozkow

              1. rewelacja i ogromna wygoda. Często korzystamy.
              2. mamy, ale nie korzystamy
              3. nie mamy
              4. hmmm… mamy Emmaljunge i w porównaniu z wózkami np. na paskach, to ona się rzeczywiście w ogóle nie buja (ale ma 3 pozycje sztywności zawieszenia i mamy ustawione na ten najbardziej bujający się). Ale tak naprawdę to ja Izy w ogóle nie bujam. Jak już potrzebuje to popycham wózek do przodu i do tyłu.

              A Emmaljunge polecam całym sercem!

              • Re: 4 pytania odnosnie wozkow

                Iza cały czas jeździ w gondoli i nie ma absolutnie problemu z tym, ze nie chce leżeć – jak dotąd. Jesta taka zakutana, że nawet jej nie przychodzi do głowy, ze mogłaby być w innej pozycji – hihi…

                • Re: 4 pytania odnosnie wozkow

                  Wg mnie:
                  1. montowany na stelazu fotelik samochodowy( glownie do mam letnich) – przydatne (nie musisz brać wszędzie gondoli – my akurat mieliśmy fotleik rozkladany na płasko – nie wiem, jak w normalnym foteliku)
                  2. podnoszone oparcie w gondolce – niezbyt często korzystałam, bo Mały “zjeżdżał”. Wygodniej było mi podłożyć poduszeczkę i kocyk pod pelki (jak już siedział)
                  3.skretne przednie kolka – nie miałam, nie brakowało mi tej opcji. Teraz mamy 2 spacerówki: jedną duża na pompowanych kołach bez kół skrętnych – na spacery rewelacja. Druga spacerówka lekka – na wypady do sklepów – jazda po sklepie na pewno wygodniejsza ze skrętnymi kołami
                  4.miekkie zawieszenie(niektore wozki wogole sie nie bujaja)
                  – dla mnie rewelacja, b.często bujałam Małego. Przez długi czas zasypiał w wózku.

                  Znasz odpowiedź na pytanie: 4 pytania odnosnie wozkow

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo