5 latka- rajstopki, spódniczka, spodenki….

tak się zatanawiam, czy wypada, żeby 5 latka chodziła w samych rajstopkach do przedszkola??? ona nie lubi spódniczek, mówi, że niewygodnie i goraco (faktycznie w przedszkolu ciepło jest). lubi chodzic w spodniach, ale boję się, że jak będzie zimno to nikt jej nie założy rajstop pod spodnie, jak na dwór będa iść…. już raz poszłą na balet (jest w budynku obok) przy 6 stopniach ciepła w samej sukience do baletu, rajstopkach i nieocieplonej kurtce (jeszcze za ciepło było, żeby kożuszek przypiąć). Pani się tłumaczyła, że dużo dzieci miała do ubrania…. całe szczęście skończyło się bez choroby.
jak ubieracie wasze dziewczynki?
dzisiaj widziałam całą Oli grupę i kilka dziewczynek było w samych rajstopkach…

32 odpowiedzi na pytanie: 5 latka- rajstopki, spódniczka, spodenki….

  1. Spodniczki na szelkach i princeski tez przeszkadzają? Nie cisną raczej.
    U Emilki dziewczynki są albo w spodniczkach albo spodniach. W samych rajstopkach nie chodzi nikt. Często dziewczynki przychodza w cieniutkich rajstopkach i spodniach, a w przedszkolu zdejmują spodnie i zakladaja spodniczke (my tak robimy dosyc czesto, tym bardziej ze w p-lu tez mamy cieplo i grube rajstopy w przypadku Emilki raczej odpadają). Gdy wychodza na dwór przebierają się w spodnie – nie tylko w teorii 😉 W koncu to 5-latki – umieją się same ubrać.

    • Zamieszczone przez Usianka
      Spodniczki na szelkach i princeski tez przeszkadzają? Nie cisną raczej.
      U Emilki dziewczynki są albo w spodniczkach albo spodniach. W samych rajstopkach nie chodzi nikt. Często dziewczynki przychodza w cieniutkich rajstopkach i spodniach, a w przedszkolu zdejmują spodnie i zakladaja spodniczke (my tak robimy dosyc czesto, tym bardziej ze w p-lu tez mamy cieplo i grube rajstopy w przypadku Emilki raczej odpadają). Gdy wychodza na dwór przebierają się w spodnie – nie tylko w teorii 😉 W koncu to 5-latki – umieją się same ubrać.

      sie podpisze 🙂

      co prawda mam dwoch synow, ale u starszego w przedszkolu jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie widziec dziewczynki w samych rajstopach!
      przewaznie maja rajstopy + spodniczka, a na dwor przebieraja sie w spodnie

      a jesli corcia nie lubi spodnic, to moze na rajstopy krotkie spodenki, a na dwor zmieni na dlugie?

      p.s.
      zawsze zazdroscilam mamom dziewczynek, ze maja problem samych rajtek z glowy

      • Wypada, nie wypada – zdrowie dziecka jest najwazniejsze. Tez raz sie przejechalam w zeszlym roku, bo poszly dzieciaki na spacerek i zrobiwszy wywiad u Malgosi okazalo sie, ze byla ona w samych cienkich spodenkach dresowych. Oczywiscie pani dostala ochrzan – tlumaczyla sie gesto, ze to tylko na chwilke wyszli itp… Od tamtej pory faktycznie moje dziewczyny chodza w rajstopkach po przedszkolu. Moje na szczescie nie maja nic przeciwko spodniczkom. Ale u Was, jesli inne dziewczynki chodza w rajtuzach to tez bym tak ubierala. Zawsze na te rajtuzki spodnie ubiora, a przy spodniczce moga nie pofatygowac sie, zeby ja sciagnac – tez jest taka mozliwosc 😉

        Na szczescie w tym przedszkolu widze, ze panie sa odpowiedzialne i ubieraja porzadnie dzieci.

        • Zamieszczone przez Jane
          . Zawsze na te rajtuzki spodnie ubiora, a przy spodniczce moga nie pofatygowac sie, zeby ja sciagnac

          u nas czesto nie zdejmuja spodniczek tylko wciagaja spodnie

          • Zamieszczone przez Usianka
            Spodniczki na szelkach i princeski tez przeszkadzają? Nie cisną raczej.
            U Emilki dziewczynki są albo w spodniczkach albo spodniach. W samych rajstopkach nie chodzi nikt. Często dziewczynki przychodza w cieniutkich rajstopkach i spodniach, a w przedszkolu zdejmują spodnie i zakladaja spodniczke (my tak robimy dosyc czesto, tym bardziej ze w p-lu tez mamy cieplo i grube rajstopy w przypadku Emilki raczej odpadają). Gdy wychodza na dwór przebierają się w spodnie – nie tylko w teorii 😉 W koncu to 5-latki – umieją się same ubrać.

            U nas tak samo :).

            • Zamieszczone przez Usianka
              u nas czesto nie zdejmuja spodniczek tylko wciagaja spodnie

              Ja sama czasem rano ubieram córce spodnie pod spódniczkę, żeby potem w szatni szybciej było ;).

              • Ja uwazam, ze nie wypada 5-latce zakladac same rajstopki do przedszkola. Nigdy bym tego nie zrobila. Oczywscie zrobisz jak uwazasz i doskonale rozumiem ze jako mama zastanawiasz sie bo chcesz zeby wilk byl syty i owca cala (i dziecko zadowolone i ty).

                Ja mam podobny choc troche inny problem, moze sie podepne pod twoj watek i mi ktos podsunie jakas skuteczna rade.
                Moja 4-latka codziennie rano robi scene z placzem, krzykiem, lzami gdy przychodzi czas ubierania sie i okazuje sie ze nie moze zalozyc rajstopek i sukienki tylko cieple spodnie i sweterek. Szczegolnie teraz gdy jest zimno to nie moge jej ubierac w sukienki, bo zmarznie jak bedzie sie bawic na dworze na przerwach. Corka juz chodzi do szkoly i tam wszystkie dzieci ubierane sa wygodnie i na luzie, tak zeby same potrafily sie przebrac w stroje sportowe na sale gimnastyczna i tak aby pani nie musiala ich wszystkich przebierac gdy wychodza na dwor. Wazne jest wiec zeby miala latwy i cieply stroj.
                Jak juz corka sie wyplacze i zrobi tradycyjna scene to jest ok, ale nienawidze tych porankow !! Co robic??? Jak przekonac ja ze stroj ktory wybrala mama jest lepszym wyborem niz sukienka? Jak uniknac placzow? To strasznie meczace jest co rano.

                • Zamieszczone przez Usianka
                  Spodniczki na szelkach i princeski tez przeszkadzają? Nie cisną raczej.
                  U Emilki dziewczynki są albo w spodniczkach albo spodniach. W samych rajstopkach nie chodzi nikt. Często dziewczynki przychodza w cieniutkich rajstopkach i spodniach, a w przedszkolu zdejmują spodnie i zakladaja spodniczke (my tak robimy dosyc czesto, tym bardziej ze w p-lu tez mamy cieplo i grube rajstopy w przypadku Emilki raczej odpadają). Gdy wychodza na dwór przebierają się w spodnie – nie tylko w teorii 😉 W koncu to 5-latki – umieją się same ubrać.

                  dzisiaj chciałam przeforsować spódniczke na szelkach, stwierdziła, że jest za mała na nia i nie będzie w niej chodzić…. wyjęła z szafy bluzeczkę taką odcinaną pod “biustem”:) sięgała za tyłek, więc w niej poszła…. spodnie sama założy, ale rajstopy….”za długie są”…..

                  • Zamieszczone przez tysiaczek
                    sie podpisze 🙂

                    co prawda mam dwoch synow, ale u starszego w przedszkolu jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie widziec dziewczynki w samych rajstopach!
                    przewaznie maja rajstopy + spodniczka, a na dwor przebieraja sie w spodnie

                    a jesli corcia nie lubi spodnic, to moze na rajstopy krotkie spodenki, a na dwor zmieni na dlugie?

                    p.s.
                    zawsze zazdroscilam mamom dziewczynek, ze maja problem samych rajtek z glowy

                    w ubieglym roku w zasadzie wszyscy :chłopcy, dziewczynki z Oli grupy biegali w rajtkach… ale to były 3-4 latki, teraz już są doroslejsi…. 🙂

                    • Zamieszczone przez Bramkaa
                      Ja uwazam, ze nie wypada 5-latce zakladac same rajstopki do przedszkola. Nigdy bym tego nie zrobila. Oczywscie zrobisz jak uwazasz i doskonale rozumiem ze jako mama zastanawiasz sie bo chcesz zeby wilk byl syty i owca cala (i dziecko zadowolone i ty).

                      Ja mam podobny choc troche inny problem, moze sie podepne pod twoj watek i mi ktos podsunie jakas skuteczna rade.
                      Moja 4-latka codziennie rano robi scene z placzem, krzykiem, lzami gdy przychodzi czas ubierania sie i okazuje sie ze nie moze zalozyc rajstopek i sukienki tylko cieple spodnie i sweterek. Szczegolnie teraz gdy jest zimno to nie moge jej ubierac w sukienki, bo zmarznie jak bedzie sie bawic na dworze na przerwach. Corka juz chodzi do szkoly i tam wszystkie dzieci ubierane sa wygodnie i na luzie, tak zeby same potrafily sie przebrac w stroje sportowe na sale gimnastyczna i tak aby pani nie musiala ich wszystkich przebierac gdy wychodza na dwor. Wazne jest wiec zeby miala latwy i cieply stroj.
                      Jak juz corka sie wyplacze i zrobi tradycepyjna scene to jest ok, ale nienawidze tych porankow !! Co robic??? Jak przekonac ja ze stroj ktory wybrala mama jest lepszym wyborem niz sukienka? Jak uniknac placzow? To strasznie meczace jest co rano.

                      a podpinaj się 🙂 nie ma problemu….

                      moja dzisiaj wróciła i stwierdziłą, że następnym razem (w poniedziałek) zakłada bluzeczkę z krótkim rękawkiem, bo było jej za gorąco… mimo, że bluzka, którą miała jest bardzo cienka i luźna…. no cóż pozostają mi jeszcze sukieneczki, które akceptuje….

                      dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

                      • Zamieszczone przez agnessa
                        dzisiaj chciałam przeforsować spódniczke na szelkach, stwierdziła, że jest za mała na nia i nie będzie w niej chodzić….

                        Zaprowadź ją chociażby do Orsay’a, wczoraj widziałam nową kolekcję spódnic na szelkach dla dorosłych kobiet;).

                        • Zamieszczone przez Bramkaa
                          Jak przekonac ja ze stroj ktory wybrala mama jest lepszym wyborem niz sukienka?

                          Pozwoliłam raz tak wyjść córce do przedszkola (w spódniczce i cienkich rajstopach). Mimo, że jechałyśmy samochodem całą drogę narzekała, jak to jej jest zimno – teraz sama pilnuje, żeby zakładać ciepłe spodnie :).

                          • Zamieszczone przez tysiaczek
                            sie podpisze 🙂

                            co prawda mam dwoch synow, ale u starszego w przedszkolu jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie widziec dziewczynki w samych rajstopach!
                            przewaznie maja rajstopy + spodniczka, a na dwor przebieraja sie w spodnie

                            a jesli corcia nie lubi spodnic, to moze na rajstopy krotkie spodenki, a na dwor zmieni na dlugie?

                            p.s.
                            zawsze zazdroscilam mamom dziewczynek, ze maja problem samych rajtek z glowy

                            Jakie rajtki? Facet powyżej 2 roku życia tylko w kalesonkach.
                            Świetnie się je ubiera, cieplutkie. Po przyjściu do przedszkola ściągamy spod spodenek i są w rękawie kurtki. Nawet jak gdzieś wychodzą to się i dzieć i pani zorientują, że trzeba włożyć. A cały dzień na luzie spodnie i skarpetki.
                            No i jeszcze jeden plus z posiadania kalseonek… tańsze jak rajtuzy

                            • Zamieszczone przez Usianka
                              u nas czesto nie zdejmuja spodniczek tylko wciagaja spodnie

                              Dla Igi nie wiedzieć czemu taka opcja jest najlepsza i najbardziej stylowa pff;)

                              • Zamieszczone przez agnessa
                                tak się zatanawiam, czy wypada, żeby 5 latka chodziła w samych rajstopkach do przedszkola??? ona nie lubi spódniczek, mówi, że niewygodnie i goraco (faktycznie w przedszkolu ciepło jest). lubi chodzic w spodniach, ale boję się, że jak będzie zimno to nikt jej nie założy rajstop pod spodnie, jak na dwór będa iść…. już raz poszłą na balet (jest w budynku obok) przy 6 stopniach ciepła w samej sukience do baletu, rajstopkach i nieocieplonej kurtce (jeszcze za ciepło było, żeby kożuszek przypiąć). Pani się tłumaczyła, że dużo dzieci miała do ubrania…. całe szczęście skończyło się bez choroby.
                                jak ubieracie wasze dziewczynki?
                                dzisiaj widziałam całą Oli grupę i kilka dziewczynek było w samych rajstopkach…

                                W przedszkolu od maluchów raczej nie widziałam dzieci w samych rajstopkach.
                                U nas od zawsze wygląda tak, ze Basiulec ma rajstopki i na to princeska lub spódniczka. W szafce są zawsze spodnie polarowe na wyjścia, wtedy tylko portki wciąga i ma i jedno i drugie. Gdy jest śnieg i jest zapowiedziany wypad w biały puch spodnie na szelkach i ciepłe rękawiczki obowiązkowo!

                                • marcin zawsze w zime ma rajstopy bez stóp plus skarpetki.szybko się zdejmuje,skarpetki pozostaja na nóżkach.w razie potrzeby łatwo ubrac.chociaz w naszym przedszkolu zimą nie wychodza na dwór nawet 6cio latki…hmmm dziwne to ale co poradze….”wybieg “mają jedynie latem…
                                  nie podobaja mi się dzieci latające w rajtuzach….
                                  marcina grupa jest na etapie nauki liczenia paluszków (u stóp tez),ćwiczen manulanych stopami -np darcie gazet czy turlanie czy skakanie na paluszkach i do tego zdejmuja skarpetki.dziewczynkom w spódniczkach wtedy trudniej bo muszą zdejmowac całe rajstopki…

                                  • Zamieszczone przez Bep
                                    Jakie rajtki? Facet powyżej 2 roku życia tylko w kalesonkach.
                                    Świetnie się je ubiera, cieplutkie. Po przyjściu do przedszkola ściągamy spod spodenek i są w rękawie kurtki. Nawet jak gdzieś wychodzą to się i dzieć i pani zorientują, że trzeba włożyć. A cały dzień na luzie spodnie i skarpetki.
                                    No i jeszcze jeden plus z posiadania kalseonek… tańsze jak rajtuzy

                                    Moje dziecie kaleson nie uwaza wogole

                                    Poza tym nawet kalesony w rekawie kurtki nic by nie daly, bo znajac jego, zeby bylo szybciej, wrzucilby do szafki i poszedl bez, a Pani, no coz Panie pomagaja tym mniejszym i wolniejszym, czyli Dawid sie nie lapie, bo on wszystko sam i szybciuuutko, najlepiej, zeby sie wyrobic i byc pierwszym przy drzwiach

                                    gdzie Ty te kalesony kupujesz, ze taniej Cie wychodza niz rajtki?:Szok:

                                    • Majut w trzylatkach – zawsze spodniczka i rajtki, czasem dresowe, ale nigdy na samych rajstopach. Jakbym zobaczyla 5 latka w samych rajstopach ( chlopaka ) to bym padla chyba, nie bardzo by mi sie spodobal ten widok, ale w koncu kazdy niech robi jak uwaza.

                                      • Zamieszczone przez agnessa
                                        tak się zatanawiam, czy wypada, żeby 5 latka chodziła w samych rajstopkach do przedszkola??? ona nie lubi spódniczek, mówi, że niewygodnie i goraco (faktycznie w przedszkolu ciepło jest). lubi chodzic w spodniach, ale boję się, że jak będzie zimno to nikt jej nie założy rajstop pod spodnie, jak na dwór będa iść…. już raz poszłą na balet (jest w budynku obok) przy 6 stopniach ciepła w samej sukience do baletu, rajstopkach i nieocieplonej kurtce (jeszcze za ciepło było, żeby kożuszek przypiąć). Pani się tłumaczyła, że dużo dzieci miała do ubrania…. całe szczęście skończyło się bez choroby.
                                        jak ubieracie wasze dziewczynki?
                                        dzisiaj widziałam całą Oli grupę i kilka dziewczynek było w samych rajstopkach…

                                        MOze getry i tuniczka…

                                        • Jagoda chodzi do przedszkola w rajstopach i jeansach a w przedszkolu zdejmuje jeansy i ubiera spódniczke, zwykle cieniutką bawełniana, krótką – wiec raczej nie powinno być jej zbyt ciepło. Moim zdaniem 5 latka w samych rajstopach to już nie wygląda zbyt fajnie… no i inne dzieci moga sie z niej śmiać…..
                                          Jak wychodzą na pole (dwór) to przebiera znowu jeansy….

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 5 latka- rajstopki, spódniczka, spodenki….

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general