500 zł za urodzenie?????

mam pytanie szczególnie do mam “świeżo” po urodzeniu dziecka.jak to jest z pieniędzmi za urodzenie.pytam ponieważ moim znajomym dwa dni temu urodziło się dziecko (wcześniaczek,1,5 kg,6 tyg.przed.terminem -ale nie w tym rzecz…).młody tatuś załatwiając wszystkie sprawy papierkowe dowiedział sie od kadrowej że najprawdopodobniej nie dostanie tych 500 zł. Nie potrafiła za bardzo wytłumaczyc dlaczego,jest to dla mnie dziwne bo nie slyszałam nigdzie żeby to znieśli….czy wiecie coś na ten temat?????i jeszcze jedno – jaki organ zajmuje się wypłacaniem tych pieniędzy i jakie dokumenty należy przygotować.wielkie dzięki za odpowiedz.pozdrawiam

Monika i Marcinek (15.01.04)

9 odpowiedzi na pytanie: 500 zł za urodzenie?????

  1. Re: 500 zł za urodzenie?????

    jest to dodatek do zasiłku rodzinnego
    jesli ma sie uprawnienia by dostac zasiłek rodzinny to te 500 zł tez

    dochod na osobe w rodzinie musi byc nie wyzszy niz 504 zł/mc
    aktualnie bierze sie pod uwage dochody z 2002 roku

    jesli matka dziecka jest na macierzynskim a ich dochody sa wyzsze musza z staraniem sie o zasiłek i ten dodatek poczekac az bedzie na wychowawczym, wtedy jej dochody z 2002 roku stana sie utracone i być moze zmieszcza sie w tym kryterium dochodowym, a jak nie to nie dostaną

    Anies i Wojtuś (23.07.2003)

    • Re: 500 zł za urodzenie?????

      jest to dodatek do zasiłku rodzinnego
      jesli ma sie uprawnienia by dostac zasiłek rodzinny to te 500 zł tez

      dochod na osobe w rodzinie musi byc nie wyzszy niz 504 zł/mc
      aktualnie bierze sie pod uwage dochody z 2002 roku

      jesli matka dziecka jest na macierzynskim a ich dochody sa wyzsze musza z staraniem sie o zasiłek i ten dodatek poczekac az bedzie na wychowawczym, wtedy jej dochody z 2002 roku stana sie utracone i być moze zmieszcza sie w tym kryterium dochodowym, a jak nie to nie dostaną

      na uzyskanie tego dodatku maja rok

      Anies i Wojtuś (23.07.2003)

      • Re: 500 zł za urodzenie?????

        Ja te 500 zł. dostałam. Musiałam zanieść do płac zaświadczenie o zarobkach z Urzędu Skarbowego za 2002 rok, swoje i męża, a ponieważ rozliczamy sie wspólnie było ono jedno. Oraz akt urodzenia i nasze dowody. Pani w płacach najpierw obliczyła czy należy sie rodzinne ( nie wiem jaki ma byc dochód na osobe ), a ponieważ tak, to również nalezy sie te 500 zł. Dostałam to przy następnej wypłacie.

        Powodzenia

        Ela i Tymcio 8 tyg.

        • Re: 500 zł za urodzenie?????

          Jasne, ze kadrowa nie da mu tych 500 zl… tą sumę wyplaca MOPS i to tylko wtedy, jesli zarobki są ponizej 507 zl na osobę. Jeśli macie wiecej pieniedzy, te 500 zl faktycznie się Wam nie należą… Zeby moc stwierdzic, czy sie kwalifikujecie, trzeba wziąć zarobki z Urzędu Skarbowego…

          Jesli nie 500 zl, to zawsze zostaje Wam kaska z ubezpieczenia 🙂 I to calkiem ladna kwota.

          • Re: 500 zł za urodzenie?????

            Ja musiałam złożyć papiery do MOPSu i to MOPS właśnie wypłacił mi zasiłek jednorazowy razem z rodzinnym. Podstawą do naliczenia rodzinnego jest dochód za 2002 rok. Ale komplet dokumentów Trzeba złożyć właśnie w MOPSie, nie w kadrach i chyba to się zmieniło. Pozdrawiam


            gietat+Irena

            • Re: 500 zł za urodzenie?????

              Trzeba kwalifikować się do zasiłku rodzinnego (504 zł na osobę w 2002 roku), to i dodatek porodowy też się dostaje.
              Pozdrawiam.

              Ania i Szymek 21.07.04

              • Re: 500 zł za urodzenie?????

                O ile takowe ubezpieczenie sie posiada!!! I ma ono opcje urodzenie dziecka.

                • Re: 500 zł za urodzenie?????

                  wielkie dzięki,tego akurat nie wiedziałam bo w styczniu jak urodziłam to tego nie było,wielkie dzięki w imieniu mlodych rodziców wcześniaczka.

                  Monika i Marcinek (15.01.04)

                  • Re: 500 zł za urodzenie?????

                    Taki zasiłke także powinien wypłacić zakład pracy, jeżeli któreś z rodziców pracuje i będzie się starał o zasiłek rodzinny na to dziecko w pracy. jeżeli nie pracuje to musi złożyć dokumenty do MOPS i oczywiście dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 504 zł.

                    Marta i Anastazja (04.01.2003)

                    Znasz odpowiedź na pytanie: 500 zł za urodzenie?????

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general