7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

Czy dwie zupli lub zupka i obiadek na jeden dzień to nie za duzo? Mój Kuba tak skutecznie sie odstawił, że praktycznie nie daje sie z piersi nakarmic w ciągu dnia. Rano je kaszkę, okoła południa zupkę, przed kapiela deserek a po wreszcie cyc. Muszę mu cos jednak podac po południu. I pomyslałam, ze zupka bedzie bardziej wartościowa od kaszki. Wprawdzie wagowo to on sie mieści 3-10 centyl, wię można by go podtuczyć, ale morfologia też taka sobie (hemoglobina 11.0). Jeden z posiłków obiadowch jest z mięskiem, a drugi warzywny. Potrafi zjeść w sumie i 2 słoiczki choć czasami to mu sie jeden rozkłada na te dwa podejscia.

Dobrze tak, czt wrócić do tej kaszki?

Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

17 odpowiedzi na pytanie: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

  1. Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

    Wydaje mi się, że dziecko w tym wieku powinno mieć przynajmniej 3 mleczne posiłki dziennie… Ja bym raczej odpuścił ten obiadek warzywny.
    Pozdrawiam
    Marek i Zosia (30.03.03)

    • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

      Ja tez mysle ze kaszka bedzie odpowiedniejsza (jest pelnowartosciowym mlecznym posilkiem czesto wzbogacacym nawet zelazem).
      Wejdz na stronke

      A przy okazji. Mozesz mu podawac takze kisielek wlasnej roboty. Mleczy lub owocowy.

      SOSNA i Michałek(20/07/03)

      • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

        na jednej z ostatnich wizyt u pediatry sygnalizowałam problem awersji mojej córki do picia mleka z butelki – ciężka sprawa, bo powrót do pracy. no i powiedziała mi, że dziecko może w takim razie dostać 2 zupki jak lubi (a mówiłam też, że chętniej jada kaszki niż zupki).
        choć tak jak wspominał ktoś poniżej – dziecko w tym wieku chyba wymaga też określonej ilości posiłków mlecznych.

        degosia + Gabrysia (02.09.2003)

        • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

          Te 3 posiłki mleczne to prawda – a moze jakiś misiowy sad albo coś? Chłopaki chyba nie mają żadnych alergii? Bo ja niestety na misiowy sad to mogę tylko sobie popatrzeć w sklepie na półce;-(

          • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

            moje dziecko jadało dwie zupki (zresztą na zalecenie pediatry) jedna była z mięskiem a druga właśnie lżejsza warzywna, dzięki temu kupka była łatwa i przyjemna :). dostawała rono i wieczorem kaszkę, dwie zupki i na przebudzenie, gdy jeszcze nieprzytomna była butlę mleka, bo “na trzeźwo za nic nie chciała pić 🙂

            • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

              Ja mam ten sam problem. Moj Kuba ma teraz kaszkowstret i na sam widok porannej kaszki ma odruch wymiotny. Nie wcisne mu za zadne skarby butelki z mlekiem ale zupki wchodza bardzo dobrze. Za jednym podejciem zjada 1,5 sloiczka zupki Bobovity(tej wiekszej),nie bardzo wiem czym zastapic mu poranna kaszke. Przed kapiela zjada 180 kaszki,potem deser z jogurtem,potem wlasnie zupke, na podwieczorek albo Danio albo Bakusia a czasami wlasnie dostaje zupke ale tym razem bez mieska i ta mniejsza(z porem albo kalafiorem). Moze macie jakies pomysly na zastapienie porannej kaszki czyms innym??Pozdrawiam Kasia i….

              • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                Alergii nie mają, misiowy sad coś przestał smakować a wczesniej byl traktowany raczej jako deser. ponieważ chłopcy są pod opieka poradni rozwoju niemowlęcia w IMiD to musze powiedzieć że zarówno tam jak i u naszej pediatry padło stwierdzenie, że minimum to 2 posiłki mleczne. Karmie go jeszcze na śpiocha w nocy więc dziennie mleko konsumuje w sumie 3 razy przy czym raz nieświadomie. Ostatecznie wybieram salomonowe wyjscie: raz kaszka raz zupka!

                Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

                • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                  Julcia tez ostatnio w ciagu dnia nie chce cyca,chyba że przed zasnieciem pociumka troszkę,dopiero wieczorem i w nocy pije moje mleczko,ogolnie 3-4 razy na dobę.

                  Marzena z Julią 28.07.03

                  • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                    Może spróbuj ugotować budyń z żółtkiem,kisiel zowocami i biszkoptem. Lub do kaszki dodaj banana i zmiksuj.Kaszka jest wtedy bardziej kremowa i smakuje zupełnie inaczej.

                    Kasia i Martyna 10.07. 03

                    • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                      Napisz cos wiecej na temat kaszki z bananem, moze byc bezmleczna, na wodzie wtedy czy na moim mleku?

                      SOSNA i Michałek(20/07/03)

                      • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                        A czy budyń można na swoim mleku – nie jedli jeszcze żadnego modyfikowanego? I jak go sie robi?

                        Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

                        • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                          Przepraszam,że tak póżno odpowiadam.Robię mleczno-ryżowe Nestle lub Hip. Tak jak w przepisie,apóżniej miksuję z połówką banana. ma wtedy wyrazisty smak i smakuje dużo lepiej[ spróbuj].Jest też bardziej kremowa. Nestle robię na NAN 2, aHipa na wodzie. Można również podgrzać swoje mleko.

                          Kasia i Martyna 10.07. 03

                          • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                            Ja robię dokładnie tak samo;-)
                            Ale powiedz mi proszę, jak robisz ten budyń z żółtkiem. Moja mama kiedyś robiła mojej siostrze, ale teraz…. zapomniała jak to się robiło i o! Nie mam jak ugotować:-)

                            JoannaR i Pawełek 19.09.2003

                            • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                              Swojego mleka nie powinno się gotować. Traci wszystko co w nim najlepsze.Ja gotuję na NAN 2. robię 100 ml. mleka,trochę odlewam do szklanki, resztę gotuję.Do szklanki z mlekiem dodaję żółtko i łyżeczkę mąki ziemniaczanej,mieszam i wlewam do gotującego sie mleka i jeszcze chwilę gotuję. Oprócz banana można dodać jabłko, brzoskwinie lub morele Gerbera

                              Kasia i Martyna 10.07. 03

                              • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                                Od 10 miesiąca jest kaszka Nestle 8 zbóż. ja już ją robiłam. Zupełnie inna niż te co nasze dzieci jadły do tej pory.Daję ją martynie ok. 19, zjada ok.130 ml..[ dla mnie zostają trzy łyżeczki].

                                Kasia i Martyna 10.07. 03

                                • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                                  Ciezko mi cos powiedziec bo nie napisalas ile maja ml lub g te sloiczki….
                                  Jagoda je rano 180 kaszki na modyfikowanym, pozniej zupka 130g, nastepnie deserek 130g, kaszka na m+leku modyf. w miedzyczasie troche mleka, troche herbatki…. wiecej nie wciska….

                                  Pozdrowionka !

                                  Jagoda01.08.03

                                  • Re: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                                    Zastanawilalam sie nad ta kaszka Nestle 8 zboz ale nie odwazylam sie jej kupic bo jednak troche dla mnie za wczesnie na wprowadzanie glutenu…..pozdro kasia i…

                                    Znasz odpowiedź na pytanie: 7-m i dwie zupki/obiadki dziennie?

                                    Dodaj komentarz

                                    Angina u dwulatka

                                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                    Czytaj dalej →

                                    Mozarella w ciąży

                                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                    Czytaj dalej →

                                    Ile kosztuje żłobek?

                                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                    Czytaj dalej →

                                    Dziewczyny po cc – dreny

                                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                    Czytaj dalej →

                                    Meskie imie miedzynarodowe.

                                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                    Czytaj dalej →

                                    Wielotorbielowatość nerek

                                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                    Czytaj dalej →

                                    Ruchome kolano

                                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                    Czytaj dalej →
                                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                    Logo
                                    Enable registration in settings - general