7-mio miesieczne dzieko, a miod?

Czy mozna 7-mio miesiecznemu dziecku poslodzic herbatke miodem?

11.03.2004 – Maciuś

10 odpowiedzi na pytanie: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

  1. Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

    Nie; miód jest jednym z silniejszych alregenów.
    Przepraszam,nie gniewaj się, ale nie wytrzymam i muszę spytać, po co słodzić herbatkę? Herbatki rozpuszczalne Hippa czy Bobovity zawierają cukier fruktozowy i wystarczy… A posłodzić ostatecznie możesz glukozą.

    • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

      Nie, bo miód zawiera jakieś bakterie, które u dzieci do roczku mogą spowodować jakąś chorobę (dużo tych “jakichś”, ale czytałam to w takim grubym poradniku amerykańskim – nie pamiętam jak się nazywa, ale jak chcesz to mogę to wszystko sprawdzić dokładnie w domu – teraz jestem w pracy). Dorosłym te bakterie nie przeszkadzają, a dzieciom mogą zaszkodzić.
      Lekarka też mi nie pozwoliła dawać dziecku miód.

      Gabi

      • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

        Jezeli nie robie Ci klopotu to bardzo bym Cie prosila.
        Pozdrawiam

        11.03.2004 – Maciuś

        • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

          Myslalam o tym jak jest przeziebiony poslodzic herbate zwykla(slaba) a co do cukru to ja mam specjalny cukier dla niemowlat ( nie jest to glukoza ). Dzieki za rade.

          11.03.2004 – Maciuś

          • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

            nie ma sprawy, jutro napiszę ze szczegółami:-)

            Gabi

            • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

              na podziębienie, by maluszka rozgrzać proponuję herbatę z lipy.

              ,

              • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

                Nie wiedzialam, ze miodu nie mozna dawac dzieciom. Szymek od 5tego miesiaca pije tylko wode z miodem, niczego innego nie chce. Nie wiem, moze te amerykanskie miody sa jakies inne…?

                colora + Szymonek (22.10.03)

                • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

                  W miodzie mogą być bakterie Clostridum botulinum wywołujące u malutkich dzieci botulizm (zatrucie jadem kiełbasianym) objawiający się zaparciem, osłabieniem odruchu ssania, słabym apetytem, ospałością i może doprowadzić do zapalenia płuc i odwodnienia. Choroba jest poważna, ale rzadko bywa śmiertelna. Niektórzy lekarze zalecają wstrzymanie się z podawaniem miodu dzieciom do ukończenia 8-go miesiąca, a niektórzy nawet do ukończenia roku.

                  Gabi

                  • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

                    Ja od drugiego miesiąca dawałam synkowi wodę z miodem bo tak polecił mi mój pediatr.Obecnie syn ma 5 lat żadnych alergi,córeczka jest na piersi i jej nie dopajam bo nie chce,ale jeśli zacznę to tylko wodą z miodem.Daodam że mam świetnego pediatrę. Pozdrawiam Koza.

                    Szczesliwa Mamusia Dawid i Oleńka

                    • Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

                      Dobrze ze sie zapytalam Was bo tak to bym podala i dopiero by sie narobilo. Bardzo Ci dziekuje ze mi napisalas.
                      Pozdrowionka pa,pa

                      11.03.2004 – Maciuś

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general