8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

Byłam dzis u ginki… I co sie okazalo? Powtorka z rozrywki
:(( Szyjka skrocona, fenoterol i nakaz lezenia… Jestem przybita, bo mieć 8-miesięczne dziecko i musieć leżeć, to dwie rzeczy nie do pogodzenia :(( Szczegolnie, kiedy jest się 12 godzin w domu sam na sam z dzieckiem!!! I nikt nie moze przyjść i pomóc :((

I co ja mam teraz robic? Prosze, doradzcie cos, ewentualnie pocieszcie :((

A z tych dobrych wiesci, to dziecina duza i zdrowa. No i na 90% dziewuszka. A zatem szykuje sie nam parka 🙂
Oby tylko ta durna szyjka wytrzymala :((

7 odpowiedzi na pytanie: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

  1. Re: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

    Już pędzę z pociechą…. Ja od połowy ciąży mam założony szew na szyjce i tez nakaz leżenia bo zaczynało się robic rozwarcie… a w domku żywiołek 2- letni! Nie wiem co lepsze. Twojego Maluszka do kojca…. u mnie do roku to było rozwiązanie… Koleżanki zaangażuj do spacerków z Dzieciaczkiem! dyżury ustal… 😉
    Ja mam szczęście bo obie babcie blisko i prawie co dzień zabierają mi dziecko. Ale nie zawsze… Może Twoje też niedaleko? Poza tym taki Maluch jak Twój to chyba jeszcze 2x śpi w ciągu dnia… znowu trochę na poleżenie. Musisz jakos przetrwać – nie masz wyjścia. Życzę Ci z całego serca duuuuzo pomocy i pomysłów “jakby tu chwilkę poleżeć”…
    Pozdrawiam

    • Re: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

      Trzymaj się…

      • Re: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

        ja tez musialam lezec jeden miesiac w szpitalu 🙁 a drugi w domu..w tym 4 i pol letnie dziecko…tak jak pisaly dziewczyny zaangazuj rodzinke ….kolezanki…sasiadki….DZIECKO JEST NAJWAZNIEJSZE… a ty do lezenia…..i zobaczysz wylezysz naprawde wspaniale dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam i trzymaj sie
        aska z olivia i dawidem

        • Re: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

          Musisz sobie zorganizować jakąś pomoc – nie wiem, babcia, ciocia, opiekunka, koleżanka… Myślę, że będę kiedyś w podobnej sytuacji – też miałam “durną” szyjkę, która zaczęła się skracać w 25 tc i pewnie przy drugiej ciąży byłoby podobnie… A nie mogę sobie raczej pozwolić na dużą różnicę wieku między dziećmi, bo taka młoda to znowu nie jestem! 😉
          Trzymaj się dzielnie, Ty i Twoja szyjka!

          .
          Agnieszka i Ewunia (25.06.2003)

          • Re: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

            Dzieukuje za pocieche 🙂 Wiesz, ja tez myslalam o szwie… A ginka mi go proponowala w razie czego…
            Prosze, napisz, w jakich sytuacjach sie go zaklada, i ile czasu trzeba spedzic w szpitalu? I czy faktycznie szew trzyma szyjkę…
            Kolezanki odpadają, jedna babcia moze do poludnia, maz pracuje co 2 dzien… Jest szansa, ze dostanie tylko nocki w kwietniu i pozniej. Więc chyba nie jest tak źle… 🙂
            Myslalam tez o kojcu i w ostateczności o chodziku… Moze to tez jakies rozwiazanie?
            Musze wierzyc, ze wytrzymam 🙂

            • Re: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

              ty to masz jak ja
              tez cały dzień sama w domu jestem
              a teraz to juz szczególnie: dzień i noc bo mąż chwilowo za granicą

              Anies i Wojtuś (23.07.2003)

              • Re: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

                JEJJJJU zagladam dzis na ten watek i co nima mojej odpowiedzi :(( a tyle sie wczoraj napisalam…. wszystko przez te dziwne zastoje na forum 🙁
                Ok do rzeczy
                Na poczatek to niczym sie nie denerwowac PROSZE
                Wszysko bedzie dobrze !!!
                Co do skr. szyjki to juz to przerabialas, wiec wiesz ze bedzie ok.
                Co do lezenia to nie mozna plakiem przez 9 miechow
                Malego nie powinnas taszczyc, moze troszke przy przytulaniu. Z dzieckiem mozna sie bawic w wiele fajnych rzeczy np na dywanie lub w lozku fikac po jaskach i innych tego typu Z mezem robcie 2 razy -raz w tygodniu duze zakupy. Spacerki, oczywiscie ze Tak, ale mniej wymagajace wysilku, zapewne krotsze…
                Fajnie ze bedziesz miala Corcie ….
                Zycze duzo zdrowka….
                sorki za taki malo sympatyczny i przejmujacy opis przy odpowiedzi na Twoje pyt. ale jakos nie mam dnia do klecenia madrych zdan

                Buziaki !

                Znasz odpowiedź na pytanie: 8-miesięczne dziecko i leżenie? Hilfe!

                Dodaj komentarz

                Angina u dwulatka

                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                Czytaj dalej →

                Mozarella w ciąży

                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                Czytaj dalej →

                Ile kosztuje żłobek?

                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                Czytaj dalej →

                Dziewczyny po cc – dreny

                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                Czytaj dalej →

                Meskie imie miedzynarodowe.

                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                Czytaj dalej →

                Wielotorbielowatość nerek

                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                Czytaj dalej →

                Ruchome kolano

                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                Czytaj dalej →
                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                Logo
                Enable registration in settings - general