8-miesięczny chuderlak

Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek…
Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
Czekam na przepisy i cudowne sposoby……..
Pozdr.

54 odpowiedzi na pytanie: 8-miesięczny chuderlak

  1. Zamieszczone przez fab
    Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
    Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek…
    Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
    Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
    Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
    Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
    Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
    Czekam na przepisy i cudowne sposoby……..
    Pozdr.

    Ja Ci napiszę z własnego dowiadczenia – zostaw go w spokoju 😉
    Moja miała wagę podobną, ur się 2600, w terminie, akurat na 8 mies ważyła 7kg, na roczek niecałe 9.
    Teraz ma 2lata i 3 mies, waży 13.5, czyli zobacz, w drugim roku życia przybrała 4,5kg, ze wzrostem jest w górej granicy, a zawsze była strasznie drobniusia. A, i anemię też miała jako niemowlak.

    Moim zdaniem, jeśli dziecko jest zdrowe, wyniki ma ok., to nie ma co szukać cudownych sposobów i przepisów tylko dać mu szansę rozwoju we własnym tempie.

    Dopisuję jeszcze: wygląda na to, że ma szansę na roczek potroić wagę, więc ok. 🙂

    • Zamieszczone przez beamama
      Ja Ci napiszę z własnego dowiadczenia – zostaw go w spokoju 😉
      Moja miała wagę podobną, ur się 2600, w terminie, akurat na 8 mies ważyła 7kg, na roczek niecałe 9.
      Teraz ma 2lata i 3 mies, waży 13.5, czyli zobacz, w drugim roku życia przybrała 4,5kg, ze wzrostem jest w górej granicy, a zawsze była strasznie drobniusia. A, i anemię też miała jako niemowlak.

      Moim zdaniem, jeśli dziecko jest zdrowe, wyniki ma ok., to nie ma co szukać cudownych sposobów i przepisów tylko dać mu szansę rozwoju we własnym tempie.

      Dopisuję jeszcze: wygląda na to, że ma szansę na roczek potroić wagę, więc ok. 🙂

      Filip też był podobnym chudzielcem ale w tym wieku ważył 1kg więcej. Teraz ma 5 lat i waży nie całe 17 kg. Na rok do potrojenia wagi brakowało mu 1kg…
      Pozdr.

      • Zamieszczone przez fab
        Filip też był podobnym chudzielcem ale w tym wieku ważył 1kg więcej. Teraz ma 5 lat i waży nie całe 17 kg. Na rok do potrojenia wagi brakowało mu 1kg…
        Pozdr.

        leonowi tez brakowalo 1kg do potrojenia wagi (or 3480, na rok 9400)

        teraz ma 19 mcy i wazy 10,2kg 😡

        • Ja pisałam w prawie tuczenia i udało mi się go podtuczyć bułami i pączkami. Daje dużo owoców i nie ograniczam słodyczy i cycka. Niunio jest wielki! Waży około 17 kg i zrobił się z niego pulpecik. Dużo się rusza, więc szybko spala. Je często i mało, czasami na obiadek i śniadanki się obje. Mi się udało i mam w domu małego byczka, który potrafi przewrócić siostre, z którą się siłował – na szczęście na poduszki. Jest niezwykle silny jak na tak małe dziecko. Je sporo mięska. Staram się go dobrze odżywiać i nie wpycham już w niego, szczególnie bułek i pączków, które jednak za zdrowe to nie są.

          • Zamieszczone przez scarlet
            Ja pisałam w prawie tuczenia i udało mi się go podtuczyć bułami i pączkami. Daje dużo owoców i nie ograniczam słodyczy i cycka. Niunio jest wielki! Waży około 17 kg i zrobił się z niego pulpecik. Dużo się rusza, więc szybko spala. Je często i mało, czasami na obiadek i śniadanki się obje. Mi się udało i mam w domu małego byczka, który potrafi przewrócić siostre, z którą się siłował – na szczęście na poduszki. Jest niezwykle silny jak na tak małe dziecko. Je sporo mięska. Staram się go dobrze odżywiać i nie wpycham już w niego, szczególnie bułek i pączków, które jednak za zdrowe to nie są.

            Nie wiem z czego Ty sie taak cieszysz?
            Utuczyć bułami i pączkami – czyli rozdymac smykowi żołądek? Po co? W jakim celu?

            Przepraszam, doczytałam ->żeby potrafił przewrócić swoja starszą sioste. Zaiste szczytny cel.

            Nie rozumiem.

            Ps. Moja 4 letnia córka wazy 17kg.

            • Zamieszczone przez beamama
              Moim zdaniem, jeśli dziecko jest zdrowe, wyniki ma ok., to nie ma co szukać cudownych sposobów i przepisów tylko dać mu szansę rozwoju we własnym tempie.

              Podpisuję się nogami i rękami.

              • Zamieszczone przez Devilry
                Nie wiem z czego Ty sie taak cieszysz?
                Utuczyć bułami i pączkami – czyli rozdymac smykowi żołądek? Po co? W jakim celu?

                Przepraszam, doczytałam ->żeby potrafił przewrócić swoja starszą sioste. Zaiste szczytny cel.

                Nie rozumiem.

                Ps. Moja 4 letnia córka wazy 17kg.

                Ciesze się z tego, że przytył. Niunio lubi drożdżówy i pączki, więc mu daje, ale bez przesady, nie “rozdymam” go nimi. Stawiam na mięsko i warzywa a drożdżówa mu nie zazkodzi.

                Twoja córka pewnie i wzrost ma nie za wysoki, tak? Więc dlatego tyle waży.

                A co do przewracania, to po co się tak czepiasz kobito, podkreśliłam tylko, że jest silny.

                • Zamieszczone przez scarlet
                  Ciesze się z tego, że przytył. Niunio lubi drożdżówy i pączki, więc mu daje, ale bez przesady, nie “rozdymam” go nimi. Stawiam na mięsko i warzywa a drożdżówa mu nie zazkodzi.

                  Twoja córka pewnie i wzrost ma nie za wysoki, tak? Więc dlatego tyle waży.

                  A co do przewracania, to po co się tak czepiasz kobito, podkreśliłam tylko, że jest silny.

                  Zuzanna ma 112cm i niecale 17kg.
                  A jaki wzrost ma Twoja córka?

                  • mam dobra szkole tuczenia po moim starszym synku
                    jemu osobiscie najlepiej wchodzilo awokado, podobno dosc bezpieczne nawet dla alergikow (wprowadzalam jako jedno z pierwszych posilkow niemlecznych), pelne zdrowego tluszczu roslinnego
                    poza tym wciskalam mu jedzenie lekko przyprawione (najlepiej wchodzila mu pietruszka, koperek, zupy z gozdzikami itp), znacznie bardziej mu smakowalo
                    kiedy zaczal jesc chleb, maczalam mu w oliwie z oliwek
                    nigdy jakos szalenie nie utyl, ale przynajmniej udawalo mi sie jak dotad unikac dolegliwosci zwiazanych z niedoborem zelaza, witamin czy mineralow.
                    wspomnianych drozdzowek i bulek nie polecam, zapychacze, gwarantuja przybor wagi w postaci bezuzytecznego dla dziecka tluszczu
                    znacznie lepiej miec dziecko szczuple, ale zdrowo odzywiane

                    • Zamieszczone przez kantalupa
                      mam dobra szkole tuczenia po moim starszym synku
                      jemu osobiscie najlepiej wchodzilo awokado, podobno dosc bezpieczne nawet dla alergikow (wprowadzalam jako jedno z pierwszych posilkow niemlecznych), pelne zdrowego tluszczu roslinnego
                      poza tym wciskalam mu jedzenie lekko przyprawione (najlepiej wchodzila mu pietruszka, koperek, zupy z gozdzikami itp), znacznie bardziej mu smakowalo
                      kiedy zaczal jesc chleb, maczalam mu w oliwie z oliwek
                      nigdy jakos szalenie nie utyl, ale przynajmniej udawalo mi sie jak dotad unikac dolegliwosci zwiazanych z niedoborem zelaza, witamin czy mineralow.
                      wspomnianych drozdzowek i bulek nie polecam, zapychacze, gwarantuja przybor wagi w postaci bezuzytecznego dla dziecka tluszczu
                      znacznie lepiej miec dziecko szczuple, ale zdrowo odzywiane

                      Ha, żebyś widziała moją znajomą. Jej córka je na śniadanko pączki i potem kaszkę i na podwieczorek znowu pączki Mała jest grubiutka, paluszki ma takie opuchnięte a ona ciągle twierdzi, że musi ją przytuczyć.

                      Ja Olkowi daje to co on chce. Lubi bułki, to je na śniadanko drożdżówy. Oczywiście nie codziennie. Ale z tym awokado to świetny pomysł. Dzięki.
                      Ja mam świra na punkcie odżywiania swoich dzieci i wpycham w nich ciągle owoce, wazywa i sporo mięska jedzą, chociaż uważam, że nie jest to do końca zdrowa sprawa z tym mięsem…
                      Olek jest tak uchliwy, że mu żaden tłuzcz nie zaszkodzi. Najadł się teraz i biega i krzyczy już: “biegaj Lala, ganiaj Lala”, więc jak to dziecko ma przytyć.
                      Dodam, że moja 4-latka waży 21 kg i jest szczupła. Dzieciaki mają apetyt i ogromnie mnie to ciezy

                      A czy możesz mi napisać, czy przyrządzałaś jakoś awokado czy samo jadł?

                      • W/g mnie, masz śliczne dzieci, ale nie nazwałabym ich szczupłymi (patrząc na zdjęcia i wnioskując z ich wag). Szczupły to jest mój 5,5 latek ważący 18kg, no i jak to się ma do Liw-21?
                        Na pewno Twoje dzieci nie są grube, jak dla mnie są w sam raz, miłe dla oka 😉

                        • Zamieszczone przez beamama
                          W/g mnie, masz śliczne dzieci, ale nie nazwałabym ich szczupłymi (patrząc na zdjęcia i wnioskując z ich wag). Szczupły to jest mój 5,5 latek ważący 18kg, no i jak to się ma do Liw-21?
                          Na pewno Twoje dzieci nie są grube, jak dla mnie są w sam raz, miłe dla oka 😉

                          Dzięki

                          No, ale moja Liwia jet bardzo wysoka. Pewnie wyższa od twojego synka, więc pry tej wadze jest szczupła.

                          • Ja mam synka który majac 8 miesięcy ważył około 6 kg, 7 i pół ważył mając 13 miesięcy, teraz ma 17 miesięcy i waży 8250 🙁 Cały czas staram się go podtuczyć.Ale mały ma słaby apetyt, nie pija mleka modyfikowanego. Oczewiście zastępuję mu to mleko innymi przetworami. Ja naprawde muszę go podtuczyć, ma za mało tłuszczu-ciałka…więc jakby miał przytyć od drożdzówek i pączków to byłabym skłonna dodatkowo go nimi częstować (boję się jednak o jego brzuszek- żeby go nie bolał po pączku…hmm) Wojtuś obecnie przechodzi różne badania, lekarka byla przerażona jego niską wagą (do teraz nie potroił masy urodzeniowej- miał 3120).Wstępne badania wyszły dobrze, krew, mocz, usg jamy brzusznej i nerek wyszło dobrze. Czekamy na kolejne wyniki.Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki zeby wszystko było dobrze!

                            • Nasze dziecko urodziło się z wagą 3230 i przez bardzo długi czas tzn ok 5 miesięcy był tylko na piersi, bo nic innego nie wchodziło – wszystki innym wymiotował.
                              Doktorka kazała karmić piersią i czekać. Odziwo to wtedy najszybciej przybierał na wadze, ze mnie znikało a on potrafił przybrać 1,5kg miesięcznie. I wcale nie jadłam jakoś specjalnie, napewno nie tłusto, bo ja tak nie lubie i po prostu nie jem.

                              Mając rok mały wymiotował kiedy dostawał np. kawałek chleba czy jakieś inne okruszkowe rzeczy. Mielismy coprawda anemie, ale szybko sobie radziliśmy z nią.

                              Teraz mając 3 latka też nie je wszystkiego a jesli chodzi o wagę tak z 16 waży. Nie karmimy go specjalnie jakimiś pączkami czy słodyczami, na miejsce tego, co nie je, a wagę to pewnie bedziemy mieć zawsze troche do przodu, tak po rodzinie.

                              Myslę, że tuczenie dziecka na siłę nie ma sensu w to ile w jakim wieku waży to indywidualna sprawa dziecka a później dorosłego.

                              • Zamieszczone przez scarlet
                                Dodam, że moja 4-latka waży 21 kg i jest szczupła. Dzieciaki mają apetyt i ogromnie mnie to ciezy

                                A czy możesz mi napisać, czy przyrządzałaś jakoś awokado czy samo jadł?

                                zartujesz????
                                21 kg!!???
                                to ile ona ma wzrostu???????????

                                • Zamieszczone przez scarlet
                                  Dzięki

                                  No, ale moja Liwia jet bardzo wysoka. Pewnie wyższa od twojego synka, więc pry tej wadze jest szczupła.

                                  Zu ma 112cm i niecale 17kg.
                                  Ile ma Twoja?

                                  • Zamieszczone przez k_eyti
                                    Ja mam synka który majac 8 miesięcy ważył około 6 kg, 7 i pół ważył mając 13 miesięcy, teraz ma 17 miesięcy i waży 8250 🙁 Cały czas staram się go podtuczyć.Ale mały ma słaby apetyt, nie pija mleka modyfikowanego. Oczewiście zastępuję mu to mleko innymi przetworami. Ja naprawde muszę go podtuczyć, ma za mało tłuszczu-ciałka…więc jakby miał przytyć od drożdzówek i pączków to byłabym skłonna dodatkowo go nimi częstować (boję się jednak o jego brzuszek- żeby go nie bolał po pączku…hmm) Wojtuś obecnie przechodzi różne badania, lekarka byla przerażona jego niską wagą (do teraz nie potroił masy urodzeniowej- miał 3120).Wstępne badania wyszły dobrze, krew, mocz, usg jamy brzusznej i nerek wyszło dobrze. Czekamy na kolejne wyniki.Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki zeby wszystko było dobrze!

                                    Współczuję 🙁
                                    Polecam ci kaszkę Sinlac, jest bardzo dobra dla niejadków i odżywcza.
                                    Jeżeli chodzi o buły, są to weglowodany, więc jeżeli nie będzie go bolał brzuszek możesz mu dawać. Mojego synka nigdy nie boli brzuszek po jedzonku.

                                    • Zamieszczone przez Devilry
                                      Zuzanna ma 112cm i niecale 17kg.
                                      A jaki wzrost ma Twoja córka?

                                      119 cm, na bilansie czterolatka miała 117 cm

                                      • Zamieszczone przez nelly21
                                        zartujesz????
                                        21 kg!!???
                                        to ile ona ma wzrostu???????????

                                        119 cm i naprawdę jest szczupła, tzn jest akurat, chociaż czasami na zdjęciach wyjdzie okrągła, ale to przez jej buźkę pucatą a naprawdę jest szczuplutka.

                                        • Zamieszczone przez scarlet
                                          119 cm i naprawdę jest szczupła, tzn jest akurat, chociaż czasami na zdjęciach wyjdzie okrągła, ale to przez jej buźkę pucatą a naprawdę jest szczuplutka.

                                          moj 124…20 kg….buzia tez pucalowata…5,5lat

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 8-miesięczny chuderlak

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general