8 tygodniowe niemowle – jak pomóc!!

moj synek od kilku dni bardzo cierpi. Podczas jedzenia wypija z butelki Bebilon Pepti ok 30 ml i zaczyna stasznie plakac prezyc sie i nie chce dalej jesc. Musze cudów dokonac aby zjadł 60 ml. Wkłada cała dłoń do buzi, główka kreci na boki jakby czegos szukał – moim zdaniem jest głodny – tylko czemu nie chce jesc? Zmieniałam smoczki itp. Gdy zwymiotuje lub mu sie odije czuje sie lepiej, jest straszenie marudny i czesto płacze. Do tej pory był grzeczniutki jak aniołek. Nalezy raczej do niejatków – zjada ok 500 – 550 ml dziennie – czasem wiecej. W tym tygodniu spadl z wagi 80 gr mimo ze jadł wiecej niz we wczesniejszym tygodniu gdzie przybrał 200 gr (waga 3780 a ur.3000 najnizsza 2780). Do tej pory przybierał na wadze nie za duzo ale przybierał – a teraz boje sie pójśc go zważyc – ulewac moze nie ulewa ale czasem wymituje – zawsze rumianek. Kupki i gazy ok. Pediatra nic nie stwierdził – popostu tak ma.
Czy to kolki czy refulks – sama juz niewiem a dotego ma wysypke na buzi ( małe krostki) i szorstki policzki. Uszka ma wysyszone – moze to skaza białkowa ale je bebilon pepti. Staram sie go karmic przez sen – jest ok zjada 60 ml wczesiej potrafił nawed 90 ml. Nawed po spacerku dzis zjadł 20ml. Co to moze byc, jak mu pomóc – jestem kłebkiem nerwów.

12 odpowiedzi na pytanie: 8 tygodniowe niemowle – jak pomóc!!

  1. Na bebilon pepti tez mozna byc uczulonym… niestety…

    • A może to kolki? Skoro się pręży może coś w brzuszku nie gra.
      Jeśli lepiej mu po odbiciu to może po każdym wypitym 20 ml weź go do odbicia. Będzie mu lepiej i dalej będzie jadł.

      • A jakie robi kupki?
        Jesli możesz, to zmień mleko…

        • Najlepiej z takim maluszkiem iść od razu do lekarza.
          Mogą to być kolki, uczulenie albo gardełko go boli.

          • Hej piszesz ze wymiotuje rumiankiem moze na niego jest uczulony i dlatego boli go brzuszekMoin zdaniem to nie wina smoczka. Moze warto zmienic mleko.

            • wymiotuje rumiankiem, herbatkami i woda. Zmieniłam mleko na zwykły bebilon no i nie płacze podczas jedzenia – moze mu badziej smakuje. Zwymiotował za pierwszym razem. Zminilam wode z kranu na zródlana.
              Najwazniejsze jest ze nie płacze – ale po czym to niewiem
              U lekarza bylismy – gardłeko czyste, uszka tez temperaturki nie ma.
              Kolki to chyba nie sa – uspokaja jak dostaje zwykły smoczek.

              • Czy rumianek czasem nie uczula? A herbatki jakie pija? Może przejść na czystą [nie mylić z ognistą;)] wodę, a tą kranówę to przegotowywałaś tak?
                A wymiotuje czy mocno ulewa? Moja pierworodna tak miała – chlustała jak szalona, no ale przybierała.
                Nie bój się iść zważyć dziecko.

                • Zamieszczone przez Kasiasta
                  Czy rumianek czasem nie uczula? A herbatki jakie pija? Może przejść na czystą [nie mylić z ognistą;)] wodę, a tą kranówę to przegotowywałaś tak?
                  A wymiotuje czy mocno ulewa? Moja pierworodna tak miała – chlustała jak szalona, no ale przybierała.
                  Nie bój się iść zważyć dziecko.

                  mój chrześniak jest uczulony na rumianek,czy chusteczki czy herbatka… Na wszystko,ale daje to wysypkę a nie wymioty, z tego co pamiętam to jeśli ja mojemu dałam po niby “niedojedzeniu” herbatkę to mi nią wymiotował/ulewał raczej 😉 więc teraz wiem,że był przejedzony i dlatego zwracał herbatę… Ale nie koniecznie,przestałam dawać herbatki i przestał ulewać 😉 a tak dawałam z HIPP i z bobovity.

                  leonarda bo smoczek tylko ssie a nie połyka powietrza wraz z mlekiem 😉 a jakie masz smoczki w butelkach-firmę? i jakie butelki,może spróbuje odstawić herbatki i dawaj tylko wodę butelkową.

                  • Nie wiem czy pomogę ale moja córka też wymiotowała strasznie ulewała a co się okazała winą była butelka. Miałam wtedy z lovi i niestety smoczki w tych butelkach mają duże dziurki i się zasysają moja Kinga też nie była wielkim dzieckiem i po prostu nie nadąrzała, zmieniłam na tomme tippe i było ok.
                    A po Bebilonie przez pierwsze 2 tygodnie miała problemy z kupkami musiałam jej pomagać też się prężyła ale potem już było ok

                    • też się wypowiem:)
                      co prawda moja córa była karmiona cycem,ale podobnie przychodził moment,że bardzo się prężyła i płakała podczas karmień(tylko jak jadła-po karmieniu było git!)
                      lekarz nam powiedział,że to właśnie kolki,bo zbyt często je
                      żadne delikole czy espumisany nie pomagały
                      po 3m-cu przeszło samo

                      Leonardo-pewnie nowe mleko jest lepiej trawione,dlatego już brzuszek nie dokucza małemu:)

                      • własnie wróciłam z synkiem ze szpitala – okazalo sie ze mały ma zakarzenie układu moczowego i refluks zołodkowo-przełykowy – dlatego nie mógł jesc biedaczek. Teraz ma mleko zageszczone i je bez problemu.

                        • No to już wiadomo czym był spowodowany płacz malucha 🙂 zdrówka życzę

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 8 tygodniowe niemowle – jak pomóc!!

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general