8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

Dziewczyny wczoraj odkryłam coś przerażającego – mojej Zuzi idzie 8 zębów naraz. Jestem zdołowana. Dają jej w kość bo druga nocka z rzędu zawalona, a ile przede mną? Chyba materac do pracy sobie przyniosę. W dzień bardzo jest marudna.
– W trakcie wyrzynania są 2 górne czwórki,
– Przebijają się 2 górne kły i 1 prawa czwórka na dole (jedna wielka rana na dziąśle)
– Blisko przebicia są 2 dolne kły i 1 lewa czwórka na dole – można wymacać je pod dziąsłami.

Nie chce jeść, płacze po nocach, środki homeopatyczne już nie działają na taką ilość. Tak bardzo jest mi jej szkoda cały czas ma delikatne stany podgorączkowe.

Zgroza!!!!!!!!!!!!!!!
Ciekawe jak długo to potrwa.

Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

14 odpowiedzi na pytanie: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

  1. Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

    ja mam to samo moj stanal na 4 zebach ale widac juz ze ida jeszcze 2 na gorzei na dole a znosi to tak jak twoja goraczka, markotny, chce tylko byc u mnie na rekach, ma rozwolnienie az mi szkoda tego mojego skarba, ale coz mysmy tez przez to przechodzily wiec oni tez przejda.

    Aga i dzieci

    • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

      Moja ma już 10 zębolów, szykuje mi się pewnie pełne uzębienie w niedługim czasie. Wiem że ja to przeżyję, ale szkoda mi tego maluszka. Kluseczka rozwolnienia co prawda nie ma, ale zaczęła robić takie luzaki.
      Jak już wszystkie wyjdą to chyba pójdę się ze szczęścia upić

      Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

      • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

        no to pojdzeimy razem:-)

        Aga i dzieci

        • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

          To jesteśmy umówione, pociechy zostawimy z tatusiami, będą się nimi opiekować. Chyba dadzą sobie radę. A my na ubaw.

          Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

          • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

            jak tylko bede w polsce to sie melduje.-)

            Aga i dzieci

            • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

              Strasznie mi przykro, że aniolek tak cierpi, ale z drugiej strony-to zadziała u niuni na zasadzie: raz a dobrze. Wprawdzie osiem zębów na raz, ale za to nie będą wychodzić pojedynczo, więc cierpienie będzie krótsze, mniej rozciągnięte w czasie niz u innych dzieciaczków. Poza tym Zuziaczek nic a nic nie będzie wkrótce pamiętał. A Tobie zyczę ogromu wytrwalości. Wiem jak cierpisz słysząc placz Zuzi-mojemu Mikołajkowi ząbki jeszcze nie wychodzą, ale miewa potworna kolkę-koszmarrrr!!!Psychiczna męka dla mamy, ale dzidzius o tym zapomni…A nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość
              ada77 i miki-6 tyg.

              • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                skąd ja to znam… pocieszałam się tym, że to kilka ząbków naraz, a pewnie bardziej cierpiałaby gdyby ząbki wychodziły pojedynczo lub parami…

                Kaśka z Natusią (15 miesięcy 🙂

                • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                  To cierpliwie będę czekała. Z tej okazji to pewnie jakiś koniaczek, whiski a może egzotic z parasolkami

                  Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

                  • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                    Niestety wiem co to wytrwałość, bo wczesniej tak jak ty teraz przechodziłam przez koszmarne kolki (ok. 3 miesięcy), nie pomagały żadne masaże ciepłe okłady itp. skończyło się interwencją farmakologiczną. Tobie też życzę ogromnej wytrwałości i cierpliwości.
                    Ja tylko po zarwanych dwóch nocach oczy mam na zapałeczki – chodzę już do pracy. Boję się że przy biurku zasnę, właśnie wpadł mi pomysł: na powieki przykleję sobie takie oczy naklejki, aby stwarzać pozory wrazie czego.
                    Może z tymi wszystkimi naraz masz rację. Od tej strony tego nie brałam.
                    Pozdrawiam

                    Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

                    • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                      Może szybko się te ząbki uporają i będę miała z głowy bolesne ząbkowanie. To tak w formie pocieszania samej siebie.

                      Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

                      • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                        Biedactwo :((((
                        Pociesz się, że będzie lepiej jak się już poprzebijają te zębiska.

                        Przez te zęby to całe życie człowiek cierpi 🙁

                        Ani_ani i Izunia-Kropunia (9 miesęcyi 1/2)

                        • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                          To prawda, najpierw w bólu rosną, potem wylatują, znowu rosną i się psują i bolą, trzeba wiercić potem wyrywać i zmieniać na szufladki

                          Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

                          • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                            a ja myślałam, że 4 na raz to już szczyt !
                            u nas nie obeszło się bez wysokiej gorączki i ibuprofenu przeciwzapalnemu. na luźne kupki lacidofil, a na nocki- gdyby temp. znacznie wzrosła- czopki calpol

                            /

                            • Re: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                              Ja też tak myślałam, że 4 to szczyt, ale Kluseczka chce chyba pobić rekord. Chyba na noc też zapodam jej Calpol – może coś pomoże

                              Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

                              Znasz odpowiedź na pytanie: 8 ZĘBÓW NARAZ!!!!!!!!!!

                              Dodaj komentarz

                              Angina u dwulatka

                              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                              Czytaj dalej →

                              Mozarella w ciąży

                              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                              Czytaj dalej →

                              Ile kosztuje żłobek?

                              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                              Czytaj dalej →

                              Dziewczyny po cc – dreny

                              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                              Czytaj dalej →

                              Meskie imie miedzynarodowe.

                              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                              Czytaj dalej →

                              Wielotorbielowatość nerek

                              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                              Czytaj dalej →

                              Ruchome kolano

                              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                              Czytaj dalej →
                              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                              Logo
                              Enable registration in settings - general