80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

Drogie koleżanki. Powiedzcie mi proszę taką rzecz. Moja córcia ma dwa latka i tylko 80cm wzrostu, waży 11 kg. Napiszcie mi proszę, czy może spotkałyście się z podobnym problemem? gdzie mam się udać, jakie badania małej zrobić. Strasznie się martwię!!

3 odpowiedzi na pytanie: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

  1. Re: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

    Na poczatku to spytalabym pediatry. Co on w ogole mowi na taki wzrost dziecka? Jak Twoja corcia rosnie na siatce centylowej, czy przyrosty sa rownomierne, czy w rodzinie sa niskie osoby? Jesli pedaitra uzna, ze to cos niepokojacego to z pewnoscia bedzie wiedzial gdzie Was skierowac. Bedzie dobrze. Pozdrawiam.

    Kacperek 12.02.04

    • Re: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

      Moja Weronika ma 2 latka – 10.700 waga, 85 wzrost. Do wysokich nie należy, ale lekarka nie miała żadnych uwag do wzrostu i do wagi też.
      Spytaj pediatry co sadzi o tak małym wzroście.

      ewka i Weronika 06.10.02

      • Re: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

        Nie wiem, czy będzie to dla Ciebie pocieszeniem, ale mamy podobny problem z Olą. Ona ma co prawda 15,5 miesiąca, ale dwa tygodnie temu ważyła tylko 8500 g (ledwie łapie się na 3 centyl) i mierzyła 74,5 cm….. Zawsze kiepsko przybierała na wadze, ale ze wzrostem nie było najgorzej. Pytałam lekarza, czy to normalne, zawsze odpowiadał, że tak, że Ola będzie drobniutka. Nie chciałam w to wierzyć, bo oboje z mężem jesteśmy wzrostu średnio-wysokiego (w rodzinie też nie ma niskiech osób), a w jej wieku byliśmy na 50-75 centylu. Zaczęłam się na dobre niepokoić, gdy Ola,,spadła” także z siatki centylowej wzrostu. Zmieniłam lekarza, który stwierdził, że najłatwiej jest sprowadzić wszystko do genetyki. Od razu zlecił serię badań specjalistycznych dotyczących wad układu pokarmowego (złej wchłanialności, itp), bo ogólne badania wychodziły zawsze dobrze. Czekamy aktualnie na wyniki.
        Zerknęłam w siatkę centylową, to Twoja córcia z wagą nie stoi najgorzej, bo jest to 10-25 centyl, a 80 cm to coś koło 3 centyla. A jakiego wzrostu jesteś Ty i Twój mąż? Jak Wy rośliście w wieku niemowlęcym?
        Może spróbuj przejść się na wizytę do innego lekarza?

        Ewa,Ola 31.07.03 i Maciuś 14.12.04

        Znasz odpowiedź na pytanie: 80 cm wzrostu u 2-letniej dziewczynki

        Dodaj komentarz

        Angina u dwulatka

        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

        Czytaj dalej →

        Mozarella w ciąży

        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

        Czytaj dalej →

        Ile kosztuje żłobek?

        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

        Czytaj dalej →

        Dziewczyny po cc – dreny

        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

        Czytaj dalej →

        Meskie imie miedzynarodowe.

        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

        Czytaj dalej →

        Wielotorbielowatość nerek

        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

        Czytaj dalej →

        Ruchome kolano

        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

        Czytaj dalej →
        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo
        Enable registration in settings - general