Konkurs Ibum!

Drogie Mamy,

W kalendarzu zagościła już wiosna, więc wiele z Was na pewno planuje lub ma już nawet za sobą dłuższe spacery z dziećmi. Kapryśna aura sprzyja jednak przeziębieniom i infekcjom. IBUM zawiesina doustna pomoże Wam i Waszym pociechom przetrwać ten gorączkowy sezon.

A już dzisiaj marka IBUM zaprasza Was do udziału w konkursie.

Napiszcie, jak rozpoznajecie pierwsze oznaki przeziębienia u Waszego dziecka i jak sobie z nimi radzicie?

Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia naszego wideoporadnika, który podpowie, jak radzić sobie w gorączkowych sytuacjach.

Odpowiedzi udzielajcie w tym wątku. Na Wasze wypowiedzi czekamy do 31.03.2012.

Trzy najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy zestawami, w skład których wejdą:
– Niezastąpiony termometr bezdotykowy
– Mięciutki malinowy koc z mikrofibry,
– Plaster IBUM Ice.

Do dzieła! 🙂

Patronem konkursu i sponsorem nagród jest Hasco-Lek- producent zawiesiny przeciwgorączkowej, przeciwzapalnej i przeciwbólowej dla dzieci IBUM o smakach malinowym i bananowym.

59 odpowiedzi na pytanie: Konkurs Ibum!

  1. Na szczęście przy moim prawie 10 miesięcznym szczęściu oznakę przeziębienia rozpoznać musiałam do tej pory tylko raz i mam nadzieję że na tym na dłuższy czas się skończy….
    Jak to wyglądało. Moje małe skarby zawsze tak żywiołowe, przytuliło się do mamy i żadne zabawki go nie interesowały, oprócz tego zaczął pojawiać się katar. Już ten etap był dla mnie sygnałem że może być gorzej, szybko zatem zastosowałam inhalację z soli fizjologicznej, częste czyszczenie noska i długie spacery na chłodnym powietrzu. Na pewno korzystniejsze jest oddychanie świeżym powietrzem niż wdychanie zarazków które kumulują się w zamkniętych czterech ścianach. Mój malec jest jeszcze niemowlaczkiem ale w przyszłości na pewno do sposobów na przeziębienie dołączą stare sprawdzone babcine sposoby, czyli herbata z sokiem z malin na noc, syrop z cebuli z miodem na kaszel, ewentualnie mleko z miodem i czosnkiem…

    • Moje dziecko bardzo często miewa wszelkiego typu przeziębienia, zapalenia i choroby.Rozpoznanie jest dla mnie w tej chwili dość łatwe,gdyż początek choroby zawsze zaczyna się podobnie.
      Dziecko nie ma apetytu,ma szkliste oczy,jest apatyczne i bardzo bardzo marudne nie sposób jej dogodzić w końcu pojawia się gorączka.
      Jak sobie z tym radzę?
      Podaję dużo płynów,aby mała się nie odwodniła.Daję doraźny środek przeciwgorączkowy i zalecam wygrzewanie pod kołderką czy kocykiem,do tego wielka porcja przytulasków,całusków,opowiadanie bajek i drzemka. Następnie próbuję namówić małą na jakiś posiłek z różnym skutkiem niestety,ale to już zupełnie inna historia…

      • Jestem mamą dwójki, już trochę starszych dzieci. Wkrótce zostanę po raz kolejny mamą. Przyznam, że trochę się obawiam infekcji i przeziębień u takiego maluszka, bo już zapomniałam “jak to jest”. Czy zauważę pierwsze symptomy przeziębienia u maluszka?
        W tej chwili za to bezbłędnie zauważam pierwsze symptomy podziębienia u moich “starszaków”.
        Dziś na przykład mój starszy syn wrócił ze szkolnej wycieczki. Zerkam na niego… A on…. oczy szklane, jakiś taki blady i zamiast zwyczajowo opowiadać jak było, coś tam tylko burknął pod nosem i zaszył się w swoim pokoju.
        Myślę sobie: “no to klops – z jutrzejszej wycieczki do kina chyba nici bo się przeziębił”.
        Zawsze w takich przypadkach od razu daję dziecku na zbicie gorączki syrop p. gorączkowy, herbatę z cytryną i konfitura malinową i wysyłam migiem pod kołdrę. Gdy pojawi się kaszel “katuję ich” domowej roboty syropem z cebuli na który obaj wymyślili już chyba tysiąc nazw, a co jedna to głupsza. Mamy więc Zemstę Matki, Śmierdziucha Pospolitego, Wymioty Pawiana itp. Protestują, wymyślają co i rusz gorsze nazwy – ale na szczęście piją ten syrop z cebuli krzywiąc się niemiłosiernie 🙂
        Jeśli pojawi się katar zwykle na początek przepłukuję im nosy solą fizjologiczną, jeśli to nie zdaje rezultatu – sięgamy po krople do nosa.
        Zwykle tymi sposobami udaje nam się opanować stan podgorączkowy, kaszel i katar… A gdy się nie udaje przez około 3 dni – wtedy wiem, że z przeziębienia rozwinęło się jakieś choróbsko – i czas na wizytę u pediatry.

        • Moja Karolinka ma w tej chwili prawie 3 lata. Od maluszka jednak ma wciąż takie same niepokojące objawy po których rozpoznaję, że nadchodzi coś niedobrego. Zwykle żywiołowa i ekspresyjna w pewnej chwili wycisza się, jest ospała i sama kładzie się na łóżko, prosi o przykrycie kocykiem i chce się przytulić do pieluszki. Często jednak choroba zaczyna rozwijać się w nocy kiedy jestem sama (mąż ma nocną zmianę, gdyż jest ratownikiem medycznym) Dla mnie to znak, że za chwile może pojawić się gorączka i wymioty. Szybciutko podaję jej herbatkę z soczkiem malinowym. Jeśli prosi żebym wzięła ją na rączki i ponosiła, tzn, że jednak choroba się rozwija. Najczęściej od razu pojawiają się wymioty, nie ma mowy o jakimkolwiek jedzeniu. Przy gorączce podaję środek przeciwgorączkowy, ale takie sposoby lekko opóźniają rozwój choroby. Jeśli widzę, że zaczyna być kiepsko pakujemy się na wizytę do pani doktori od razu czujemy się lepiej:))

          • Moja 22 miesięczna córeczka jak do tej pory poważnie nie chorowała, przebyła jedynie tzw.?trzydniówkę?
            Kiedy dziecko zaczyna gorączkować rodzice nie powinni popadać w panikę. Gorączka u dziecka świadczy o tym, że organizm podjął walkę z chorobą.

            Oto moje skuteczne sposoby na ulżenie dziecku w czasie wysokiej temperatury; które sprawdziły się u mojej córki która miała?trzydniówkę?
            + Pomiar temperatury na czole lub pod pachą dziecka
            + Kąpiel ochładzająca o temperaturze o 1-2 stopni niższej od mierzonej gorączki
            + Odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez podanie do picia czystej wody, naturalne i rozcieńczone soki owocowe, owocowo-warzywne
            + Stosowanie naparów ziołowych z kwiatu lipy, bzu czarnego, ziela skrzypu, kwiatu rumianku czy owocu malin
            + Wilgotne okłady na czoło, klatkę piersiową,pachwiny dziecka- pieluszką zwilżoną w letniej wodzie
            + Okład z liści kapusty na czoło dziecka
            + Podanie leku przeciwgorączkowego w syropie lub czopku
            + Regularne wietrzenie pokoju dziecka jak i całego mieszkania
            + Ubranie dziecka powinno być lekkie
            + Nawilżanie powietrza w pokoju dziecka poprzez nawilżacz lub powieszenie na kaloryferze mokrych ręczników
            + Stała obserwacja dziecka w tym kontrola oddechu, tętna czy świadomości
            + Dania należy przygotować produktów łatwostrawnych, a jednocześnie o dużej wartości odżywczej ( najlepiej jest unikać smażenia potraw i postawić na gotowanie, duszenie oraz gotowanie na parze), należy podawać małe porcje, ale często
            + Regularna zmiana piżamki i pościeli
            + Zapewnienie dziecku spokoju, bezpieczeństwa i odpoczynku

            Należy pilnie skontaktować się z lekarzem lub wezwać pogotowie jeśli mimo zastosowanych metod gorączka sięga 40 stopni, występują cechy odwodnienia czy drgawki.

            Jeżeli dziecko nie jest zbytnio osłabione gorączką staram się zorganizować mu spokojne zajęcia takie jak: rysowanie, czytanie, oglądanie bajek, układanie puzzli, lepienie z modeliny

            Najważniejsze w tych wszystkich czynnościach jakie wykonuję przy dziecku w czasie gorączki jest miłość okazywana córce czy to przez słowa, czyny, głaskanie, przytulanie czy wspólnie spędzony czas.

            • RADY na gorączkowy sezon

              Pierwszym objawem zwiastującym przeziębienie u mojego 4 letniego synka jest gorączka, a następnie kaszel.
              Jeśli gorączka przekracza 38,5 stopni robię synkowi zimne okłady na czoło, kark i pachwiny jak również letnią kąpiel, jeśli to nie pomaga to podaję środek przeciwgorączkowy dla dzieci czy to w czopku czy w zawiesinie. Często zmieniam mu piżamkę, podaję coś do picia( sok malinowy, napar z suszonych malin), wietrzę całe mieszkanie a także obserwuję dziecko pod kątem oddechu, świadomości, tętna.
              Jeśli chodzi o kaszel to podaję synkowi do picia 3 razy dziennie syrop z cebuli, a także na obiad zamiast ziemniaków kaszę jaglaną bo jak wiadomo zmniejsza ilość śluzu w organizmie przez co łagodzi kaszel; często oklepuję plecki i wietrzę mieszkanie.

              • Katar i wysoka gorączka to pierwsze symptomy przeziębienia moich dwóch 3letnich córeczek.

                Katar
                + oczyszczanie noska z zalegającej wydzieliny poprzez wydmuchanie kataru
                + nawilżanie śluzówki wodą morską
                + nawilżenie powietrza w pokoju córek poprzez rozwieszenie mokrych ręczników na grzejniku
                + częste wietrzenie całego mieszkania
                + częste podawania picia
                + używanie chusteczek jednorazowych
                + oklepywanie plecków
                + inhalacje z soli fizjologicznej
                + ubranie lekkie i przewiewne
                + podawanie witaminy C w kropelkach

                Gorączka
                Przy wysokiej gorączce córki są senne, marudne, nie chce się bawić, na twarzy pojawiają się rumieńce, nie chcą jeść ani pić. Mają gorące czółka, całe ciało i oczka błyszczące.
                Oto rady jakie stosuję u swoich pociech by ulżyć im w czasie gorączki:
                – sprawdzam temperaturę na czole dziecka
                – staram się nie dopuścić do drgawek gorączkowych poprzez chłodne okłady na szyję, czoło, pachwiny i brzuch lub kąpiel ( woda powinna mieć temperaturę tylko o dwa stopnie niższą od ciepłoty ciała dziecka w czasie gorączki), a jeśli temperatura nie spada podanie leku przeciwgorączkowego w zawiesinie
                – częste nawadnianie dziecka poprzez podanie często i w małych ilościach niskozmineralizowanej wody lub słabej herbatki ziołowej lub owocowej w temperaturze pokojowej
                – częsta zmiana piżamki dziecka i bielizny pościelowej
                – podawanie lekkostrawnych posiłków
                – częste wietrzenie pokoju dziecka, a także przykręcenie o kilka stopni kaloryfer (prawidłowa temperatura w pokoju dziecka powinna wahać się w granicach 20 stopni C)
                – częsta kontrola pomiaru temperatury
                – stała obserwacja dziecka
                – jeśli mimo zastosowanych metod gorączka nie ustępuje kontakt z lekarzem

                Najważniejsze w tym wszystkim jest miłość okazywana córkom czy to przez słowa, czyny, głaskanie czy przytulanie, wspólnie spędzony czas.

                • [RIGHT][LEFT][RIGHT][LEFT]Moja córeczka obecnie ma 2,5 roczku, choruje sporadycznie ale był czas do roku czasu kiedy choroby były na porządku dziennym.Jak każda mama bardzo martwiłam się o córeczkę,ale zawsze zaczynałam działac na początku choroby,aby nie dopuścic do rozwoju(o ile było to możliwe).
                  Oznakami gdy moje dziecko dopadało choróbsko najczęściej było:
                  -markotnośc
                  -szkliste oczka
                  -trudnośc w przełykaniu
                  -katarek
                  -kaszelek
                  -niechęc do zabawy
                  -sennośc
                  -dreszcze
                  -duża potliwośc sczególnie na karku tzw.”zimne poty”
                  -rumieńce na policzkach
                  -biegunka
                  Oczywiście wszystkie objawy nie występowały raczej na raz.

                  Zawsze pierwsze objawy to dla mnie sygnał jak “zapalona żarówka” TRZEBA DZIAŁAC samo nie przejdzie.

                  Sprawdzone domowe sposoby to między innymi:
                  -podawac dużo picia np. Napar z rumianku,lipy, sok z porzeczki,malin lub aroni
                  -przy kaszelku podaję domowej roboty syrop z czubków sosny
                  -przy katarku inhalacje przy nebulizatorze z soli fizjologicznej
                  -przy ogólnym “rozbici” staram się aby córeczka porządnie się wygrzała i wypociła,więc wtedy robię ciepłe okłady z termoforu
                  -mleczko z miodem i czosnkiem (niezbyt smaczne ale naprawdę pomaga)
                  – nawilżam powietrze np. na kaloryfery w sezonie grzewczym zawieszam nawilżacze z wodą i kroplami sosnowymi
                  -na ból gardła płukanie go wodą utlenioną(dotyczy dzieci,które umnieją wypluc płukankę)
                  -herbatka z miodem i cytryną lub sokiem malinowym

                  Inne sposoby,bardziej farmakologiczne gdy domowe zawodzą,to:
                  -podaję wyciąg z jeżówki purpurowej np.Echinacea w kropelkach lub bardziej smaczny syrop Echinasal
                  -nosek zakrapiam Nasic baby
                  -przy temperaturze podaję słodziutki i skuteczny Ibum malinowy
                  -na wzmocnienie organizmu dużą dawkę witaminy C

                  I chyba najważniejsze podczas choroby, nie eksperymentuje na dziecku nowych niesprawdzonych domowych sposobach leczenia.Wszystkie rady podczas chorób są u mnie tradycją,moja mama leczyła mnie kiedy byłam dzieckiem a teraz ja używam ich na mojej córeczce. Bo chcąc czasami najlepiej dla maleństwa możemy otrzymac odwrotny skutek.

                  Gdy zawodzą domowe sposoby w walce z przeziębieniem i leczenie domowe sięgam po obiektywną ocenę lekarza i dalsze leczenie,jednak czasami w początkowych fazach choroby udaje mi się zapobiec wizyty u lakarza dzięki sprawdzonym sposobą powyżej.

                  W czasie choroby dziecko potrzebuje więcej uwagi i czułości,więc jest to czas na częstsze przytulańce,całusy i zabawę (o ile dziecko ma ochotę,bo z tym jest jednak różnie)DUŻO MIŁOŚCI-TO POTRAFI ZDZIAŁAC CUDA[/LEFT][/RIGHT][/LEFT][/RIGHT]

                  • eh choroba i znów małe zamiast uśmiechnięte pełne radości i energii szaleć w ciepły wiosenny dzień, leżą w łóżku są marudne i nie mają na nic siły,a ich błękitne oczka robią się szkliste niczym zalane łezkami i tylko leżą ze smutnymi minkami. Ach szkoda że grypa i przeziębienie ja tak szybko łapie.
                    Szybko podam i coś na wzmocnienie, jakiś syropek, ojej i znów gorączka więc i syrop przeciwgorączkowy. I jeszcze nie chcą jeść, dobrze ze choć troszkę piją.
                    Mamo mamo ja nie ciem pić ja ciem tuliśa, wiadomo dzieci potrzebują w takich chwilach wiele czułości i miłości, więc teraz tylko czytam bajeczki i przytulam moje małe skarbiki.
                    podam troszkę syropku z czarnego bzu na przeziębienie i syropku z cebulki na noc wysmaruję maściami rozgrzewającymi może troszkę przejdzie i choć troszkę pokażą chęć do zabawy. Jednak nie pomogło, od rana córcia woła mama ja muszę dziś cały dzień leżęć w łóżku bo źle się czuję. czeka nas wizyta u lekarza i pewnie znowu antybiotyk…..
                    ach jak bym chciała aby do antybiotyku nie doszło.
                    oj moje małe szkrabiki mają już 3,5 roczku a tak dużo chorób za sobą oby już słoneczko i zdrówko na zawsze zagościło u nas:)

                    • Mój 3-letni synek bardzo często łapie przeziębienie więc w zasadzie jedno spojżenie i już wiem, że coś go dopada:
                      – zazwyczaj z małego łobuziaka, które jest pełno zamienia w przytulaska, który “nie ma ochoty na nic” (tak sam mówi) wtedy go przytulam tak jak chce, jak mu tak lepiej-
                      oczywiście wtedy dotykam swoim policzkiem jego czola…jest gorące wiec biore termometr na wysoką gorączke podaje syrop przeciwgorączkowy, niestety nie za długo on starcza, daltego robie jeszcze okłady i daję duzo pić
                      -synek kiedy jest przeziębiony ma od razu katar, któy mu splywa i powoduje kaszel dlatego nauczyłam sie go oklepywać i robić inhalacje, do tego krople do nosa i maść rozgrzewająca, która łagodzi kaszel
                      – od pewnego czasu zaczełam mu tez podawać syrop z cebuli, wczesniej był mały i bałam sie. TEraz widzę, ze on woli go pic niz te syropki w butelce. Ja nie cierpie miodu:/ ale czego sie nie robi dla synka:)
                      – Tak na prawde jak mój Macko łapie przeziębienie to ja od razu to widze, nawet jak jeszcze inni tego nie widzą. Takie sa matki;) Maciuś jest zmęczony, nie chce jeść, nie che też iść na spacer. Wtedy wiem, że trzeba działąć szybko, aby choroba nie rozwineła sie jeszcze bardziej

                      • Moja córeczka-2 latka-bardzo rzadko choruje ale jak już ją złapie to tak porządnie.Zazwyczaj zaczyna się od kataru i tu zawsze mam trzy nieodzowne gadżety tj.spray do noska,maść majerankową i maść rozgrzewająco-inchalującą i jeżeli jest to tylko katar to w jego zwalczaniu to pomaga w zupełności.Dodatkowo zawsze podaję jej do picia sok malinowy domowej produkcji i witaminę C.Jeżeli pojawi się gorączka to akurat mojej córci pomagają tylko czopki albo syropki przeciw gorączkowe.Zawsze jednak staram się aby w tedy nie była za grubo ubrana,ochładzać ją-letnie kąpiele,oraz okłady na czółko. Jeżeli jednak choroba dopadnie ją na dobre to udajemy się do lekarza ponieważ Julka jest jeszcze za mała i nie potrafi wypłukać gardełka i nie wypije syropków domowej produkcji. Na szczęście choroby nie dopadają nas zbyt często. 🙂

                        • miłość czyni cuda 🙂

                          Pierwsze oznaki choroby mojego synka to kaszel,katar, brak apetytu, stan podgorączkowy i ogólne rozdrażnienie. Ponieważ ma niespełna 2 lata zawszę idę z nim do pediatry i podaję mu wg zaleceń przepisane lekarstwa. Kiedy mały dostaje temperatury podaje mu lek obniżający gorączkę, robię mu nieco chłodniejszą kąpiel. Nosek czyszcze wodą w sprayu i aspiratorem. Często wietrzę mieszkanie. Na noc włączam nawilżacz powietrza i smaruję mu pod noskiem maścią majerankową. Gdy synek nie ma gorączki wychodzimy na spacery bo na swieżym powietrzu lepiej mu sie oddycha. Jednak oprócz tych wszytkich zabiegów bardzo ważna jest duża ilość ciepła, przytulania i całusów dla malucha bo jak wiadomo miłość czyni cuda 🙂

                          • Napiszcie, jak rozpoznajecie pierwsze oznaki przeziębienia u Waszego dziecka i jak sobie z nimi radzicie?

                            U mojej 4-letniej Julki dosyć łatwo rozpoznać pierwsze objawy przeziębienia. A to głównie dlatego, że córcia jest dzieckiem bardzo żywiołowym, w ciągłym ruchu, które potrafi człowieka “zatrajkotać” jak ja to mówię, natomiast kiedy zbliża się choróbsko zdecydowanie cichnie, mówi, że jest zmęczona, prosi o kocyk i podusię, pogarsza się też jej nastrój: robi się płaczliwa, smutna, podenerwowana. Matczyne serce od razu rozpoznaje, co się święci! W drugiej kolejności zwykle pojawia się katar i stan podgorączkowy. Czasami udaje mi się do tego nie dopuścić, ale bywa, że te objawy następują po sobie bardzo krótko i nie zdążę im zapobiec. Jednak i wtedy jest jeszcze czas na działanie i niedopuszczenie do rozwoju choroby!

                            Moje sposoby na zwalczenie przeziębienia w początkowym stadium:
                            * na osłabienie, zmęczenie i senność:
                            – zapewniam Julii tyle spokoju i snu, ile się da: ulubiony kocyk, maskotka, bajka w telewizji czy przeczytana z książki i czułe towarzystwo mamy zawsze pomaga.
                            – jeśli nie ma gorączki daję córci do picia ciepłe mleko z miodem lub kakao – bardzo je lubi, działa wzmacniająco, a mleko z miodem nasennie.
                            – dbam o to, by mieszkanie było dobrze wywietrzone i by nie przegrzać dziecka.
                            * na katar:
                            – smaruję nosek córki maścią majerankową,
                            – naklejam plasterek o zapachu mięty na poduszkę,
                            – dbam, by córcia wydmuchiwała nosek,
                            – jeśli katar jest gęsty robię napar i inhalację z rumianku, majeranku i mięty,
                            – jak każde dziecko Julka nie znosi aspiratora, ale w wyjątkowych wypadkach go używam, aby jej ulżyć.
                            *na stan podgorączkowy/ lekko podwyższoną temperaturę:
                            – robię zimne okłady na czółko córki – pomagają nam też plasterki Ibum, które niedawno odkryłyśmy – świetna alternatywa dla okładów!
                            – ubieram dziecko lekko, ale przykrywam kocykiem, tak by zawsze mogła się ochłodzić, kiedy jej za gorąco,
                            – smaruję córcię olejkiem kamforowym, który działa napotnie i rozgrzewająco,
                            – robię ciepłe herbatki z cytrynką i miodem
                            – “przemycam” czosnek i cebulę w kanapkach.

                            Zazwyczaj odpowiednio szybko zastosowane metody te pomagają i Julka na drugi lub trzeci dzień z powrotem tryska zdrowiem i energią:)

                            • Jestem mama dwojki dzieciaczkow 6 lat i roczek.U kazdego z dzieci poczatki infekcji wygladaja inaczej bo kazde dziecko przeciez jest inne,ale niektore objawy sa podobne.

                              Starsza corka-zywe srebro zazwyczaj wyglada jakby “ktos z niej spuscil powietrze”, zazwyczaj mowi, ze boli ja glowa i ze jest jej zimno.Ulubione potrawy leza na stole nietkniete i choc mamusia dwoi sie i troi nic a nic do pyszczka nie wezmie.A potem zazwyczaj znajduje ja spiaca na kanapie i wtedy juz wiem, ze infekcja jest jak to sie mowi “jak ta lala” bo ona w dzien nigdy nie spi.Kiedy padaja magiczne slowa:”Do szkoly jutro nie pojdziesz”-nastepuje chwilowa remisja choroby;) i zazwyczaj wtedy jakby sie zle nie czula przez chwile wyglada jak zdrowa,ale po chwili znowu robi sie z niej “flaczek”.

                              Mlodszy synek-zawsze zainteresowany psotami-zwany przez nas “domowym niszczycielem” jak zaczyna go chorobsko brac staje sie zupelnie nieszkodliwy dla naszych domowych pieleszy. Za to mame meczy do upadlego. Na rekach wtulony spokojny jak aniolek,ale tylko mama postawi na podloge to “syrene wlacza” i jak mis koala na nodze uczepiony wisi, a mama z bolacym kregoslupem i mdlejacymi rekami nijak sie poruszac z takim balascikiem nie moze. Policzki czerwone i minka w podkowce, nic go wtedy nie interesuje-nawet komorka taty,ani otwarta zmywarka. Synek z tych co lubia zjesc wiec ulubiona mamina zupka nie pogardzi,ale wtedy najukochanszy jest cycus i tak na tym cycusiu wiekszosc dnia sobie wisi.

                              Co wtedy robie z takimi chorowitkami?Przede wszystkim otaczam szczegolna troska, zeby wiedzialy, ze sa kochane i mama sie nimi zajmie, ukoi bolaca glowke syropkiem przeciwbolowym, oczysci nosek woda morska w spraju, zalozy ulubiona pizamke a w lozeczku skropi poduszke olejkiem eukaliptusowym. Klatke piersiowa i plecki smarujemy mascia rozgrzewajaca. Syropek z lipy i malin jest bardzo pomocny. Coreczce czytam ksiazeczki w lozku,a synka nosze, tule i przystawiam do piersi jak czesto tego chce.

                              I oby wszystkie dzieciaczki chorowaly jak najmniej:)

                              • Jako, że moja 4ro latka poszła do przedszkola tak temat przeziębień/gorączki jest mi znany i to bardzooo dobrze 🙂

                                Pierwszy sygnał ze strony małej to jak nigdy po południowa drzemka 🙂 Po prostu kładzie się na łóżeczku,łóżku,podłodze, krześle wśród zabawek…gdziekolwiek i po prostu zasypia…budzi się zwykle po godzinie, półtorej z atakującą gorączka, rozpalonymi policzkami i ogólnym złym samopoczuciem. Jest marudna, płaczliwa i zwykle prosi, żeby ją przykryć bo jej zimno 🙂
                                No i zaczynamy tańcowanie 😀 Oczywiście jazda pod kołderkę a tam pakuję jej jeszcze termofor z gorącą wodą:) Mierzymy temperaturę..zwykle zaczyna się od 37 stopni…..37,5…..38…. gdy temperatura sięga powyżej 38 stopni podaję syropek przeciwgorączkowy na zbicie temperatury. Mamy kilka różnych o różnych smakach więc mała sama wybiera na który ma ochotę 😀
                                Zdarza się często, że jednak gorączka jest uparta i nie chce odpuścić wtedy robimy zimne okłady na czoło, kark a nawet zdarzyło się, że przy bardzo wysokiej gorączce zakładaliśmy małej zimne, zmoczone skarpetki, które od razu robiły się gorące Zwykle temperatura sięga ok 39,5 stopnia po czym łagodnie sobie spada 🙂
                                Katar..uff….cięzka sprawa…:D oczywiście jest na tyle “duża”, że potrafi już wydmuchac nos więc zaopatruje się w zapas chusteczek (zwykle 100sztuk to za mało ) i tak smarkamy co 10minut 😀 Do tego sól fizlologiczna lub kropelki a na noc chusteczka + kilka krpoli olejku eukaliptusowego, żeby lepiej się spało i nosek się odetkał 🙂
                                No i nawilżanie powietrza….podstawa 🙂
                                Kaszel… No z tym walczymy z różnym skutkiem 😀 Przerobiliśmy już oklepywanie plecków, przeróżne syropy apteczne i domowej roboty, zwykle mija by po kilku dniach wrócić… No ale takie uroki przedszkolaka 🙂

                                U Sebusia mojego niemowlaczka na razie przerobilismy i nadal przerabiamy tylko katar…tutaj pod nosek maść majerankowa, woda morska i odciąganie, odciąganie i jeszcze raz odciąganie katarku:) a ile przy tym krzyku to tylko ja i moje ściany wiemy 😀 + nawilżanie powietrza 🙂

                                Tak to u nas wszytsko wygląda..tak w skrócie oczywiście 🙂
                                Zdrówka dla dzieciaków

                                • Mój synek na padaczkę choruje
                                  Więc każde przeziębienie poważnie traktuję
                                  Staram się jednak nie panikować
                                  I wszystkie objawy dokładnie obserwować
                                  Gdy zjawiają się rumieńce i wzrasta temperatura
                                  Zawsze na początku pomaga nam “natura”
                                  Z zimnej wody okłady robimy
                                  Przy tym czasami dobrze się bawimy
                                  Gdyż synek ma misia który zawsze z nim choruje
                                  I Filipek mu także okłady serwuje
                                  Lecz gdy ta metoda egzaminu nie zdaje
                                  A gorączka coraz wyższa się staje
                                  Sięgam po syropek przez niego uwielbiany
                                  O smaku malinowym – z nim na pewno radę damy!
                                  Później przeważnie około godzinki czekamy
                                  I razem bajeczki sobie oglądamy
                                  Po upływie czasu znów termometr idzie w ruch
                                  Z mojego synka to dopiero zuch!
                                  Znowu uśmiech na twarzy się maluje
                                  Ibum świetnie gorączkę pokonuje
                                  I już nie starszny nam bieg wcześniejszych zdarzeń
                                  Bo przetrwamy wszystko gdy jesteśmy razem!

                                  • Przeziębienie i gorączka to taki dziwny Stwór, który przemienia moje wszędobylskie i ciekawskie dzieci w Smętki. Kiedy moja 6-letnia Malwinka i roczny Kubuś, zamiast zasypywać mnie tysiącem pytań i ciągnąć za nogawki – wolą poleżeć i patrzeć w sufit, to wiem, że czas zmierzyć temperaturę. Wczesne objawy przeziębienia na oboje działają podobnie – dzieci tracą swoją wrodzoną energię.
                                    Jeśli nie jest zbyt późno i choroba się jeszcze nie “zadomowiła” w organizmach moich Maluchów – zwiększam dawkę podawanych im witaminek uodparniających. Kiedy jednak temperatura rośnie – dbam o to, by dzieci dużo piły, podaję syropki przeciwgorączkowe, dużo przytulam. Dawka leków i miłości robi swoje – Maluchy szybko wracają do zdrowia 🙂

                                    • Chore i gorączkujące dziecko to nie lada wyzwanie dla całej rodziny.maleństwo jest niesamowicie biedne,bo chore i niesamowicie marudne.Dlatego oprócz wszelkich prób zbicia temperatury trzeba sobie również radzić z jego nastrojem.Gdy stwierdzam,że moje maleństwo ma temperatur to wiem,że muszę wszystkie przyjemności i nieprzyjemności zostawić w tyle,bo dziecko będzie mnie bardzo potrzebowało. Przygotowuję dzbanek z herbatką malinową,,łóżeczko,leki p.gorączkowe,miód i zimne kompresy.Gdy temperatura jest wysoka oprócz kompresu podaję Ibum. Podaję dziecku dużo płynów i kład do łóżka.Oczywiście często kładę sie obok. Czytam mu bajki,opowiadam ciekawe historie,Często bawimy się w łóżku w teatr i odgrywamy różne historie.Dziecko czuje się dopieszczone,kochane i choroba szybko ustępuje.

                                      • co prawda jeszcze nie mam swojego dzidziusia, ale już od noworodka zajmowałam się moim siostrzeńcem, bo razem mieszkamy. Niestety nasz szkrabek często łapie różne infekcje, jest małym “wrażliwcem” szybko da się rozpoznać u niego nadchodzącą infekcję, bo jest z reguły bardzo żywiołowym chłopczykiem, rozgadanym i peeeełnym energii;) wszystko zaczyna się od wyciszenia i ospałości. Często poważniejsze przeziębienie poprzedza u niego chrypka, albo mówi, że boli go główka. Najchętniej wtedy siedzi u mojej siostry na kolanach albo u mojej mamy i sobie tak cichutko zasypia. Niekiedy na twarzy pojawiają się rumieńce, choć nie ma jeszcze gorączki. Ciężko rozróżnić przeziębienie z jego alergią, która daje podobne znaki, ale moja siostra i jej instynkt są niezawodne 😉 gdy już wie jednak, że to coś poważniejszego to częściej niż zwykle czyści mu nosek solą fizjologiczną, niekiedy oklepuje mu plecki, daje bardzo dużo picia no i jeżeli po dwóch dniach nie ustępuje to dzwoni do pediatry, bo ona jednak najlepiej wie co podać 🙂 lepiej “chuchać na zimne”, bo zaniedbanie nawet małego przeziębienie może mieć przykre konsekwencje u takiego małego człowieczka.

                                        • Moja córeczka ma pół roku. Pamiętam jak się bałam pierwszej gorączki, a ta się trafiła jak Izunia miała 2 miesiące. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to miała malinowe policzki i były rozgrzane, a we mnie rósł strach: Co robić? Ojej, ona taka mała, jak jej pomóc? Córeczka dodatkowo była marudna i nie chciała być u nikogo na rączkach tylko u mamy. Po zmierzeniu temperatury, która początkowo wynosiła 38,5 stopni próbowałam domowych sposobów jak np chłodne okłady na czółko, podawałam częściej pierś, żeby się nie odwodniła. Gdy to nie pomagało podałam czopek. W tym czasie okazywałam córeczce dużo, dużo miłości. Po pół godziny nie było śladu po gorączce 🙂 Teraz, gdy córeczka jest większa mogę jej podawać syropek, który bardzo lubi. Staram się jak najbardziej umilić czas Izuni bawiąc się z nią (w miarę możliwości), dużo przytulając i całując. Jest dla mnie najważniejsza, więc kiedy ona choruje – ja “choruję” razem z nią i myślę, że bardziej to przeżywam od niej 🙂 Ale mamy już chyba tak mają 🙂

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: Konkurs Ibum!

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general