Witaminowy KONKURS Juvit

Drodzy Rodzice,

Pewnie większość z Was wie, że odpowiednia dieta, uzupełniona o witaminy jest bardzo ważna dla zdrowia i rozwoju Waszych maluszków.
Dlatego razem z Juvit i stroną przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs.

Opiszcie, czy witamina K jest potrzebna dziecku? Dlaczego? Jakie są Wasze doświadczenia?

Odpowiedzi udzielajcie w komentarzach.

Trzy najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy zestawami:
– Ramka cyfrowa,
– Bon o wartości 150 PLN,
– Zestaw witamin dla mamy i dziecka (BluMAG jedyny, Juvit baby D3),
– Plastry Ibum Ice (przynoszące ulgę w gorączce).

Wybrane wypowiedzi znajdą się również w poradniku dla rodziców, przygotowywanym wspólnie ze stroną Poleć znajomym i marką Juvit – macie szansę zostać jego współautorami.

Na Wasze wypowiedzi czekamy do 24 listopada.

Do dzieła!:)

Patronem konkursu jest Juvit – producent kropli witaminowych dla dzieci z pompką dozującą.

45 odpowiedzi na pytanie: Witaminowy KONKURS Juvit

  1. Niezbędna Witaminka

    Witamina K to każdego Maleństwa niezwykła Bohaterka!
    Uszczelnia kruche naczynka, zapobiega krwawieniom,
    Żadna bakteria się nie przedostanie
    Kiedy Witamina K ma u Maluszka zastosowanie!
    Pamiętaj więc Rodzicu o podawaniu owej Witaminki
    Byś mógł obserwować swych Skarbów uśmiechnięte minki!

    • aniolekkarolinka Dodane ponad rok temu,

      Witamina K odgrywa istotną rolę w procesach syntezy białek, m.in. czynników krzepnięcia krwi. Niewystarczająca ilość witaminy K może w konsekwencji prowadzić do wystąpienia krwawienia związanego z jej niedoborem (vitamin K deficiency bleeding? VKDB), dawniej zwanego chorobą krwotoczną noworodka.
      Paradoksalnie szczególnie zagrożone są niemowlęta karmione naturalnie, ponieważ Mleko matki zawiera niewiele witaminy K, a w jelitach dziecka żyje zbyt mało bakterii zdolnych do jej produkcji.( na szczególną uwagę zasługują dzieci do 3 miesiąca życia.Dlatego też aktualne zalecenia sugerują codzienne podawanie niemowlętom karmionym naturalnie dawki 25 mikrogramów witaminy K w okresie od 2 tygodnia do końca 3 miesiąca życia.)
      Witaminę K podajemy dziecku po konsultacji z lekarzem.Witaminy tej nie zawierają preparaty witaminowe : Vibovit i Cebion Multi.
      JAK ODKRYTO WITAMINĘ K

      W roku 1929 Dam zauważył podskórne i śródskórne wybroczyny krwawe u kurcząt na sztucznej diecie. W pięć lat później badacz ten wraz z Schouheyderem doszedł do wniosku, że wywołane objawy u kurcząt są chorobą na skutek niedoboru czynnika nazwanego witaminą K potrzebnego do utrzymania normalnego poziomu protrombiny. W 1939 roku Dam, Karr i współpracownicy wyodrębnili czystą witaminę K z liści Lucerny (wit. K1). Wkrótce później Almgnist, Doisy, Friese dokonali syntezy witaminy K. Następnie udało się wykazać, że pewne drobnoustroje mogą syntetyzować czynnik przeciwkrwotoczny (wit. K2).

      Witamina K JEST POTRZEBNA, PONIEWAŻ pełni następujące Funkcje w organizmie:
      ? reguluje wytwarzanie protrombiny
      ? zapewnia krzepliwość krwi i powoduje zatrzymanie krwawienia
      ? zmniejsza nadmierne krwawienia miesiączkowe* u naszych małych kobietek
      ? odgrywa rolę w gospodarce wapniowej i mineralizacji tkanek, uczestniczy w formowaniu tkanki kostnej
      ? hamuje rozwój raka piersi, jajnika, okrężnicy, żołądka, pęcherzyka żółciowego, wątroby i nerki
      ? niezbędna do wytwarzania czynnika przeciwkrwotoczego w wątrobie (przede wszystkim protrombiny)
      ? wpływa na przemiany metaboliczne kwasów nukleinowych
      ? może uczestniczyć w karboksylacji białek (współdziała w syntezie osteokalacyny)
      ? posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze
      ? działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo

      Niedobór witamin K powoduje:
      ? słabą krzepliwość krwi, Wydłużony czas krzepnięcia krwi (krwotoki z nosa, układu pokarmowego i moczowego)
      ? łatwość powstawania krwotoków wewnętrznych i zewnętrznych,
      ? problemy z gojeniem się ran,
      ? trudności w mineralizacji kości,
      ? zwiększone ryzyko rozwoju nowotworów, zapalenie jelita, biegunki.
      ? Skaza
      Nadmiar witamin K może powodować:
      ? rozpad krwinek czerwonych,
      ? niedokrwistość,
      ? nadmierne wydzielanie potu,
      ? uczucie gorąca,
      ? u niemowląt – żółtaczkę i uszkodzenia tkanki mózgowej.
      ? nadmierne dawki mogą wpłynąć niekorzystnie na pracę wątroby.
      ? podawana w formie zastrzyku domięśniowego może wywołać odczyny alergiczne oraz powodować skoki ciśnienia tętniczego
      WŁAŚCIWOŚCI WITAMINY K

      Witamina K1 jest jasnożółtą, oleistą cieczą o temperaturze topnienia 20°C. W niższej temperaturze tworzy kryształy. Rozpuszcza się w tłuszczach i rozpuszczalnikach tłuszczowych. Jest odporna na działanie temperatury, ale bardzo wrażliwa na działanie zasad i światła, zwł. promieni ultrafioletowych. Występuje głównie w produktach spożywczych pochodzenia roślinnego. W praktyce stosuje się często utlenioną pochodną witaminy K1, która nie jest wrażliwa na światło.

      Witamina K2 jest jasnożółtą, krystaliczną substancją o temperaturze topnienia 54°C. Jej właściwości fizyczne są podobne do tych, które posiada witamina K1. Znajduje się głównie w drobnoustrojach. Witaminy K1 i K2 nie są toksyczne nawet w dużych dawkach. Drobne molekuły witaminy K stymulują w komórkach wątroby produkcję aktywatora krzepnięcia protrombiny, co zapewnia sprawne krzepnięcie krwi z uszkodzonych tkanek.

      Produkty zawierające witaminy K
      Podajemy ja naszym pociechą w wielu produktach spożywczych, takich jak brokuły, rzepa, szpinak, ogórek, sałata, jarmuż, brukselka, kalafior, zielona fasola, kapusta właściwa, lucerna, morszczyn, mleko zawsze pokrywa zapotrzebowanie na witaminę K. a także w owocach awokado, również w ziemniakach, jajkach, jogurcie, serze, wątrobie, oleju sojowym i szafranowym.
      Należy podkreślić, że zjełczałe tłuszcze, nadużywanie leków (środki przeciwbólowe, salicylany lub antybiotyki), zanieczyszczone powietrze oraz środki konserwujące w puszkach i gotowych produktach spożywczych niszczą witaminę K, utrudniają jej wchłanianie lub prowadzą do przedwczesnego jej wydalania z organizmu.
      Szczególnie bogate w witaminę K są
      Artykuły spożywcze (100 g) Zawartość (?g)
      Jarmuż 500
      Szpinak 350
      Brukselka 230
      Brokuły 210
      Sałata 200
      Rzeżucha 200
      Kalafior 80
      Fasola zielona 45
      Ogórki, cukinia 30
      Pomidory 10

      DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE NA WITAMINĘ K
      ? u dzieci wynosi 1 mg
      ? u dorosłych 4 mg
      Ciekawostki
      ? Jogurt i kefir to idealne potrawy między posiłkami, pobudzające wytwarzanie witaminy K.
      ? Zjełczałe tłuszcze, nadużywanie leków (salicylanów lub antybiotyków) oraz środki konserwujące w puszkach i gotowych produktach spożywczych niszczą witaminę K, utrudniają jej wchłanianie lub prowadzą do przedwczesnego jej wydalania z organizmu.
      ? Witamina ta zapobiega powstawaniu sinców i pękaniu naczynek krwionośnych, umożliwia krzepnięcie krwi. Przyspiesza gojenie się ran.

      To tyle teorii, jest potrzeba widać to po przeczytaniu powyższego tekstu. Moja córka przyjmowała witaminę K podczas karmienia piersią.. Czytałam na forach różne opinie? ja wiem, że zdrowie mojego dziecka jest najważniejsze. Mamy podane zalecenia których należy się ściśle trzymać?rodzicom wątpiącym polecam lekturę haseł “choroba krwotoczna” albo
      “vkdb”? W dzisiejszych czasach warto znać zarówno skutki niedoboru, jak i przedawkowania? zagrożenia?
      Pozdrawiam Ola

      • Opiszcie, czy witamina K jest potrzebna dziecku? Dlaczego? Jakie są Wasze doświadczenia?
        Tak witamina K jest potrzebna dziecku do prawidłowego krzepnięcia krwi. Jej niedobór może prowadzić do choroby krwotocznej. Jeśli witaminy jest dużo, rany naszych pociech szybciej się zagoją. Jeśli jest karmione piersią, to zaleca się jej podawanie od drugiego tygodnia do końca trzeciego miesiąca. Zawartość witaminy K w pokarmie kobiecym jest bowiem niewielka. Dzieci pijące mleko modyfikowane nie muszą mieć podawanej dodatkowo witaminy K, gdyż mieszanki mleczne są w nią wzbogacone. To bardzo ważna witamina. Podawałam mojej maleńkiej witaminy K i D osobno każda kapsułka. Ale obecnie podaje mojej córci witaminkę K + D zamknięte w jedną kapsułkę i zauważam że nieradzi sobie z nimi. Tak jakby było za dużo od razu. Chyba powrócimy do poprzedniego rozwiązania. Chyba że znajdziemy coś mniejszego

        • Witaminowy konkurs

          Witamina K tak jaki inne witaminy są potrzebne i dzieciom i dorosłym, przede wszystkim dlatego, że wpływa na krzepliwość krwi. Muszę przyznać, że w ciąży nie brałam dodatkowo witaminy K i nie miałam tak skomponowanej diety, aby w naturalny sposób dostarczać ją organizmowi. Rodziłam córeczkę w prywatnej klinice, która według mnie tym różni się od placówek publicznych, że personel bardzo, ale to bardzo szczegółowo informuje pacjenta o wszystkim co się dzieje. Gdy więc urodziła się Malwinka pani doktor bardzo dokładnie mówiła mi co robi, dlaczego ja mierzy i jak jej 53cm ma się do ogólnej miary dzieci po urodzeniu, dlaczego odsysane są wody płodowe i co może stać się, gdy się tego nie zrobi oraz to, że w tej klinice standardowo podaje się dziecku witaminę K, dlaczego to ważne i czy się może skończyć jej niedobór, wyjaśnił, że samo karmienie piersią nie wystarczy, aby pokryć dobowe zapotrzebowanie i że podanie jej od razu po urodzeniu jest ważne zwłaszcza u córki, która urodziła się z konfliktu serologicznego i z bardzo wysokim poziomem bilirubiny. Że dopóki żółtaczka nie ustąpi córka będzie dostawała zwiększoną dawkę witaminy K, która pomoże uszczelnić jej naczynia krwionośne, które są bardzo, ale to bardzo kruche. Jestem wdzięczna, że takie działania są podejmowane i uważam, że rodzice powinni być o nich informowanie, bo przecież nie każdy kończył studia medyczne i wie jakie skutki może mieć niedobór witaminy K.

          • Witaminowy KONKURS Juvit

            Dlaczego warto spożywać produkty zawierające witaminę K?

            Otóż dlatego, że szpinak potrafi być ulubioną potrawą twojego dziecka? podany w formie kruchego ciasta tarta, posypany startym, żółtym serem, stopionym w piekarniku jak na zapiekance i ze skwarkami boczku w środku, niebo w gębie! Dodatkową porcję witaminy K dostarczysz swojemu dziecku, gdy bez mizerii nie zje ono obiadu, a to przez cieniutkie plasterki ogóreczka skąpane w delikatnym jogurcie, posypane cukrem, solą i pieprzem do smaku. Sałata będzie często gościć na twoim stole, jeśli będzie składnikiem sałatki gyros? warstwa ogóreczków, kukurydzy, mięska polanego sosem gyros i góra sałaty na wierzchu, mniam! Brokuły są zjadliwe, okazuje się, że zupa wiosenna też nikomu nie zbrzydnie, gdy razem z dzieckiem wycinamy fantazyjne wzorki z warzyw, a potem we troje szukamy ich w gorącym naparze łowiąc łyżką zmieniająca kolory pod wpływem temperatury, to dobra zabawa! Jest jeszcze witamina K w ziemniaczkach, żeby było bardziej interesująco? można je upiec w mundurkach, dziecko będzie miało dużo radości z wygrzebywania miąższu ze skórki, podobnie jak to się robi podczas spotkań przy ognisku i kartoflach wyciąganych z żaru? Moja żona nie przepada za jajkami, zatem zacząłem podawać jej jajka sadzone na szyneczce z plasterkiem serka na szczycie, posypane zieloną cebulką i podane ze świeżym pomidorkiem, nawet nie zauważa, że są tam aż dwa i dopytuje się, kiedy znowu zrobimy sobie?angielskie śniadanie?. Do sałatek używam często oleju sojowego, jest bogaty w witaminę K.

            Produkty zawierające witaminę K smakują nam, dlatego jej nam nie brakuje i czujemy się zdrowi!

            • Witamina K nie w pełni przez łozysko przechodzi więc dziecko z jej niedoborem sie rodzi. Przez to obniżoną krzepliwośc ma więc potrzebuje witaminy K. Karmienie piersią wiele plusów ma ale nie zapewnia odpowiedniej ilosci Witaminy K. A co my mamy robimy? kupujemy w aptece te witaminy i podajemy przez 3 pierwsze miesiące by uniknąc skazy krwotocznej, bo ta super witaminka pouszczelnia dziecku naczynka:)

              • W itamina K jest niezastąpiona
                I szczególnie dla niemowląt przeznaczona.
                T o one bardzo ją potrzebują
                A w mleku mamy za mało otrzymują.
                M amy więc, by dobre bylo krzepnięcie krwi
                I by Maluszek szczęśliwy był
                N alewają do Jego buzi prosto z pompki
                A dekawatne witaminki tej dawki.

                K ochamy Ciebie od lat – Witaminko K! 😉

                • Witamina K

                  Witamina K-umożliwia krzepnięcie krwi, zapobiega powstawaniu sińcom, zapobiega pękaniu naczynek krwionośnych,przyśpiesza gojenie ran. Bardzo ważną rolę spełnia u dorosłych i dzieci.Ja po urodzeniu córeczki,już w szpitalu dowiedziałam się,że witaminę K należy podawać noworodkowi,ponieważ mleko matki,niewiele zawiera witaminy K,a w jelitach nowonarodzonego dziecka,jest zbyt mało bakterii zdolnych do jej produkcji.Wychodząc ze szpitala otrzymałam receptę na witaminę K. Podawałam ją córeczce codziennie.Dziś moja córka to 3-letni przedszkolak i witaminę K,przyswaja poprzez jedzenie warzyw ktore zawierają dużo witaminy K tj.jarmuż,szpinak,sałata,kapusta,brokuł,brukselka,kalafior i zielona fasola. Córka chętnie je warzywa i owoce i często śpiewa piosenkę,którą nauczyła się w przedszkolu:WITAMINKI,WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI.

                  • Zazwyczaj witaminy K mamy sporo w organizmie. Zdarza się czasem, że występuje jej niedobór.Dorosły człowiek szybko sobie poradzi z jej niedoborem uzupełniając ją dietą lub preparatem witaminowym.A noworodek?Niestety to my mamy musimy o tym pamiętać i zadbać by naszemu skarbowi jej nie zabrakło.Ważne jest jej podawanie głównie niemowlętom karmionym piersią. Mleko mamy zawiera niewiele witaminy K, a w jelitach dziecka żyje zbyt mało bakterii zdolnych do jej produkcji.
                    Witamina K zapewnia prawidłową krzepliwość krwi. Zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz krwotokom. Witamina K reguluje wytwarzanie białka osocza krwi, które bierze udział w zespole procesów zapobiegających wpływowi krwi w przypadku zranienia i uszkodzenia naczyń krwionośnych. Niedobór witaminy K jest szczególnie niebezpieczny dla noworodków, gdyż czas krzepnięcia wydłuża się u nich dwukrotnie.
                    Jeśli chodzi o doświadczenia,to mogę powiedzieć,że kilkakrotnie spotkałam się z dziećmi z niedoborem wit.K w oddziałach szpitalnych. Były to przede wszystkim:
                    uszkodzenie struktury nerwowej u niemowląt,
                    żółtaczka,
                    uszkodzenia wątroby,
                    niedokrwistość,
                    zaburzenia we wchłanianiu pokarmów.
                    Są to choroby trudne do leczenia,dlatego warto stosować profilaktykę.
                    Pamiętajmy jednak by ściśle stosować się do zaleceń naszego pediatry i podawać odpowiednią dawkę, gdyż przedawkowanie witaminy K niesie ze sobą równie groźne powikłania, co jej niedobór.
                    Dlatego świetnym rozwiązaniem są gotowe preparaty takie właśnie jak JUVIT K+D3 KROPLE 10 ML Z POMPKĄ. Są idealne bo sami możemy odpowiednio dozować ilość preparatu,mając pewność,że nie damy ani kropli więcej lub mniej.
                    Rada dla mam na koniec,sama ją przetestowałam na mojej córci.Witamina K i D jest rozpuszczalna w tłuszczach.Dlatego dajmy dziecku do popicia mleczko(a nie wodę czy sok).Ja na małą łyżeczkę wyciskałam z piersi troszkę mleka i na to kropiłam witaminki. Potem prosto do buziaczka i miałam pewność,że cała dawka trafiła do brzuszka.

                    • Dwa i pół miesiąca temu zostałam pierwszy raz mamą. Mimo, ze czytałam wiele książek, pism, rozmawiałam na forach to pojawienie się tego malutkiego człowieczka wprowadziło w moje życie taki chaos, że początkowo nie miałam pojęcia co i jak robić. Na szczęście pediatra, która odwiedziła nas w domu po wyjściu ze szpitala (bardzo fajny zwyczaj!) poinformowała mnie o konieczności podawania niemowlaczkowi witaminy D i K – jeśli dalej będę karmić wyłącznie piersią. Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie syntezy czynników krzepnięcia krwi, a jej niedobór może prowadzić do poważnych krwawień, nawet zagrażających życiu. Nawet przez myśl mi więc nie przeszło by tego zalecenia nie wypełnić czy też zawahać się przed ich podaniem. Uważam, że żaden lekarz nie zaleciłby podawania szczególnie noworodkowi leków czy witamin, które nie byłyby konieczne. A, że pewne zalecenia zmieniają się z biegiem lat? Cóż, tylko się cieszyć, bo to znaczy, ze medycyna się rozwija, mamy więcej wiedzy, a przeciętna długość życia się wydłuża.

                      • witaminowy konkurs

                        Każda mama o tym wie,
                        że najlepsze dla maluszka jest piersią karmienie.
                        Niestety zawartość witaminy K w mleku mamy nie wystarcza
                        dlatego każda mądra mama w inny sposób ją dostarcza.
                        Sama karmiąc piersią do 3 miesiąca witaminkę tę synkowi podawałam
                        w wygodnych kapsułkach “twist-off” ją dozowałam.
                        Witamina K niezbędna jest aby nasze szkraby prawidłowo się rozwijały
                        by dobrą krzepliwość krwi zawsze miały.
                        Dzięki K witaminie metabolizm wapnia prawidłowo działa
                        a w dodatku jeszcze właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze ta witamina ma!
                        Życzę wszystkim mamom by zdrowe były ich niemowlęta,
                        a karmiąc piersią niech każda mama o witamince K pamięta!

                        • Hej mamusiu chcę cycusia byś zdrowego miała dzidziusia. Zapamiętaj sobie mamo, Twoje mleczko cenię ponad wszystko. Witaminkę K podawaj mi co dnia, aby moja krewka była odpowiednio gęsta.

                          • witaminki

                            Witamina K jest niezwykle ważna,
                            Decyzja mamy, która jej nie podaje jest nie tyle odważna,
                            Co niepoważna!
                            Dlaczego? Zobaczcie sami
                            Jak ważne jest wychowanie z witaminami.
                            Po urodzeniu noworodki niedobór witaminy K mają,
                            Dlatego już w szpitalu pierwszą dawkę jej dostają.
                            Brak tej witaminy może prowadzić do wystąpienia
                            Bardzo niebezpiecznego dla naszego dziecka krwawienia,
                            Dlatego do końca trzeciego miesiąca życia
                            Codzienna porcja witaminy K jest niezbędna do wypicia,
                            Ale tylko karmiąca mama ten problem ma,
                            Ponieważ mleko kobiece tej witaminy nie posiada.
                            Mamy butelkowe tą sprawą głowy sobie nie zaprzątają,
                            I tylko butelki wyparzają 🙂
                            A wy mamuśki karmiące zawsze pamiętajcie,
                            Jak ważna jest witamina K na starcie.
                            Niezbędna do protrombiny wytwarzania
                            I ważne w gospodarce wapniowej prowadzi działania.
                            Jest przeciwzapalna i przeciwbólowa,
                            Naszego maluszka nie rozboli już głowa.
                            U starszych dzieciaczków też pamiętać należy
                            O prawidłowe zaopatrzenie talerzy.
                            Kalafior, szpinak, marchew i sałata na obiad oznaczają,
                            Że nasze dzieci witaminę K w naturalnej postaci dostają,
                            Ale A,D,E i K to witaminy w tłuszczach rozpuszczalne,
                            Więc rozwiązanie mamy banalne.
                            Skropmy te warzywa z oliwek oliwą,
                            Lub masełkiem polejmy, dzieci zjedzą chętnie – o dziwo!
                            Tak więc mamusie i tatusiowie,
                            Jeśli ważne jest dla Was maluchów zdrowie,
                            O witaminach nie zapominajcie
                            I zawsze o ich dostarczanie w diecie dbajcie!!

                            • Jak najbardziej witamina K jest potrzebna dziecku. I to nie z tego względu, że nosi nazwę ” witamina ” jednak z tego że pomaga normalnie funkcjonować i wzmacnia odporność. Jako że dziecko rodząc się nie posiada jeszcze w jelitach wystarczającej ilości bakterii produkujących tą witaminę, dlatego też karmiąca kobieta powinna się dobrze odżywiać i jak najdłużej podawać dziecku pokarm z piersi. Często nie jesteśmy świadomi, że nam także jej brakuje. Objawia się to różnie. W przypadku dzieci jest to poważniejsze, gdyż witamina ta pozwala na szybsze krzepnięcie krwi ( a dzieci jak to dzieci często ulegają przeróżnym wypadkom, nieraz małym nieraz większym). Wyobraźmy sobie, że małe dziecko się skaleczy, ma niedobór witaminy K przez co jego krew znacznie wolniej krzepnie. Z moim bratem było podobnie. Jest to bardzo groźne!! Krew się sączyła, i w żaden sposób nie dało jej się szybko zatamować. W razie gdybyśmy nie mieli ośrodka zdrowia w pobliżu byłby ogromny problem i TRAGEDIA. Dlatego też, dla bezpieczeństwa naszego a w szczególności maluszków powinniśmy podawać im tę witaminę (nie ważne czy diecie czy w jakiś ampułkach, syropkach). Witamina pomoże nie tylko szybciej krzepnąć krwi ale także w szybszy sposób będą goiły się rany. Dziecko będzie radosne i cieszące się każdą chwilą dziecinności.

                              • Witamina K

                                Witamina K wiele właściwości ma.
                                Wspomaga organizm maluszka by siniaków nie było od łóżka.
                                Malec nigdy nie ma krwotoku gdy witaminę K mama ma przy boku.
                                Jogurt i kefirek malcowi pomaga uzupełnić niedobór witaminy K ja go podaję.
                                Wiem że przez to dziecko zdrowe się staje.
                                Nawet gdy podaję mleko czy sałatę,
                                wiem że z tego witaminę dziecko łapie.
                                Więc podaję dużo zielonego by dziecko miało dużo z tego.
                                Cała naturalność i zdrowie wypływa gdy dziecko z zielonego krzepliwości nabywa.

                                • Witaminka K
                                  Od malucha organizm wspomaga
                                  Gdy paznokietek ciałko przypadkiem zarysuje
                                  Panika nas nie paraliżuje
                                  Bawimy się więc śmiało
                                  A krwawych ranek zawsze mało
                                  Witaminka K
                                  Jest bardzo smaczna
                                  Gdy do malucha z kapsułką wędruje
                                  On na plecki fika
                                  I prędko ją połyka
                                  Pamiętaj jednak co w nadmiarze
                                  Złym objawem się ukarze
                                  Aby móżdżek zdrowy był
                                  Dawkowania nie pomyl
                                  A gdy bobas już urośnie
                                  Nie zapomnij o warzywach
                                  Już brokuła tutaj kiwa
                                  I rzepaczek i szpinaczek
                                  I ogórek i sałata
                                  Już podaje mama, tata

                                  • Uważam z całą pewnością, że WITAMINA K jest niezbędna w zdrowym funkcjonowaniu organizmu dziecka. Umożliwia Ona przecież krzepnięcie krwi, zapobiega powstawaniu sinców i pękaniu naczynek krwionośnych, przyspiesza gojenie się ran. Witamina K to najepsza przyjaciółka krwi, a także równocześnie naszego ukochanego dzieciaczka. Nasza Córcia była upragniona i wyczekana przez nas. Od chwili Jej urodzenia dbamy o Nią z mężem jak najlepiej potrafimy. Troszcząc się o Nią staramy się dawac Jej wszystkie niezędne witaminy i minerały oczywiście w odpowiednich proporcjach i wielkościach – tj. bez przesady. Słuchamy się rad naszej Pani pediatry i skrupulatnie wypełniamy Jej zalecenia. To właśnie Pani Doktor zaleciła nam podawanie naszej Córci po urodzeniu witaminy K w kapsułkach, co oczywiście uczyniliśmy. A teraz kiedy nasza Zosia ma już dwa latka starmy się dbac o prawidłową dietę naszego Skarba i dajemy do jedzenia naszej CUDOWNEJ ZOSI to co najlepsze. Od momentu kiedy już nasz Szkrab mógł jeśc inne potrawy poza mlekiem mamy dajemu Jej różne wysokowartościowe produkty bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Czytam różne książki, poradniki o dobrym żywieniu dzieci, aby miec dobrej jakości wiedzę na ten temat i aby móc ja wykorzystac jak najlepiej w szykowaniu posiłków dla naszej Księżniczki. I widocznie nasz sposób odżywiania Jej służy, bo jest zdrowym, pogodnym, radosnym dzieciakiem.

                                    • Witaminowy Konkurs Juvit

                                      Witamina K jest potrzebna do prawidłowej krzepliwości krwi. Jej niedobór może prowadzić do choroby krwotocznej. Dziecko tuż po urodzeniu dostaje domięśniowo zastrzyk z witaminy K. Ale jeśli jest karmione piersią, to zaleca się też jej podawanie od drugiego tygodnia do końca trzeciego miesiąca.
                                      Moje pociechy mają 9 i 4 lata. I nie przypominam sobie, zeby zalecano mi 0podawanie witaminy K. Jak doczytalam w necie to ostatnio pojawiły sie takie zalecenia.

                                      • Witaminowy Konkurs Juvit

                                        Witaminy to substancje, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Witaminy są bardzo ważne w okresie wzrostu, który przypada na wiek niemowlęcy i dziecięcy. Musimy więc zadbać, aby nasze dzieci otrzymywały je we właściwym czasie i we właściwych proporcjach.

                                        Witamina K jest potrzebna przede wszystkim do prawidłowego krzepnięcia krwi. Nie dopuszcza do krwawień wewnętrznych oraz krwotoków. Wpływa na wytwarzanie białka osocza krwi, które zapobiega wypływom krwi w przypadku uszkodzeń naczyń krwionośnych. Witamina ta ma także wpływ na działanie niektórych białek, które znajdują się w kościach. One z kolei biorą udział w budowie kości, produkcji energii i regulacji ciśnienia między krwią o innymi komórkami.

                                        • Noworodki i niemowlęta nie mają możliwości dostarczania do swego organizmu potrzebnej dawki witamin ze zróznicowanej diety – mleko matki czy modyfikowane nie zaspokaja 100% zapotrzebowania na niektore składniki odżywcze jak np witaminy K czy D ktore to witaminy zalecane są dzieciom juz od pierwszych dni ich zycia. Ktoś mógłby powiedziec ze to przesada, ze kiedys dzieci nie musiały przyjmowac witamin i było dobrze. Jednak czy ktoś pomyslał że “tamte dzieci” dzis w dorosłym zyciu cierpia na tym? Pamietajmy ze podawanie preparatow witaminowych to zysk od teraz ktory zaprocentuje w przyszłości. Dlaczego mogąc pomoc dziecku i uchronic je przed chorobami mamy tego nie robic skoro mamy taka możliwość?Oczywiscie ktos moze powiedziec ze lepiej podawac “naturalne witaminy” ale czy w dzisiejszych czasach mamy pewnosc ze zjadana przez nas zywnosc jest taka zdrowa?Kupujac w sklepie zywnosc nie mamy mozliwosci sprawdzenia jej pochodzenia, tego czy jarzyny były pryskane a zwierzaczki dajace nam mieso nie były faszerowane hormonami.
                                          Sama mam w domu dwutygodniowego noworodka – ani przez chwile nie wahałam sie przed podaniem zaleconych przez pediatre witaminek. Jesli choc troche pomoge malej i dzieki temu wzmocnie kosci, zeby czy sama odpornosc jej małego ciałka to myślę ze warto – bez dwoch zdań. Bo zdrowie dziecka jest bezcenne i kazdy rodzic chce zrobic wszystko by maluszek nie chorował. Nie przemawiaja do mnie mowy w stylu ” sztuczne witaminy nie sa zdrowe” – pytam co teraz jest tak na prawde w 100% zdrowe?A jesli moge choć w niewielkim stopniu wspomoc organizm mojego dziecka w walce z chorobami to mysle ze nie ma sie nad czym zastanawiac.
                                          U nas w domu preparaty witaminowe sa przyjmowane przez cały rok – w wiekszej ilosci w okresie jesienno-zimowo-wiosennym kiedy to organizm jest bardziej podatny na choroby. W lato staramy sie dostarczac tych “naturalnych” witamin ale gdy moj czterolatek woła “fuj” na widok brukselki czy szpinaku nie ma co panikowac, posilkujemy sie wtedy rowniez preparatem witaminowym i poki co wychodzimy na tym bardzo dobrze. Wole dac dziecku “sztuczne witaminy” niz po czasie faszerowac syna antybiotykami.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: Witaminowy KONKURS Juvit

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general