Polecamy

Jej Wysokość Zosia

Prześlij dalej Drukuj
Polecamy: Jej Wysokość Zosia

fot. materiały prasowe

Od ponad 70 lat, disneyowskie bajki o księżniczkach, goszczą na ekranach widzów na całym świecie. Nie było wśród nich jednak takiej, której bohaterką byłaby mała dziewczynka. Czas na to, by najmłodsi poznali Zosię – swoją księżniczkę.

Właśnie zapisałaś swoją córeczkę do przedszkola? Twój synek idzie na pierwszą lekcję pływania? A może wybieracie się na imieniny cioci? Każde dziecko codziennie uczy się życia w społeczeństwie, zawierania przyjaźni, opanowywania nowych umiejętności i budowania relacji z rodzeństwem. Możesz mu w tym pomóc razem z Disney Junior!

Disney wyszedł naprzeciw rodzicom pragnącym wpoić swoim pociechom podstawowe zasady dobrego wychowania. Stworzył postać, która przeprowadzi dzieciaki przez meandry dobrych manier.

"Jej Wysokość Zosia" to najnowszy serial Disneya, którego akcja rozgrywa się w prawdziwie bajkowym świecie - pełnym pałaców, czarodziejów, latających koni czy mówiących zwierząt. Do tego świata wkracza Zosia, zwykła dziewczynka, której matka pewnego dnia wychodzi za mąż za króla. Jej życie ulega całkowitej przemianie. Przenosi się do pełnego przepychu, czasem niezrozumiałego, pompatycznego świata królewskiej rodziny, do którego należy między innymi jej przybrane rodzeństwo.

Jej Wysokość Zosia, fot. materiały prasowe

Przed świeżo upieczoną księżniczką wiele trudnych lekcji, wiele zmagań z pałacową etykietą. Zosia dowiaduje się, że wygląd księżniczki można łatwo osiągnąć, ale dopiero takie cechy jak: uczciwość, odwaga czy współczucie są świadectwem prawdziwego szlachectwa. W zdobywaniu kolejnych doświadczeń i odnalezieniu się w nowym środowisku, pomocne będą cechy charakteru Zosi, jak i sama postawa. Jest pomysłowa, śmiała, inteligentna, odważna; lubi podejmować decyzje oraz odkrywać nowe rzeczy.

„Zosia to księżniczka z sąsiedztwa, dziewczynka, z którą młodzi widzowie mogą się identyfikować, ponieważ przeżywają podobne problemy jak ona – uczą się życia w społeczeństwie, zawierania nowych przyjaźni, opanowywania nowych umiejętności i budowania relacji z rodzeństwem. To prawda, że mała bohaterka ma mnóstwo olśniewających sukienek i pięknych butów, ale dzięki tym opowieściom zarówno ona, jak i nasi widzowie przekonają się, że o byciu księżniczką decyduje to, co jest w środku, a nie na zewnątrz” – mówi Nancy Kanter, wiceprezes oraz manager generalna ds. produkcji w Disney Junior Worldwide.

Fabuła serialu Jej Wysokość Zosia pomaga rozwijać umiejętności społeczne i emocjonalne dzieci. To historie z morałem, niosące pozytywny przekaz opowieści, odpowiednie dla widzów w wieku przedszkolnym.

Każda mała dziewczynka chciałaby być księżniczką. Zosia pokazuje, że jest to możliwe. Niepotrzebna są do tego droga suknia, łoże z baldachimem czy służba. To, po czym można poznać damę lub dżentelmena, to eleganckie zachowanie i szacunek do otoczenia. Zosia wielokrotnie pokazuje rozpieszczonym księżniczkom i książątkom, że poza murami pałacu jest wielki, piękny świat, który tylko czeka na swoich odkrywców.

Pierwszy odcinek przygód księżniczki Zosi już 11 maja w Disney Junior.

Jej Wysokość Zosia> Rozpocznij pokaz skajdów
podziel się Prześlij dalej Drukuj

 
Napisz komentarz

Imię / Nick
e-mail

Wygeneruj inny kod


Komentarz (maks. 1000 znaków)

Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię