Wielki plebiscyt miesięcznika Rodzice

Joanna Twardowska-Orłoś i Maciej Orłoś

Prześlij dalej Drukuj
Wielki plebiscyt miesięcznika Rodzice: Joanna Twardowska-Orłoś i Maciej Orłoś

fot. Agencja ErbE

Nominowani Rodzice nr 12 - Joanna Twardowska – Orłoś i Maciej Orłoś
Maciej Orłoś, aktor, dziennikarz, autor książek dla dzieci „Tajemnicze przygody Kubusia” i „Tajemnicze przygody Meli”. Z pierwszego związku ma synów: Rafała i Antka. Bilans małżeństwa z Joanną Twardowską–Orłoś, właścicielką firmy PR to Melania i Kuba.

Czym pachnie Wasz dom?
W niedziele pachnie potrawami, które moja żona przygotowuje na obiad. Często są to zapachy orientalnych przypraw, których nazw nie pamiętam, bo się na tym nie znam. A na co dzień nasz dom pachnie trudną do zdefiniowania codziennością. Czasem dają o sobie znać dobre perfumy mojej żony.

Wasze ulubione chwile w ciągu dnia?
Śniadanie. Wtedy możemy przez chwilę posiedzieć spokojnie, nie śpieszyć się i porozmawiać. Najbardziej lubimy jeść razem w niedzielę. Na co dzień nasze ulubione chwile są wtedy, kiedy dzieci już śpią i jest cisza. Oczywiście żartuję, bo bardzo kochamy Melę i Kubę. Chcielibyśmy poświęcać im jak najwięcej czasu. Tego nigdy dość.

Sprawdzony patent na domowe kryzysy?
Właściwie to nie mamy takiego patentu. Kryzys potrzebuje czasu. Musi potrwać, aż nadchodzi przełamanie, punkt kulminacyjny, jak w dobrym thrillerze lub tragikomedii. Wtedy wszystko wraca do normy.

Wpisujecie się w model rodziny: mama w kuchni, tata na placu zabaw?
Trochę tak. Ale jedynie w weekendy. Ani Joanna nie jest kurą domowa, ani ja nie jestem zabawowy. Za placami zabaw nie przepadam, gdyż na ogół są tam tłumy.

Pytanie do Joanny: Wolisz sama przygotować dziecku kakao, czy poprosić męża?
Żony nie ma, więc tym razem odpowiem za nią. Sama przygotowuje kakao i lepiej, żeby nikt nie próbował się do tego wtrącać.

Pytanie do Macieja: Co wolisz, studiowanie z dzieckiem encyklopedii Larousse’a, czy domowe zapasy?
Zdecydowanie encyklopedia. Z zapasów najbardziej lubimy... kręgle, wirtualne niestety, ale też można się spocić.

Wasza wspólna pasja, czyli co lubicie robić razem, a może jest coś, co lubicie robić w parach?
Czytamy dzieciom. Staramy się robić to jak najczęściej. Ciągle wydaje mi się, że za mało czytamy. A tyle jeszcze książek nam zostało... Ja sam napisałem dwie dla dzieci. Ich pierwowzorem są Kuba i Mela. Kiedy powstała pierwsza książka, od razu przeczytałem ją Kubie. Popełniłem jednak zasadniczy błąd. Powiedziałem mu, że to jest moje dzieło. Bardzo chciał zrobić mi przyjemność, powiedział: „O, jakie fajne!”. I teraz nie wiem do końca, co on o tym myśli.

Najważniejsza rzecz, jakiej chcecie nauczyć dzieci?
Żeby zawsze sprzątały po sobie, miały nawyk czytania i żeby potrafiły spokojnie rozmawiać. Chciałbym także, aby umiały otwarcie mówić o swoich sprawach. I żeby wiedziały, że komputer i telewizja nie są najważniejsze na świecie.

Do szczęścia trzeba wam….
Tak zupełnie szczerze? Miliona dolarów – żeby spokojnie pospłacać wszystkie kredyty i żyć bez tego balastu. No i może jeszcze fajnego dużego obrazu na ścianie w salonie. Mógłby to być np. Pollock. Ale nie pogardziłbym również jakimś dziełem van Gogha.
Kochani, w tym miesiącu zaprezentowaliśmy Wam ostatnich kandydatów na najfajniejszą rodzinę show-biznesu. Teraz przyszła pora na głosowanie! Na uczestników plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody!

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej zabawie - poznaj jej zasady! Zapraszamy na stronę, na której przypominamy sylwetki wszystkich nominowanych par i wyjaśniamy, jak wziąć udział w głosowaniu.

Aby poznać zasady plebiscytu SuperRodzice - KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: Rodzice 09/09

Autor:

Joanna Stefaniak, pedagog


Dodaj artykuł do

  • Wykop
  • Gwar

 
Napisz komentarz

Imię / Nick
e-mail

Wygeneruj inny kod


Komentarz (maks. 1000 znaków)

Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię