Wielki plebiscyt miesięcznika Rodzice

Klaudia Carlos i Dariusz Machej

Prześlij dalej Drukuj
Wielki plebiscyt miesięcznika Rodzice: Klaudia Carlos i Dariusz Machej

fot. Studio 69

Nominowani RODZICE Nr 10: Klaudia Carlos i Dariusz Machej
Klaudia Carlos, dziennikarka TVN. Wraz z Katarzyną Bosacką wydała książkę pt. „Salon piękności”. Jej mężem jest Dariusz Machej, śpiewak operowy. Maja 12–letniego syna, Antka.

Czym pachnie Wasz dom?
Każdego dnia pachnie inaczej: w zależności od tego, co akurat serwujemy na obiad. A jemy różnorodnie i kolorowo! Zawsze jednak dominuje zapach świeżych ziół i ciętych kwiatów. Teraz często unosi się smakowity zapach smażonych przeze mnie powideł z agrestu i jeżyn. Jesienią przyjdzie pora na śliwkowe...

Wasze ulubione chwile w ciągu dnia?
Posiłki, bo przy nich toczy się życie rodziny. Centrum domu staje się wtedy kuchnia. Zbieramy się wokół dużego stołu. Nie tylko jemy, ale przede wszystkim rozmawiamy na różne tematy. Ostatnio dużo dyskutujemy o wyborze gimnazjum. To ostatni rok Antka w szkole podstawowej, więc czeka go ważna decyzja, co do miejsca dalszej nauki.

Wasz sprawdzony patent na domowe kryzysy...
Rozmowa, rozmowa oraz jeszcze raz rozmowa. To jedyny sposób na rozwiązywanie problemów. Ważne, by nie tylko mówić, ale też słuchać. W naszym domu każdy przedstawia swoje argumenty, dzięki którym dochodzimy do wspólnego porozumienia.

Wpisujecie się w model rodziny: mama w kuchni, a tata na placu zabaw?
O nie! Mój mąż doskonale gotuje, więc nie odbieram mu tej przyjemności. Specjalizuje się w kuchni włoskiej: umiejętnie łączy różne smaki sosów, świetnie improwizuje podczas przygotowania makaronów. Antek odziedziczył po tacie talent kucharski. Doskonale przyrządza sushi. Z kolei na placu zabaw można spotkać całą naszą rodzinę.

Pytanie do Klaudii: Wolisz sama przygotować dziecku kakao, czy powiedzieć Antkowi, jak należy je zrobić?
Antek ma 12 lat, więc sam przygotowuje już sporo potraw, a następnie serwuje je domownikom. Nie wystrzegam się jednak wypowiedzi typu: „Uważaj, bo się oparzysz”, „nie odetnij sobie palca!”. Antek szanuje te uwagi, bo wie, że w ten sposób uczy się samodzielności.

Pytanie do Dariusza: Co wolisz – studiować z dziećmi encyklopedię Larousse'a czy domowe zapasy?
Domowe zapasy. Męskie starcie to jest to. Facet musi trochę powalczyć, to leży w jego naturze zdobywcy. Wiem, że Antek jest coraz lepszy w tych domowych zapasach. Współczuję żonie, która pod moją nieobecność sama musi z nim walczyć.

Jaka jest Wasza wspólna pasja, czyli co lubicie robić w grupie lub parach?
Lubimy kino i teatr, ale też aktywne spędzanie czasu. Cieszą nas m.in. podróże, gra w koszykówkę. Łowimy też ryby, a wtedy duch rywalizacji bierze górę. Najczęściej wygrywa Antek.

Najważniejsza rzecz, której chcecie nauczyć dziecko.
Miłości, bo jest najważniejsza, a za nią podążają prawda, dobro, szacunek.

Do szczęścia trzeba Wam...
Jesteśmy szczęśliwi i tego życzymy czytelnikom!

Kochani, co miesiąc prezentujemy Wam naszym zdaniem najfajniejsze rodziny show-biznesu. Poznawajcie je i zapamiętujcie – w listopadzie 2009 roku w naszym miesięczniku i w tygodniku „Gala” ogłosimy wielki plebiscyt, w którym dzięki Waszym głosom wyłonimy Superrodziców 2009. Zapewniamy gorąco, że warto będzie głosować!

Źródło: Rodzice 07/09

Dodaj artykuł do

  • Wykop
  • Gwar

 
Napisz komentarz

Imię / Nick
e-mail

Wygeneruj inny kod


Komentarz (maks. 1000 znaków)

Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię