10-letni chłopiec za kółkiem potrącił siedmiolatka. Obok małoletniego kierowcy siedział nietrzeźwy ojciec

Do zdarzenia doszło na Opolszczyźnie. 10-latek wsiadł za kierownicę osobowego renault, którym potrącił niewiele młodsze od siebie dziecko. Na fotelu pasażera siedział nietrzeźwy ojciec.

10-latek potrącił inne dziecko

Podczas imprezy masowej na terenie poligonu w opolskim Winowie, 10-letni chłopiec potrącił siedmiolatka. Jak ustaliła policja, w samochodzie na fotelu pasażera przebywał 33-letni nietrzeźwy ojciec 10-latka. Miał we krwi 0,5 promila alkoholu. Na szczęście, prowadzone przez chłopca auto nie jechało szybko, a potrącony siedmiolatek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

depositphotos.com

Do odpowiedzialności zostanie pociągnięty ojciec chłopca

Jak twierdzi w rozmowie z Radiem Opole starszy sierżant Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu: Na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępnie, że za kierownicą osobowego renault siedział… 10-letni chłopiec. Jego 33-letni ojciec siedział na fotelu pasażera. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy – miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Potrącony 7-latek został przewieziony do szpitala, natomiast ojciec 10-latka musi teraz liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Policja nie wyciągnie konsekwencji wobec nieletniego kierowcy, jednak prokuratura postawi zarzuty nieodpowiedzialnemu ojcu dziecka.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo