11-latek ważył 200 kg. Był najbardziej otyłym dzieckiem na świecie. Dziś wygląda zupełnie inaczej

Arya Permana miał zaledwie 11 lat, gdy został okrzyknięty najbardziej otyłym dzieckiem świata. Chłopiec ważył wówczas 200 kg. Przez lata przeszedł jednak ogromną metamorfozę i dziś jest nie do poznania.

Arya pochodzi z Indonezji i już w dzieciństwie zjadał ogromne ilości jedzenia. Była to głównie żywność przetworzona w połączeniu ze słodzonymi napojami. Dziennie spożywał około 7000 kcal. Dla dziecka w tym wieku powinno być to przeciętnie od 1800 do 2500 kcal. Do tego dochodził siedzący tryb życia. Arya nie ruszał się za wiele, głównie grał w gry komputerowe. Problem stał się na tyle poważny, że wieku 11 lat, ważył 200 kg. Miał problemy z poruszaniem się, kąpać musiał się w przydomowym basenie, a z ubrań pasował na niego tylko sarong, czyli rodzaj spódnicy upiętej z jednego płata tkaniny. 

W końcu postanowił to zmienić. Chłopiec poddał się operacji

Wtedy Arya trafił do szpitala, aby przejść zabieg zmniejszania żołądka. Sprawiło to, że chłopiec w ciągu kilku tygodni schudł do 169 kg.

Jego żołądek ma obecnie 30 procent pierwotnej wielkości, co spowodowało, że musi jeść mniejsze porcje, a to z kolei pomaga zmniejszyć jego wagę – podkreślał chirurg dr Handy Wing.

Wprowadzenie mniejszych porcji posiłków i zmiana nawyków żywieniowych było dopiero początkiem jego przygody z odchudzaniem.

Pomoc zaoferował mu trener. Dziś jest nie do poznania

Kolejnym krokiem było nawiązanie współpracy z trzykrotnym mistrzem świata w kulturystyce Ade Rai. Mężczyzna prowadził pobliską siłownię i zaoferował chłopcu pomoc.

Arya mieszka trzy godziny drogi od siłowni, więc odwiedza ją co dwa tygodnie. Zdecydowałem też, że ma przychodzić też po każdej kontrolnej wizycie w szpitalu, aby sprawdzić postępy i zaplanować dalsze treningi – mówił jego trener.

11-latek chciał schudnąć, aby móc wrócić do gry w piłkę nożną. W ciągu 3 lat regularnych ćwiczeń i diety udało mu się zgubić 100 kg.

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo