12 listopada wolne od szkoły 2021? Czy 12 listopada jest wolny od pracy?

Już w ten czwartek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada to oficjalne święto państwowe, ustawowo wolne od pracy i szkoły. Wielu uczniów oraz ich rodziców zastanawia się, czy również 12 listopada jest wolne. Ponieważ wypada on w tym roku w piątek byłaby to szansa na dłuższy weekend i porządny odpoczynek. Sprawdź, czy 12 listopada jest wolny.

12 listopada 2021: wolne od szkoły?

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten ma ogromne znaczenie dla historii Polski, ponieważ upamiętnia rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj w 1918 roku po 123 latach zaborów. Uroczystości z tej okazji są zazwyczaj bardzo podniosłe i huczne, biorą w nich udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych. 11 listopada jest na tyle ważnym świętem, że został ustanowiony dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły.

W tym roku 11 listopada wypada w czwartek. Wiele osób zastanawia się, czy to oznacza, że także piątek 12 listopada jest wolny od szkoły. Czy uczniowie muszą tego dnia uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych? Niestety, wszyscy, którzy liczyli na dłuższy weekend będą rozczarowani. Oficjalnie 12 listopada nie jest wolny od szkoły. Tego dnia powinny normalnie odbywać się lekcji, chyba że dyrektor sam podejmie inną decyzję. Dyrektor każdej placówki ma do dyspozycji pulę kilku dodatkowych dni wolnych, które może zarządzić według uznania oraz po konsultacjach z radą rodziców.

Sprawdź: Dni wolne od szkoły 2021/2022: Jak wygląda kalendarz tego roku szkolnego? 

12 listopada: dzień wolny od pracy?

Ze względu na to, że 11 listopada jest świętem narodowym, a więc ustawowo wolnym i w 2021 roku wypada w czwartek, wiele osób liczyło na przedłużony weekend. Dla wszystkich, którzy mieli nadzieję, że 12 listopada to dzień wolny od pracy, mamy złą wiadomość. Niestety, 12 listopada nie mamy wolnego. Tego dnia normalnie musimy powrócić do swoich obowiązków. Jeśli ktoś chciałby przedłużyć weekend, musi wykorzystać urlop.

Zobacz: 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości [obchody, scenariusz lekcji, wiersze i dekoracje]

Piątek 12 listopada: długi weekend?

Jeśli święto ustawowo wolne od pracy wypada w czwartek, daje to doskonałą możliwość do przedłużenia sobie weekendu. Tak jest właśnie w tym roku, ponieważ 11 listopada 2021 obchodzimy w czwartek, w związku z tym wolne w piątek 12 listopada oznaczałoby długi weekend. Niestety, 12 listopada to nie jest wolne. Osoby, które chciałyby rozciągnąć swój weekend do 4 dni, muszą wziąć urlop.

Sprawdź: Piosenki na 11 listopada. Poznaj najpopularniejsze pieśni patriotyczne [teksty]

12.11 – święto?

Pojawia się także mnóstwo pytań, jakie święto jest 12 listopada. Śpieszymy z odpowiedzią. Świętem jest wyłącznie 11 listopada, kiedy to obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 12 listopada nie jest świętem, to normalny dzień pracy i szkoły.

Zobacz: Wiersze na 11 listopada [piękne i patriotyczne, dla dzieci i dla dorosłych]

Rodzice pytają, czy 12.11 jest wolny

Czy 12 listopada jest dniem wolnym od szkoły?

Nie, 12 listopada normalnie odbywają się zajęcia, chyba że dyrektor placówki podejmie inną decyzję i wykorzysta dodatkowe dni wolne, które może wykorzystać w ciągu każdego roku.

Szkoły 12 listopada 2021 – otwarte?

12 listopada szkoła powinna pracować normalnie, ponieważ nie jest to dzień ustawowo wolny od szkoły i pracy. Ze względu jednak na to, że 12 listopada 2021 wypada w piątek po święcie 11 listopada, dyrektor danej placówki może wykorzystać dodatkowe dni wolne, które ma co roku do dyspozycji.

Czy 12 listopada 2021 jest dniem wolnym od szkoły?

Nie, oficjalnie 12 listopada 2021 nie jest dniem wolnym od szkoły, chyba że dyrektor placówki zdecyduje inaczej.

12 listopada – sklepy czynne?

Tak, 12 listopada wszystkie sklepy są otwarte. Normalnie funkcjonują też wszystkie instytucje, urzędy i centra handlowe.

Dodaj komentarz

Newsy

Jaka będzie zima 2017/2018?

Chociaż nadal trwa jesień, a ostatnie jej dni w całej Polsce należały do tych słynnych złotych dni jesiennych, coraz częściej myślimy o zimie. A gdy o niej myślimy, tradycyjnie nasuwa...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general