Trzciany. 13-latek był reanimowany przez 90 minut. Mimo wysiłków lekarzy chłopiec zmarł

Do ogromnej tragedii doszło w czwartek 4 sierpnia w Trzcianach pod Legionowem. 13-letni chłopiec topił się w tamtejszym kąpielisku. Do akcji ratunkowej przystąpiły służby, które wyłowiły nastolatka, a następnie rozpoczęły reanimację. 13-latek był reanimowany przez 90 minut i dzięki wysiłkom lekarzy udało się przywrócić funkcje życiowe. Niestety chłopiec zmarł w szpitalu.

Tragedia w Trzcianach. Wyłowiony z kąpieliska 13-latek był reanimowany przez 90 minut

Dramatyczne sceny rozegrały się w czwartkowe popołudnie, 4 sierpnia, nad kąpieliskiem w miejscowości Trzciany niedaleko Legionowa. Relaks nad plaży przerodził się w prawdziwy horror, gdy nagle pływający 13-latek zniknął pod wodą. Od razu wezwano odpowiednie służby, które bez chwili wahania przystąpiły do akcji poszukiwawczej. Po upływie pół godziny udało się odnaleźć nastolatka, ale konieczne było rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowa. Ratownicy walczyli o życie chłopca przez niemal półtorej godziny. Gdy udało się przywrócić funkcje życiowe, wszyscy mówili o cudzie.

Zgłoszenie otrzymaliśmy chwilę przed godziną 16. Reanimacja rozpoczęła się po godzinie 16 i trwała ponad godzinę. Zostały przywrócone funkcje życiowe. W okolicach godziny 17:30 z miejsca zdarzenia odleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.mł. bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, wypowiedź dla SuperExpressu

Do zdarzenia miało dojść na prywatnej plaży, która niestety nie była strzeżona przez ratowników. Jak donosi SuperExpress, chłopiec miał przebywać tam pod opieką wujostwa i odpoczywał wraz z dalszymi członkami rodziny.

Zobacz: Niebezpieczne wyzwanie z TikToka przyczyną śmierci dzieci? Rodzice składają pozew przeciwko aplikacji

Chłopiec zmarł w szpitalu

Po zakończeniu reanimacji nastolatek został błyskawicznie przetransportowany do szpitala śmigłowcem. Chociaż wszyscy byli pełni nadziei, to niestety kilka godzin później lekarze przekazali smutne wieści. Jeszcze tego samego dnia 13-latek zmarł.

Mogę potwierdzić, że niestety 13-letni chłopiec zmarł w szpitalu. To dla nas ciężkie chwile, wszyscy jesteśmy przybici. Jeszcze 4 sierpnia każdy z nas cieszył się z cudu. Postępowanie w sprawie prowadzi prokuratura w Legionowie.oficer prasowa legionowskiej policji, podkom. Justyna Stopińska, wypowiedź dla SuperExpressu

Sprawdź też:

Źródła:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo