13-latka urodziła dziecko. Noworodek zmarł, a babcia dziewczynki usłyszała wyrok. Szokujące ustalenia w sprawie

30 listopada zapadł wyrok w szokującej sprawie z 2021 roku. W Chęcinach w województwie świętokrzyskim 13-latka urodziła żywe dziecko. Niestety noworodek zmarł w drodze do szpitala. O zaniedbanie oskarżono wówczas 59-letnią babcię dziewczynki, teraz sąd orzekł, że jest winna. To jednak nie koniec zaskakujących ustaleń dotyczących tych dramatycznych wydarzeń.

Kielce. 13-latka urodziła dziecko. Noworodek nie żyje

Do dramatu doszło w sierpniu 2021 roku. Jak informuje “Wprost”, w miejscowości Chęciny w województwie świętokrzyskim 13-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Nastolatka przebywała wówczas w domu swojej babci, do której przyjechała na wakacje. W trakcie pobytu niespodziewanie rozpoczął się poród. Niestety 59-letnia Barbara B., babcia trzynastolatki, nie zdecydowała się wezwać na miejsce pogotowia.

Zamiast na numer alarmowy, 59-latka zadzwoniła do matki dziewczynki i powiadomiła ją o sytuacji. Gdy kobieta przybyła na miejsce, postanowiła jednak wezwać ratowników, ponieważ stan nastolatki bardzo się pogorszył. Po przybyciu lekarze starali się uratować zarówno 13-latkę, jak i jej dziecko. Niestety noworodek zmarł w karetce w drodze do szpitala. Prokuratura postawiła babci dziewczynki zarzut narażenia wnuczki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sprawa miała swój finał w sądzie pod koniec listopada tego roku.

Zobacz: Dziewięciolatka urodziła dziecko. Jej ojciec trafił do aresztu, a w sprawie trwa śledztwo

Wyrok dla babci, wstrząsające ustalenia w sprawie ojca dziecka

W środę 30 listopada sąd wydał wyrok i skazał Barbarę B. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, zasądzono wobec niej również 1500 złotych grzywny. W toku śledztwa ustalono bowiem, że dziecko urodziło się żywe, zmarło natomiast na skutek obrażeń doznanych podczas porodu. Wydany wyrok jest nieprawomocny.

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Kielcach. Prokuratura postawiła Barbarze B. zarzut narażenia wnuczki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia z powodu niewezwania pogotowia. 30 listopada sędziowie skazali 59-latkę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. – Dodatkowo też kobieta ukarana została grzywną w wysokości 1,5 tys. zł i obciążona kosztami sądowymi w wysokości 500 zł. sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach, cytat za “Wprost”

Na jaw wyszły jednak jeszcze bardziej szokujące okoliczności dramatu. Okazało się, że ojcem dziecka 13-latki był jej 71-letni sąsiad. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, ale zmarł w trakcie śledztwa jeszcze w 2021, postępowanie zostało więc umorzone.

Co więcej, jak informują dziennikarze “Wprost”, rodzice dziewczynki zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Zgodnie twierdzili, że nie mieli pojęcia o ciąży córki.

Sprawdź też:

Źródła:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo