13-latka urodziła dziecko. Noworodek zmarł, a babcia dziewczynki usłyszała wyrok. Szokujące ustalenia w sprawie

30 listopada zapadł wyrok w szokującej sprawie z 2021 roku. W Chęcinach w województwie świętokrzyskim 13-latka urodziła żywe dziecko. Niestety noworodek zmarł w drodze do szpitala. O zaniedbanie oskarżono wówczas 59-letnią babcię dziewczynki, teraz sąd orzekł, że jest winna. To jednak nie koniec zaskakujących ustaleń dotyczących tych dramatycznych wydarzeń.

Kielce. 13-latka urodziła dziecko. Noworodek nie żyje

Do dramatu doszło w sierpniu 2021 roku. Jak informuje “Wprost”, w miejscowości Chęciny w województwie świętokrzyskim 13-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Nastolatka przebywała wówczas w domu swojej babci, do której przyjechała na wakacje. W trakcie pobytu niespodziewanie rozpoczął się poród. Niestety 59-letnia Barbara B., babcia trzynastolatki, nie zdecydowała się wezwać na miejsce pogotowia.

Zamiast na numer alarmowy, 59-latka zadzwoniła do matki dziewczynki i powiadomiła ją o sytuacji. Gdy kobieta przybyła na miejsce, postanowiła jednak wezwać ratowników, ponieważ stan nastolatki bardzo się pogorszył. Po przybyciu lekarze starali się uratować zarówno 13-latkę, jak i jej dziecko. Niestety noworodek zmarł w karetce w drodze do szpitala. Prokuratura postawiła babci dziewczynki zarzut narażenia wnuczki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sprawa miała swój finał w sądzie pod koniec listopada tego roku.

Zobacz: Dziewięciolatka urodziła dziecko. Jej ojciec trafił do aresztu, a w sprawie trwa śledztwo

Wyrok dla babci, wstrząsające ustalenia w sprawie ojca dziecka

W środę 30 listopada sąd wydał wyrok i skazał Barbarę B. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, zasądzono wobec niej również 1500 złotych grzywny. W toku śledztwa ustalono bowiem, że dziecko urodziło się żywe, zmarło natomiast na skutek obrażeń doznanych podczas porodu. Wydany wyrok jest nieprawomocny.

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Kielcach. Prokuratura postawiła Barbarze B. zarzut narażenia wnuczki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia z powodu niewezwania pogotowia. 30 listopada sędziowie skazali 59-latkę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. – Dodatkowo też kobieta ukarana została grzywną w wysokości 1,5 tys. zł i obciążona kosztami sądowymi w wysokości 500 zł. sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach, cytat za “Wprost”

Na jaw wyszły jednak jeszcze bardziej szokujące okoliczności dramatu. Okazało się, że ojcem dziecka 13-latki był jej 71-letni sąsiad. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, ale zmarł w trakcie śledztwa jeszcze w 2021, postępowanie zostało więc umorzone.

Co więcej, jak informują dziennikarze “Wprost”, rodzice dziewczynki zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Zgodnie twierdzili, że nie mieli pojęcia o ciąży córki.

Sprawdź też:

Źródła:

Dodaj komentarz

Newsy

Jaka będzie zima 2017/2018?

Chociaż nadal trwa jesień, a ostatnie jej dni w całej Polsce należały do tych słynnych złotych dni jesiennych, coraz częściej myślimy o zimie. A gdy o niej myślimy, tradycyjnie nasuwa...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general