40 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czterdziestą rocznicę ślubu

Pamiętacie dzień swojego ślubu? No przecież, że pamiętacie – to był jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy dzień w Waszych życiach. Wtedy jeszcze nie wiedzieliście, jak długo potrwa Wasza przygoda. Oczywiście, wiązaliście się na dobre i na złe, ale przecież każdego dnia któreś z Was mógł potrącić samochód, ktoś mógł nie wytrzymać… A jednak. Oto jesteście, dalej razem, dalej jako mąż i żona. To już 40 rocznica ślubu! Ten dzień musi być wyjątkowy.

40 rocznica ślubu — znaczenie

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień
Już bliżej jest niż dalej, o tym wiesz
Czterdzieści lat minęło, odeszło w cień
I nigdy już nie wróci, rób, co chcesz

Tak zaczynał się słynny serial „Czterdziestolatek”. Od jego wyemitowania minęło już ponad – a jakże – czterdzieści lat. A jednak wielu widzów, starych i młodych, nadal wraca do niego z sentymentem. Wówczas czterdzieści lat liczył sobie jego główny bohater, inżynier Stefan Karwowski, grany przez zmarłego niedawno Andrzeja Kopiczyńskiego. Te proste, lekkie, rozkoszne słowa odnoszą się jednak do każdego, w każdej epoce – a teraz odnaleźć się w nich możecie również Wy, jako mąż i żona. Gmach, który wspólnie wznosicie, też jest już czterdziestolatkiem. To wspaniałe osiągnięcie. Warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad wszystkim, co do tej pory było i jest między Wami oraz dzięki Wam. To świadectwo wielkiej miłości.

Warto docenić to osiągnięcie, w końcu to Wasza 40 rocznica ślubu. Niezależnie od tego, jak ułożyło się Wasze życie we wszelkich innych sferach, czterdzieści lat małżeństwa to naprawdę powód, by być z siebie dumnym. Gdybyście biorąc ślub wiedzieli już, że będziecie nadal razem za okrągłe cztery dekady, bylibyście na pewno niesamowicie szczęśliwi i wdzięczni. Byłoby jednak za łatwo – cała wielkość Waszego osiągnięcia polega na tym, że nie mogliście mieć takiej gwarancji. Ze związkiem dwojga ludzi jest jak z lasem – zawsze może spłonąć w ciągu kilku chwil, a później będzie mu bardzo trudno odrosnąć. Jesteście razem jako mąż i żona już niemal piętnaście tysięcy dni i każdego z nich mogło wydarzyć coś, co zniszczyłoby Waszą budowlę. Każdego dnia trzeba było się starać, przeć naprzód. Czasem było naprawdę ciężko. A jednak – udało się. Podziękujcie sobie – jest za co.

Czterdziesta rocznica ślubu — jak się nazywa

Po czterech dekadach małżeństwa słyszeliście już wielokrotnie o zwyczaju nazywania rocznic. Za Wami już mnóstwo z nich, ciężko je wszystkie spamiętać – kryształowa, srebna, perłowa… Każda posiada własną nazwę, bo każda jest wyjątkowa i ma miejsce tylko raz. Tak samo niepowtarzalna jest ta najbliższa – czterdziestolecie sakramentalnego „tak”. Jej tym razem patronuje rubin. Czas więc na rubinową rocznicę ślubu. Rubin to rzadki, piękny minerał. Jest bez dwóch zdań jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych wykorzystywanych w jubilerstwie. To nieprzypadkowy wybór. Czterdzieści lat małżeństwo to osiągnięcie, które zasługuje na tak szlachetne i podniosłe wyróżnienie.

Pomysł na prezent na 40 rocznicę ślubu

Niezwykłe okazje takie jak 40 rocznica ślubu to także szansa na to, by obdarować najbliższą nam osobę. W ten sposób kolejny już raz dajemy jej lub jemu odczuć, że cały czas jest dla nas ważna lub ważny. Że nadal chce nam się starać, że nadal nie zobojętnieliśmy. Po tylu latach wiemy już doskonale, co sprawi radość naszej żonie lub mężowi. Czy będzie to książka, czy nowe ubranie, drogi alkohol, a może biżuteria (patronujący czterdziestej rocznicy rubin może nas wtedy zainspirować) lub praktyczny prezent związany z jakimś hobby? Oferta jest bardzo szeroka – nietrudno znaleźć podarunki dedykowane właśnie na kolejne rocznice ślubu, które mogą przydać się nam na co dzień. Należą do nich chociażby stojak do wina, komplet noży, zapalniczka czy zestaw kieliszków do szampana. Oczywiście każde z nich umożliwiają oznaczenie imieniem, imionami lub inicjałami, a także okolicznościowym napisem.

Rubinowa rocznica ślubu — jakie to gody

Czterdzieści lat razem jako mąż i żona to nie bagatela. Nic dziwnego więc, że, jak dowiedzieliśmy się wyżej, ta okazja jest tradycyjnie nazywana rubinową – a więc obchodzicie rubinowe gody. Nikt nie ma więc chyba wątpliwości, jaki kolor patronuje Waszej rocznicy – to piękna, królewska, rubinowa czerwień. Jednocześnie to kolor kojarzący się nam z miłością i sercami. Ciężko więc o lepsze skojarzenie dla takiej okazji – czterdzieści lat razem świadczy o wielkim uczuciu.

Życzenia na 40 rocznicę ślubu

Na koniec nie można nie wspomnieć o drobnym, ale zawsze istotnym elemencie takich okazji. Po tylu latach razem bez dwóch zdań możecie już sobie ufać i na sobie polegać. Gdy trafia się taka szansa, warto jednak okrasić gest miłości również odpowiednimi do sytuacji słowami. Mało co daje nam samym tyle radości, co dawanie radości najbliższej osobie. Zacznijmy od podziękowania za wszystko, za co nie mieliśmy okazji podziękować. Podziękujmy za bliskość. Oprócz oczywistego zdrowia i pogody ducha życzmy, by to oddanie nigdy w nas nie wygasło, i by jak najdłużej starczyło nam sił do bycia obok siebie oraz do codziennego okazywania sobie zwykłej, ciepłej życzliwości.
Zobacz również: Życzenia dla męża

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo