45 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czterdziestą piątą rocznicę ślubu

Wielkimi krokami zbliża się wspaniały dzień, którego zdecydowanie nie powinniście pominąć. Już niedługo kolejna okrągła rocznica Waszego małżeństwa! Tym razem to 45 rocznica ślubu. To niezwykłe osiągnięcie, które bez dwóch zdań nie jest dziś udziałem każdej pary biorącej ślub. Nie ma co sobie żałować i odmawiać nieco przyjemności – naprawdę zasłużyliście na małe świętowanie.

45 rocznica ślubu — znaczenie

Po tylu latach życia razem naturalne jest popadnięcie w pewną rutynę i powtarzalność. W końcu jesteście mężem i żoną już ponad szesnaście tysięcy dni! Każdy z nich mógł przynieść załamanie i na pewno niejeden rzeczywiście należał do cięższych, trudniejszych do zniesienia, bardziej wymagających. A jednak – nadal jesteście razem.

Już tylko pięć lat – a przy Waszym stażu kolejne pięciolecie to rzeczywiście krótki dystans, macie go już za sobą dziewięciokrotnie – dzieli Was od całego pół wieku jako mąż i żona, a więc od słynnych złotych godów. To naprawdę imponujące. Jak nietrudno zauważyć, macie już za sobą bardzo wiele wspólnych chwil i rocznic zawarcia małżeństwa. Mimo to, nie powinniście potraktować tej okazji jako ledwie jednej z wielu i jej zlekceważyć.

45 rocznica ślubu to również szansa, by na chwilę zatrzymać się i znaleźć czas na podziękowanie sobie za całe dobro, jakim się nawzajem obdarowaliście przez całą tę długą wspólną drogę. Jeśli poświęcicie swój dzień na wyciszenie się i obchody, nie pożałujecie – przez kolejne lata będziecie mieli kolejne urocze wspomnienie, do którego będziecie mogli wracać myślami w każdej chwili, gorszej i lepszej. Po takim dystansie macie już takich wyjątkowych dni i wyjątkowych wspomnień dziesiątki i dobrze wiecie, jak wielka jest ich siła.

Przy okazji warto zauważyć, że wbrew pozorom czterdziestopięciolecie to rocznica związana z liczbą, która wyróżnia się nie tylko czyniącym ją stosunkowo okrągłą faktem bycia wielokrotnością piątki. Co więcej – liczba 45 ma własności wręcz wyjątkowo romantyczne! O co chodzi? Otóż 14 lutego, czyli Walentynki, to właśnie 45 dzień w roku. Wasza rocznica to więc przy okazji szansa na to, by myślami powrócić do kolejnych na Waszej drodze Świąt Zakochanych – ich też przecież macie już za sobą co nie miara! Zwłaszcza na początku, gdy jeszcze Waszym rocznicom daleko było do takiej doniosłości, dzień świętego Walentego mógł odgrywać istotną rolę. Tych czy innych pięknych wspólnych wspomnień macie na pewno dziesiątki.

Czterdziesta piąta rocznica ślubu — jak się nazywa

Będąc mężem i żoną z tak długim stażem wiecie doskonale, że kolejne rocznice małżeństwa noszą swoje specjalne nazwy. Tę tradycję zapoczątkowała jeszcze przed II wojną światową amerykańska autorka i Emily Post. Niestety, ona sama nie miała szans obchodzić tych „wyższych” rocznic, takich jak Waszych – jej małżeństwo skończyło się po 13 latach rozwodem z powodu niewierności męża.

45 rocznica ślubu to rocznica szafirowa. Brzmi dostojnie, prawda? Szafir to rzadki, a przez to bardzo cenny minerał. Charakteryzuje się wyjątkową twardością. Chętnie wykorzystuje się go w jubilerstwie do produkcji drogiej biżuterii. To więc właściwy patron dla Waszej rocznicy. Budowla, którą wznieśliście przez tyle lat, zasługuje na tak mocne wyróżnienie.

Prezent na 45 rocznicę ślubu

Po tylu latach nadal warto się obdarowywać. Takie drobne gesty wiele znaczą – przypominamy naszej żonie lub naszemu mężowi, że nadal nie zobojętnieliśmy. Przy okazji wracają wspomnienia wszystkich przeszłych prezentów. Znakomitym wyborem będzie obraz lub fotoobraz, przedstawiający Was razem. Równie dobrze zdecydować się na zdjęcie z młodości, z samego ślubu, co i takie w wieku dojrzałym. A może kolaż złożony z nich wszystkich? Możliwości jest bez liku. Zawsze sprawdzi się też książka lub praktyczny prezent, taki jak zestaw noży , albo naczyń, na których wygrawerowano Wasze imiona lub inicjały.

A może to właśnie czas na nową przygodę? Wspólna wycieczka lub zrobienie czegoś zupełnie nowego to przeżycie, które może urozmaicić Wasze dotychczasowe życie. Nurkowanie, surfowanie, a może skok ze spadochronem? Zdecydujcie sami na co macie ochotę.

Szafirowa rocznica ślubu — jakie to gody

Jak już się dowiedzieliśmy, czterdziestopięcioleciu sakramentalnego „tak” patronuje szafir. Między rubinowymi a złotymi czekają Was więc właśnie szafirowe gody. Rocznice ślubu są określane różnymi materiałami. Czym dłuższy staż – tym trwalszy materiał. Kryształy szafiru mogą być różnobarwne, ale najczęściej ten kamień przybiera kolor niebieski. Dlatego on też właśnie przyjęto jako barwę interesującej nas rocznicy ślubu. Niebieski to dostojny kolor, możemy go skojarzyć choćby z bezkresnym morzem albo jeszcze bardziej chyba bezkresnym niebem.

Życzenia na 45 rocznicę ślubu

W tak uroczystym dniu nie można też oczywiście pominąć zwykłych życzeń. To najprostszy sposób okazania najbliższej nam osobie uczucia. Często mimo wszystko słowami łatwiej wyrazić to, czego nie powie żaden prezent. Dlatego ani jednego ani drugiego elementu nie należy pomijać. Życzcie sobie przede wszystkim, by Wasz wspólny czas trwał jak najdłużej. Byście mieli zdrowie i siły do wzajemnej troski i opieki, a także okazywania sobie ciepła i zainteresowania. Warto wspomnieć też o pogodzie ducha i zachowaniu umiejętności odnajdywania radości w codzienności – zwłaszcza codziennej bliskości najbliższych.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo