5 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na piątą rocznicę ślubu

Samo obchodzenie piątej rocznicy ślubu to już wspaniała nowina. Właśnie przeżyliście ostatnie pół dekady jako małżeństwo! Nie ma powodu, żeby nie świętować tego ważnego dnia należycie. Poniżej podpowiadamy, co oznacza piąta rocznica ślubu, jaka jest związana z nią symbolika oraz w jaki sposób można ją obchodzić. Wierzymy jednak, że bez względu na to, co wybierzecie, na pewno będzie ona magiczna i niezapomniana.

5. rocznica ślubu – znaczenie

Nierzadko nawet te pary, które nie czują potrzeby hucznego świętowania każdej możliwej okazji, do piątej rocznicy ślubu podchodzą nieco poważniej i chcą spędzić ją w wyjątkowy sposób. To pierwsza „duża” rocznica, taka, która kojarzy nam się z przeżyciem razem pewnego dłuższego etapu, jakim jest półmetek dekady. Choć nasze małżeństwo wciąż jest młode, czujemy, że jest już czymś solidnym, co nie zniszczy się zbyt łatwo. Nie bez powodu nazywa się ten dzień drewnianą rocznicą.

Piąta rocznica ślubu – jak się nazywa

To właśnie drewno kojarzy się z solidną budową, czymś, co trwa i jest pewne. Po pięciu latach jesteśmy już pewni naszego współmałżonka oraz tego, że możemy na tę osobę liczyć. Drewno kojarzy się także z domem i domowym ciepłem – coś, co zapewne też zdążyliście już wspólnymi siłami zbudować.. Jeśli spędziliście ze sobą ostatnie pięć lat, wasze małżeństwo jest już mocne, silne i trwałe – jak drewno. Ponadto drzewa są symbolem mądrości, a przecież po pięciu latach małżeństwa jesteśmy zazwyczaj mądrzejsi, przynajmniej jeśli chodzi o związek: wiemy o wiele więcej o miłości i solidnym budowaniu relacji niż wiedzieliśmy w dniu ślubu.
Drzewa kojarzą nam się również z korzeniami, co też można odnieść do małżeństwa. Na pewno macie już bowiem wypracowane swoje własne tradycje, zasady, małe rytuały, a także dzielicie mnóstwo wspomnień: wszystko to jest ważną podwaliną (czy też korzeniami) waszego związku.

Prezent na 5. rocznicę ślubu (kilka propozycji)

Jeśli w tym wyjątkowym dniu chcesz obdarować swoją drugą połówkę czymś, co odnosi się do symboliki związanej z piątą rocznicą ślubu, wspaniale! Drewno to materiał, który nigdy nie wychodzi z mody i w obrębie którego możemy znaleźć mnóstwo interesujących przedmiotów.

Niezwykle oryginalnym pomysłem mogą być drewniane dodatki – i nie mamy na myśli tylko biżuterii (która oczywiście także jest dobrym wyborem!). Coraz popularniejsze stają się na przykład drewniane okulary lub zegarki. Istnieją także drewniane muchy do garniturów i smokingów. Fani oryginalnego ubioru i najnowszych nowinek modowych na pewno będą zachwyceni takim podarunkiem.
Drewniana rocznica to także doskonała okazja, żeby uzupełnić wasz dom o nowe akcesoria. Może coś, co umili wam długie, jesienne wieczory, jak na przykład drewniane szachy, warcaby lub scrabble? Zastanówcie się również nad nowym drewnianym meblem, drewnianymi ramkami z waszymi zdjęciami albo drewnianą rzeźbą. Zarówno w sklepach, jak i w internecie można znaleźć mnóstwo rzeczy, które będą służyć wam w praktyczny sposób, ale jednocześnie zawsze będą przywoływać ciepłe wspomnienia dotyczące właśnie tego roku i tej rocznicy.

Drewniana rocznica ślubu – jakie to gody

Drewniane gody są powszechnie obchodzone zarówno w Polsce, jak i na świecie. Choć najczęściej słyszymy o złotych czy srebrnych godach, te nie są ani trochę mniej ważne. To miłe i piękne święto – pokazuje ono, że wasze małżeństwo, choć wciąż młode, jest dojrzałe i gotowe na wszystko. Nie zmarnujcie więc okazji, aby jak najlepiej przeżyć ten dzień. Może to być z przyjaciółmi lub w samotności, w domu lub na łonie natury, wszystko zależy tylko i wyłącznie od was. Możliwe, że jesteście parą, która bardziej niż podarunki ceni sobie wspomnienia. Jeśli lubicie podróże i spędzanie czasu na łonie natury, dobrym pomysłem na piątą rocznicę ślubu może być wycieczka do lasu: zarówno na kilkugodzinny spacer, jak i na cały weekend spędzony w uroczym, drewnianym domku z rozpalonym kominkiem – nietrudno jest wynająć takie miejsce na kilka dni tylko dla was. Możecie też pomyśleć o wspólnym zasadzeniu drzewa, jeśli posiadacie ogród. Wszystkie te opcje to jedne z wyjątkowych prezentów: przecież to podczas takich chwil tworzycie wspomnienia, które będą z wami już na zawsze, także w szóstą, dziesiątą i pięćdziesiątą rocznicę ślubu.

Życzenia na 5. rocznicę ślubu

Złożenie życzeń z okazji piątej rocznicy ślubu może być jednocześnie kolejnym pomysłem na prezent, który nie został jeszcze wymieniony. Jeśli mamy naszej małżonce lub naszemu małżonkowi do powiedzenia coś wyjątkowego, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby… Wygrawerować to w drewnie.

Możemy zamówić dla naszej drugiej połówki na przykład drewniane pudełko, drewniany obrazek, rzeźbę, kartkę… Tak naprawdę większość rzeczy, o których myślimy jako o dobrym prezencie, mogą być stworzone z drewna. Są to najczęściej bardzo estetyczne, oryginalne przedmioty. Następnie musimy ułożyć życzenia i postać się o usługę grawerowanie w drewnie. A potem już mamy do podarowania idealny prezent, którego druga osoba nigdy nie zapomni.

Piąta rocznica, drewniana, niech będzie dla was niezapomniana, niech będzie wstępem do dalszych cudownych chwil. Bądźcie szczęśliwi!

Tegoroczna rocznica jest drewniana,
życzę Wam więc, aby miłość, którą czujecie,
była trwałym i mocnym budulcem Waszego małżeństwa.

Pięć lat za wami, przed wami całe życie,
niech wam upłynie równie znakomicie,
cały czas we dwoje, w miłości rozkwicie,
w szczęściu, zdrowiu, zgodzie – niech takie będzie wasze dalsze pożycie.

Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu, i szczyptą soli.
I tym, co raduje i tym, co boli.
Cały czas razem, w miłości rozkwicie.
Gdy ku jesieni skieruje Was życie.
Dziś 5. rocznicę ślubu obchodziliście,
że na dobre i na źle sobie ślubowaliście.

5 lat temu na Waszym ślubie się bawiliśmy, dziś hucznie ten fakt z Wami uczciliśmy. Niech Wam w miłości i zdrowiu upłyną lata, a zgoda Wam zawsze ręce splata.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo