6 polskich piosenek na pierwszy taniec

Według numerologii “szóstka” jest liczbą miłości, harmonii i prawdy. Trudno więc o lepszą liczbę do rankingu weselnego. Właśnie dlatego od dziś, raz na jakiś czas  będę przygotowywał listę sześciu tematycznych utworów, które mogą zagościć na Waszych playlistach weselnych.

 

Polskie piosenki na pierwszy taniec

Skoro jest to pierwszy ranking z cyklu “6 piosenek …” to oczywiście zajmiemy się w nim piosenkami na pierwszy taniec. Każdy z Was z pewnością wie jak ważnym elementem przyjęcia weselnego jest pierwszy taniec. To on rozpoczyna zabawę taneczną i to on symbolizuje rozpoczęcie podróży przez życie wspólną drogą (najlepiej tanecznym krokiem).

Utworów, które pasują na pierwszy taniec są tysiące. Ważne, żeby ten “nasz” kojarzył nam się w odpowiedni sposób. Najlepiej, żeby był to utwór, który coś dla nas znaczy (pierwszy wspólny taniec, pierwszy pocałunek, itp.). Jeśli nie macie takie utworu to może przypadnie Wam do gustu któryś z poniższych.

Dziś pokażę Wam sześć piosenek z polskiej płytoteki, które swoim tekstem i rytmem/melodią pasują na pierwszy taniec. Wśród nich znajdziecie trzy evergreeny oraz trzy utwory mniej znane, które mam nadzieję, że Wam się spodobają.

 


 

6 polskich piosenek na pierwszy taniec

1. Moje jedyne marzenie – Anna Jantar

Trudno o bardziej dosłowne wyznanie ze strony Panny Młodej. Do tej piosenki można zatańczyć w rytmie walca wiedeńskiego, który jest zdecydowanie prostszy niż walc angielski. To właśnie walca wiedeńskiego wybierają najczęściej Młode Pary, które niezbyt pewnie czują się na parkiecie. Utwór Anny Jantar, znany także jako “Przetańczyć z Tobą chcę” jest jednym z najczęściej wybieranych piosenek na pierwszy taniec.

“Niech inni idą spać, a my tak razem w takt
Wraz z nocą odchodźmy w świat.


2. Zakochani – Natalia Kukulska

Jeśli nie boisz się parkietu, a taniec klasyczny jest Ci choć trochę znany to zamiast walca wiedeńskiego być może zapragniesz wykazać się w walcu angielskim. Walca wiedeńskiego wybrałem mamy to angielskiego zaproponuję od córki. Natalia zdecydowanie odziedziczyła talent po matce.

Sprawdź:  Piosenka na pierwszy taniec

Odpowiednia choreografia, nastrój zbudowany oświetleniem, bańkami mydlanymi oraz dymem przyziemnym i pierwszy taniec przerodzi się w artystyczne widowisko przy dźwiękach “Zakochanych”.

“Ja chyba zwariowałam z Tobą
Oszalałeś ze mną Ty.”


 3. Dmuchawce, latawce, wiatr – Urszula

Kolejnym polskim utworem do którego można zatańczyć walca wiedeńskiego są “Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli lub w coverze Ewy Farny. Utwór jest o tyle ciekawy, że jest dość krótki. Młode Pary najczęściej są zestresowane pierwszym tańcem i nie chcą by ciągnął się w nieskończoność.

 

“Wszystko będzie takie nowe
I takie pierwsze”


Reklama


 4. Razem zestarzejmy się – Karolina Kozak

Nawet nie wiem czemu, ale bardzo lubię ten utwór i cieszę się gdy Młode Pary wybierają go na pierwszy taniec. Być może dlatego, że nie jest tak “oklepany”, a tekst ma idealny. Sprawdźcie sami:

“Obmyśliłam dla nas dobry plan
razem zestarzejmy się
wciąż tak mało jest dobranych par”


5. Sen na niepogodne dni – Beata Bartelik

Ta piosenka ma w sobie coś wyjątkowego. To kolejny przykład idealnie dobranego tekstu na okoliczność pierwszego tańca.

“Z Tobą będzie mi dużo lżej
Niż wczoraj, gdy miałam do jutra wejść.”


6. Piękna i rycerz – Anita Lipnicka

Piękna piosenka pokazująca jak ciężka jest droga gdy podróżuje się samemu. Pierwszy taniec na weselu to nic innego jak początek nowej, łatwiejszej (choć nie pozbawionej wybojów) drogi we dwoje.

“Piękną jestem ja a rycerzem ty
z tobą długo chcę i szczęśliwie żyć”


Które z tych piosenek nadają się według Was na pierwszy taniec? A może którąś z nich wybraliście Wy?
Jakie inne polskie piosenki sprawdzą się na tę okazję?

Mały dodatek:

Piosenki, których nie powinno się wybierać na pierwszy taniec

W polskim repertuarze znajdują się utwory, których nie powinno się wybierać na pierwszy taniec. Oczywiście zalicza się do nich przede wszystkim “Windą do nieba” zespołu 2 plus 1. Mimo, że dość często ludzie proszą o ten utwór w czasie wesela ze względu na refren to warto się skupić także na treści zwrotek. Te już zdecydowanie są anty weselne, a już na pewno przeciw Panu Młodemu.

Podobnym tematycznie utworem jest “Dumka na dwa serca”. Jeśli dobrze przeanalizujemy tekst to zrozumiemy, że jest on o nieszczęśliwej miłości i o tym, że wybranka zakochanego jest z kimś innym, kto nie dopuści go do niej.
Nie polecam ich na pierwszy taniec!

Reklama

Sprawdź:  15 pytań do DJa weselnego

Dodaj komentarz

Bielizna ślubna
Jak dobrać biustonosz?
Zastanawiasz się czemu nie czujesz się komfortowo w swoich stanikach? Nie wiesz w jak dobrać biustonosz, aby był wygodny? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się w jaki sposób rozwiązać Twoje problemy ze
Czytaj dalej
Sukienki na wesele Sukienki na wesele Sukienki na wesele dla gości Suknie Ślubne
Sukienka burgundy i granatowe dodatki
Burgundy lub inaczej ceglane bordo bądź brudne bordo to zdecydowanie hit 2015 roku. Z całą pewnością zagości także na weselnych parkietach. Jakie dodatki do sukienki w kolorze burgundy? Sukienkę w kolorze burgundy
Czytaj dalej
Muzyka na wesele
Piosenki dla rodziców
Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki oraz
Czytaj dalej
Muzyka na wesele
Piosenki disco polo ostatnich lat
Disco polo to muzyka, której nikt nie słucha, a każdy zna. O jej wartościach artystycznych można się sprzeczać, tylko po co? O ile na co dzień disco polo nie słucha każdy, o
Czytaj dalej
Muzyka na wesele
Muzyczne inspiracje: Rajd po epokach muzycznych
Część z Was pewnie już widziała to wideo. Myślę jednak, że jest ono tak dobre, że warto je obejrzeć kilka razy. Dla tych, którzy nie widzieli może to być ciekawa inspiracja.
Czytaj dalej
Muzyka na wesele
Piosenki weselne z listy Shazam
Nie wiem czy znacie aplikację Shazam, ale jeśli przygotowujecie się do wesela to powinniście ją zainstalować na swoich smartfonach. Aplikacja pozwoli Wam sprawdzić tytuł utworu, który aktualnie leci w radiu lub
Czytaj dalej