6 polskich piosenek na pierwszy taniec

Według numerologii “szóstka” jest liczbą miłości, harmonii i prawdy. Trudno więc o lepszą liczbę do rankingu weselnego. Właśnie dlatego od dziś, raz na jakiś czas  będę przygotowywał listę sześciu tematycznych utworów, które mogą zagościć na Waszych playlistach weselnych.

 

Polskie piosenki na pierwszy taniec

Skoro jest to pierwszy ranking z cyklu “6 piosenek …” to oczywiście zajmiemy się w nim piosenkami na pierwszy taniec. Każdy z Was z pewnością wie jak ważnym elementem przyjęcia weselnego jest pierwszy taniec. To on rozpoczyna zabawę taneczną i to on symbolizuje rozpoczęcie podróży przez życie wspólną drogą (najlepiej tanecznym krokiem).

Utworów, które pasują na pierwszy taniec są tysiące. Ważne, żeby ten “nasz” kojarzył nam się w odpowiedni sposób. Najlepiej, żeby był to utwór, który coś dla nas znaczy (pierwszy wspólny taniec, pierwszy pocałunek, itp.). Jeśli nie macie takie utworu to może przypadnie Wam do gustu któryś z poniższych.

Dziś pokażę Wam sześć piosenek z polskiej płytoteki, które swoim tekstem i rytmem/melodią pasują na pierwszy taniec. Wśród nich znajdziecie trzy evergreeny oraz trzy utwory mniej znane, które mam nadzieję, że Wam się spodobają.

 


 

6 polskich piosenek na pierwszy taniec

1. Moje jedyne marzenie – Anna Jantar

Trudno o bardziej dosłowne wyznanie ze strony Panny Młodej. Do tej piosenki można zatańczyć w rytmie walca wiedeńskiego, który jest zdecydowanie prostszy niż walc angielski. To właśnie walca wiedeńskiego wybierają najczęściej Młode Pary, które niezbyt pewnie czują się na parkiecie. Utwór Anny Jantar, znany także jako “Przetańczyć z Tobą chcę” jest jednym z najczęściej wybieranych piosenek na pierwszy taniec.

“Niech inni idą spać, a my tak razem w takt
Wraz z nocą odchodźmy w świat.


2. Zakochani – Natalia Kukulska

Jeśli nie boisz się parkietu, a taniec klasyczny jest Ci choć trochę znany to zamiast walca wiedeńskiego być może zapragniesz wykazać się w walcu angielskim. Walca wiedeńskiego wybrałem mamy to angielskiego zaproponuję od córki. Natalia zdecydowanie odziedziczyła talent po matce.

Odpowiednia choreografia, nastrój zbudowany oświetleniem, bańkami mydlanymi oraz dymem przyziemnym i pierwszy taniec przerodzi się w artystyczne widowisko przy dźwiękach “Zakochanych”.

“Ja chyba zwariowałam z Tobą
Oszalałeś ze mną Ty.”


 3. Dmuchawce, latawce, wiatr – Urszula

Kolejnym polskim utworem do którego można zatańczyć walca wiedeńskiego są “Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli lub w coverze Ewy Farny. Utwór jest o tyle ciekawy, że jest dość krótki. Młode Pary najczęściej są zestresowane pierwszym tańcem i nie chcą by ciągnął się w nieskończoność.

 

“Wszystko będzie takie nowe
I takie pierwsze”


Reklama


 4. Razem zestarzejmy się – Karolina Kozak

Nawet nie wiem czemu, ale bardzo lubię ten utwór i cieszę się gdy Młode Pary wybierają go na pierwszy taniec. Być może dlatego, że nie jest tak “oklepany”, a tekst ma idealny. Sprawdźcie sami:

“Obmyśliłam dla nas dobry plan
razem zestarzejmy się
wciąż tak mało jest dobranych par”


5. Sen na niepogodne dni – Beata Bartelik

Ta piosenka ma w sobie coś wyjątkowego. To kolejny przykład idealnie dobranego tekstu na okoliczność pierwszego tańca.

“Z Tobą będzie mi dużo lżej
Niż wczoraj, gdy miałam do jutra wejść.”


6. Piękna i rycerz – Anita Lipnicka

Piękna piosenka pokazująca jak ciężka jest droga gdy podróżuje się samemu. Pierwszy taniec na weselu to nic innego jak początek nowej, łatwiejszej (choć nie pozbawionej wybojów) drogi we dwoje.

“Piękną jestem ja a rycerzem ty
z tobą długo chcę i szczęśliwie żyć”


Które z tych piosenek nadają się według Was na pierwszy taniec? A może którąś z nich wybraliście Wy?
Jakie inne polskie piosenki sprawdzą się na tę okazję?

Mały dodatek:

Piosenki, których nie powinno się wybierać na pierwszy taniec

W polskim repertuarze znajdują się utwory, których nie powinno się wybierać na pierwszy taniec. Oczywiście zalicza się do nich przede wszystkim “Windą do nieba” zespołu 2 plus 1. Mimo, że dość często ludzie proszą o ten utwór w czasie wesela ze względu na refren to warto się skupić także na treści zwrotek. Te już zdecydowanie są anty weselne, a już na pewno przeciw Panu Młodemu.

Podobnym tematycznie utworem jest “Dumka na dwa serca”. Jeśli dobrze przeanalizujemy tekst to zrozumiemy, że jest on o nieszczęśliwej miłości i o tym, że wybranka zakochanego jest z kimś innym, kto nie dopuści go do niej.
Nie polecam ich na pierwszy taniec!

Reklama

Dodaj komentarz

Atrakcje weselne, Muzyka na wesele, Planowanie ślubu oraz wesela

Orkiestra

Jeszcze niedawno na Kujawach dziewczyny wkładały orkiestrze jedzenie do ust, żeby nie przestawała grać. Wierzono, że jakie wesele takie całe życie. Obecnie orkiestra nie musi grać non stop, ale odpowiednia...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki weselne z listy Shazam

Nie wiem czy znacie aplikację Shazam, ale jeśli przygotowujecie się do wesela to powinniście ją zainstalować na swoich smartfonach. Aplikacja pozwoli Wam sprawdzić tytuł utworu, który aktualnie leci w radiu...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general