6 rad, jak ukryć brzuszek po ciąży

Przede wszystkim: nie ma nic złego w tym, że masz jeszcze brzuszek – wręcz przeciwnie! Właśnie urodziłaś dziecko i możesz być z tego dumna. Poza tym: nawet na ważne wyjścia, wesela i imprezy nie musisz kupować sukienki, którą po powrocie do figury sprzed ciąży odłożysz na dno szafy. Kupuj z głową, a będziesz wyglądać świetnie i teraz, i wtedy, gdy brzuszek już zniknie.

Jak ukryć (po)ciążowy brzuszek? Oto 6 porad od projektantki Beaty Cupriak:

1. A jak „absolutnie najlepszy krój”

Kształt litery „A”, zwany trapezowym, jest świetny dla kobiecej figury. Wydłuża nogi, wysmukla całą sylwetkę. Ponieważ nie jest dopasowany w pasie, możesz ukryć kilka dodatkowych centymetrów. Nie musisz kupować większego rozmiaru, więc sukienka będzie Ci służyć też później.
Sukienka dla kobiet po ciąży

2. Przesuń talię wyżej

Pasek czy wiązanie powinny być tam, gdzie Twoje najwęższe miejsce. Czyli niekoniecznie w pasie. Korzystne jest przesunięcie „talii” nieco wyżej albo zupełnie wysoko, pod biust. Sylwetka będzie miała dobre proporcje, a nogi zyskają kilka centymetrów długości.
Sukienki dla kobiet z brzuszkiem

3. Sukienki o luźnym kształcie

Dobrym rozwiązaniem są też niezbyt dopasowane sukienki o kształcie litery O. Są nowoczesne i bardzo wygodne. Mogą mieć za to ładne wycięcie pod szyją czy krótszą długość.

4. Seksi mama

Jeszcze nie założysz sukienek blisko ciała ani wciętych w talii, ale kto powiedział, że nie możesz wyglądać seksownie? Pokaż ramiona. Lub dekolt. Lub nogi. To, co lubisz i w czym czujesz się komfortowo.
fasony po ciąży

5. Sukienki na co dzień

Sukienki są świetne też na co dzień. Spodnie sprzed ciąży wpijają się w talii i są po prostu niewygodne. Jeśli więc nie chcesz chodzić w spodniach ciążowych (masz ich już pewnie dosyć), noś sukienki. Założenie sukienki trwa kilkanaście sekund, nie musisz dobierać gór do dołów. Na co dzień najlepsze będą dzianinowe.

6. Co zamiast sukienki?

Dobrym rozwiązaniem są też luźne, nieco dłuższe bluzki w połączeniu z dopasowanymi dołami (np. spodniami albo spódnicą ołówkową z dzianiny). Szukaj miękkich materiałów i zwiewnych warstw.
Jaki strój po porodzie

Wszystkie powyższe sukienki kupisz TUTAJ >>

Sprawdź także: Sposoby mam na szybki powrót do formy >>

Dodaj komentarz

1 komentarzy: 6 rad, jak ukryć brzuszek po ciąży

  1. Wszystko fajnie ale sukienki sa mało praktyczne przy karmieniu piersia 🙁 dajmy na to na spacerze nasz maluszek zglodnieje i co… zadzieram kiece? Jedyne rozwiązanie to jakieś guziki w biuście lub meeeega rozciagliwy dekolt. Co przy eleganckich sukienkach jest raczej niespotykane…

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo