65 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na sześćdziesiątą piątą rocznicę ślubu

To już aż tak wiele lat! Właśnie dzisiaj nadeszła Wasza 65 rocznica ślubu, a może Waszych rodziców lub dziadków? To wyjątkowy dzień dla każdej pary. Osiągnięcie tak dużego stażu oznacza wiele miłości i wytrwałości, co powinniśmy w sobie pielęgnować, ponieważ nie każdemu jest to dane. Warto ten dzień spędzić w wyjątkowy sposób z najbliższymi, aby razem cieszyć się tyloma wspólnymi latami. I chociaż nie ma jednej recepty na to, jak osiągnąć tak długi staż – należy z uwagą słuchać tych, którym właśnie to się udało.

65 rocznica ślubu — znaczenie

Przeżyć aż sześćdziesiąt pięć lat razem to niezwykła przygoda, pełna wzlotów i upadków. Wasza miłość przeszła przez tak wiele etapów. Najpierw niezwykła, gorąca miłość, która Wami owładnęła, kiedy jeszcze byliście młodzi by zmienić się w stabilną, pełną ciepła relację, trwającą ponad pół wieku. Zapewne oboje w tym czasie ogromnie się zmieniliście, ale nie zmieniły się wasze uczucia do siebie. Lata przechodzące w dekady pozwoliły Wam uczyć się siebie nawzajem i postawić na tej skale solidny fundament. Za Wami już tak wiele rocznic, które można wspominać z rozrzewnieniem, na których pojawiały się kolejno dzieci, wnuki, a nawet prawnuki. Warto zapamiętać tę chwilę, przeżyć ją w gronie najbliższych. Powspominać najlepsze wspólnie spędzone chwile, opowiedzieć najmłodszym, jak kiedyś świętowało się rocznice, jak się urządzało śluby. 

Należy jednak pamiętać, że przyszłość wciąż przed nami, a to z pewnością nie ostatnie momenty wspólnie spędzone. Cieszmy się tym, dając sobie niezapomniane prezenty, pozwalające myślami wracać do tej, bo następna tak wyjątkowa rocznice będzie dopiero za 5 lat!

Sześćdziesiąta piąta rocznica ślubu — jak się nazywa

Małżeństwa z tak dużym stażem to dzisiaj wyjątek. Spędzenie tylu wspólnych powinno być celebrowane z jak największym rozmachem, aby należycie uczcić tak ważny dzień w życiu każdej pary. Spędzając wspólnie tyle lat, zapewne znacie się już na wylot, tak, że kończycie za siebie zdania. Na tym etapie związku możemy śmiało powiedzieć, że jest silny, stabilny, wręcz już nierozerwalny. Jak wszystkie rocznice ta również ma swoją indywidualną nazwę. 65 rocznicę ślubu nazywa się rocznicą żelazną.

Żelazna rocznica ślubu powinna przypominać wszystkim, jak ważna jest wspólna praca nad związkiem, jego pielęgnowanie i, przede wszystkim, wytrwałość. Taki staż nie bierze się znikąd, a wszystkie młode pary powinny brać przykład z małżeństwa obchodzących żelazne gody. To rocznica podkreślająca niestrudzoność i niezłomność w byciu razem.

Prezent na 65 rocznicę ślubu

65 rocznica ślubu – małżeństwa obchodzące tak duży staż swojego związku, powinny być traktowane ze szczególną uwagą i miłość, a już na pewno powinny zostać w szczególny sposób wyróżnione! Dlatego bardzo ważny jest dobór idealnego prezentu, który zachwyci obdarowywanych, a jednocześnie trafi w wysublimowany gust. Seniorzy obchodzący żelazne gody powinni otrzymać prezent dostosowany do wieku, podkreślający wagę sytuacji.

Świetnym pomysłem będzie zrobienie albumu ze zdjęciami, w których zawrzecie wszystkie piękne wspomnienia, które “młodzi” zdobyli na przestrzeni dekad. Taki album to świetna podróż po tym co było, wyjątkowa historia życia, stworzona z miłości i z myślą o obdarowanych. 

Świetną sprawą będzie podarowanie biletów do teatru lub opery. Kulturalna wyprawa doda powagi każdej rocznicy, zwłaszcza tak wyjątkowej jak żelazne gody. Ubranie się w elegancki garnitur i sukienkę sprawi, że poczujecie się, jakbyście byli znowu młodzi, a ciekawy spektakl będzie stanowił idealne zwieńczenie takiego dnia.

Małżonkowie obchodzący żelazne gody są już w wieku, w którym powinni zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Dlatego warto pomyśleć nad prezentem, który zadba o tę sferę życia. Można pomyśleć o ciekawych zestawach witaminowych lub wzmacniających.

Żelazna rocznica ślubu — jakie to gody

Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa i każda kolejna znaczy co innego. Ze względu na to, że każdy etap małżeństwa różni się od siebie – każdemu została przypisana inna nazwa i inny kamień. Żelaznym godom towarzyszy platyna. Ten metal szlachetny może symbolizować niezłomność, determinację i poświęcenie małżonków mających na koncie sześćdziesiąt pięć lat małżeństwa.

Świetnym pomysłem na prezent z okazji tej rocznicy może stanowić biżuteria wykonana z platyny, której zimny kolor podkreśli wiek jubilatów.

Życzenia na 65 rocznicę ślubu

W tak dużą rocznicę ślubu zwykłe życzenia “100 lat” nie wystarczą. Małżeństwo obchodzące żelazne gody muszą przede wszystkim otrzymać życzenia miłości i dalszej wytrwałości ze sobą. Powinniśmy im życzyć ogrom zdrowia, abyśmy razem z nimi mogli doczekać kolejnych, tak wielkich rocznic. W tym wypadku nie trzeba wyszukanych słów. Po tylu latach z pewnością małżonkowie usłyszeli już wszystko.

Pamiętajcie jednak, że ilość prezentów, ani ich cena nie są najważniejsze. Przeżycie ze sobą tak wielu lat jest skarbem samym w sobie, a dzielenie się doświadczeniami z innymi sprawi, że ten dzień będzie wyjątkowy jedynie wtedy, kiedy będziemy w nim uczestniczyć wspólnie. Cieszmy się tym i miejmy nadzieję, że sami kiedyś będziemy obchodzić tak wielkie rocznice!

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo