75 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na siedemdziesiątą piątą rocznicę ślubu

To już Wasza 75 rocznica ślubu! Kiedy to zleciało!? Jak w to w ogóle możliwe!? A jednak, właśnie nadszedł ten wyjątkowy dzień, w którym będziecie celebrować okrągłą rocznicę ślubu – swoją lub najbliższych. Tyle lat to ogrom wspomnień, tych dobrych i złych, ludzie, których spotkaliście na swojej drodze i rodzina, którą stworzyliście. Ten dzień należy spędzić wspólnie. Może uda Wam się ustalić receptę na szczęście?

75 rocznica ślubu — znaczenie

Czy uwierzylibyście, że można spędzić z drugą osobą aż siedemdziesiąt pięć lat? Taki staż w dzisiejszych czas jest wręcz nie do pomyślenia, a pary obchodzące takie rocznice należą do prawdziwej rzadkości. Jednak nadszedł wreszcie ten dzień! Jeśli Wy lub Wasi bliscy będziecie świętować tyle wspólnych lat – wiedzcie, że jesteście prawdziwymi szczęściarzami. Siedemdziesiąt pięć lat to masa wspólnych wspomnień i przeżyć, zarówno tych dobrych, jak i tych złych. To tysiące kłótni, setki wspólnych wyjść, dziesiątki ulubionych miejsc.

Osoby, którym udało się znaleźć swoją drugą połówkę i zdobyć miłość na całe życie powinny udzielać specjalnych lekcji, dotyczących tego, jak dbać o relację na przestrzeni tak wielu lat, aby jak najdłużej podtrzymać żar płonącego uczucia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy tak trudno znaleźć nam kompana do wspólnego życia, cenne są rady otrzymane od tych, co być może znaleźli receptę na prawdziwą miłość.

75 piąta rocznica ślubu — jak się nazywa

Małżeństwo, które ma za sobą siedemdziesiąt pięć lat stażu obchodzi brylantowe gody. Sto lat młodej parze! Pary mające na swoim koncie tyle wspólnych lat uważane są za długowieczne, ponieważ trzeba mieć niezwykłe zdrowie, żeby móc cieszyć się tak długo sobą.

Brylantowa rocznica ślubu to niezwykły jubileusz. Utrzymanie związku przez tyle lat stanowi ogromne wyzwanie, dlatego powinniśmy się cieszyć każdym dniem spędzonym razem. Fundament takiego związku jest już od dawna mocno scementowany. W tych latach nie ma już kłótni na śmierć i życie, a problemy dnia codziennego stanowią przyjemną rutynę. To wreszcie czas, w którym można cieszyć się sobą i cieszyć się chwilą, wszystkim tym, na co nie było czasu w młodości.

Prezent na 75 rocznicę ślubu

Wyjątkowa rocznica ślubu musi zostać opatrzona idealnym prezentem! Jednak jak znaleźć coś odpowiedniego, dla osób, które niejedną rocznicę już przeżyły i być może otrzymały już każdy możliwy rodzaj prezentu. Właśnie dlatego warto postawić na coś nieszablonowego, co z pewnością nie powtórzy się wśród innych podarków i co sprawi naszym kochanym seniorom najwięcej radości.

W tak wyjątkowym dniu można postawić na spędzenie rocznicy w podniosłym nastroju i kulturalnym miejscu. Świetnie sprawdzą się bilety na najnowszą premierę teatralną lub kinową. A może babcia lub dziadek uwielbiają balet? Możliwości jest naprawdę dużo, wystarczy wybrać tę najbardziej odpowiednią. Na pewno każde małżeństwo z dużym stażem ucieszy się z możliwości wystrojenia się w najbardziej eleganckie ubrania i wspólne wyjście.

Dla amatorów alkoholu idealnym prezentem będzie wyborny koniak lub whisky. Ozdobne karafki pięknie sprawują się na półce, a znalezienie wieloletniego trunku może podkreślić rocznicę ślubu, którą obchodzą najbliżsi. Warto zaopatrzyć się w cały komplet – kryształowy karafka i piękne kieliszki, bądź szklanki, które będą doskonałym uzupełnieniem prezentu.

Jednym z najbardziej klasycznych pomysłów są albumy ze zdjęciami. Możecie zebrać siedemdziesiąt pięć lat małżeństwa w formie pięknej książki ze zdjęciami, opatrzonej życzeniami i pozdrowieniami od całej rodziny. Na brylantowe gody zawsze świetnie sprawi się biżuteria. Może jakieś kolczyki z brylantami?

Brylantowa rocznica ślubu — jakie to gody

Po osiągnięciu siedemdziesięciu pięciu lat stażu małżeństwa wchodzimy z brylantowe gody. Każda duża rocznica ślubu ma przypisany specjalny symbol i kamień, które symbolizują dany okres związku. Dlatego pierwsze rocznice to papierowa, bawełniana i skórzana – dopiero po latach, razem z nabytym doświadczeniem przychodzi trwałość związku. Im dłużej on trwa, tym jest silniejsze i więcej przetrwa.

Brylanty, które symbolizują siedemdziesiąt pięć lat bycia razem są jednym z najtrwalszych i najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Cechujący się wysoką przejrzystością, stanowi o czystości, mądrości, a nawet pewnego rodzaju oświecenie. Dlatego przypisane zostały do małżeństw z najwyższym stażem.

Życzenia na 75 rocznicę ślubu

Osobom, którym stuknęło już siedemdziesiąt pięć lat razem nawet nie wypada życzyć “sto lat”, bo zasługują na o wiele, wiele więcej! Co więc życzyć szczęśliwej parze? Przede wszystkim zdrowia, bo gdyby nie ono to nie mielibyśmy okazji do celebrowania takiego wydarzenia. Zdrowie to podstawa wszystkiego, a jeśli dopisze będziemy mogli cieszyć się kolejnymi jubileuszami.

Poza tym życzmy im pogody ducha i takiej wytrwałości, jaka doprowadziła do tego, że mamy okazję wspólnie świętować. Zarażajcie nas swoją pasją i miłością, i nigdy nie przestawajcie dawać nam dobre rady.

Pamiętajcie zarazem, że to nie prezenty, ani idealnie ułożone życzenia sprawią największą radość. Najważniejsza jest Wasza obecność i możliwość przeżycia tego wyjątkowego dnia razem.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo