75 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na siedemdziesiątą piątą rocznicę ślubu

To już Wasza 75 rocznica ślubu! Kiedy to zleciało!? Jak w to w ogóle możliwe!? A jednak, właśnie nadszedł ten wyjątkowy dzień, w którym będziecie celebrować okrągłą rocznicę ślubu – swoją lub najbliższych. Tyle lat to ogrom wspomnień, tych dobrych i złych, ludzie, których spotkaliście na swojej drodze i rodzina, którą stworzyliście. Ten dzień należy spędzić wspólnie. Może uda Wam się ustalić receptę na szczęście?

75 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na siedemdziesiątą piątą rocznicę ślubu
elements.envato.com

75 rocznica ślubu — znaczenie

Czy uwierzylibyście, że można spędzić z drugą osobą aż siedemdziesiąt pięć lat? Taki staż w dzisiejszych czas jest wręcz nie do pomyślenia, a pary obchodzące takie rocznice należą do prawdziwej rzadkości. Jednak nadszedł wreszcie ten dzień! Jeśli Wy lub Wasi bliscy będziecie świętować tyle wspólnych lat – wiedzcie, że jesteście prawdziwymi szczęściarzami. Siedemdziesiąt pięć lat to masa wspólnych wspomnień i przeżyć, zarówno tych dobrych, jak i tych złych. To tysiące kłótni, setki wspólnych wyjść, dziesiątki ulubionych miejsc.

Osoby, którym udało się znaleźć swoją drugą połówkę i zdobyć miłość na całe życie powinny udzielać specjalnych lekcji, dotyczących tego, jak dbać o relację na przestrzeni tak wielu lat, aby jak najdłużej podtrzymać żar płonącego uczucia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy tak trudno znaleźć nam kompana do wspólnego życia, cenne są rady otrzymane od tych, co być może znaleźli receptę na prawdziwą miłość.

75 piąta rocznica ślubu — jak się nazywa

Małżeństwo, które ma za sobą siedemdziesiąt pięć lat stażu obchodzi brylantowe gody. Sto lat młodej parze! Pary mające na swoim koncie tyle wspólnych lat uważane są za długowieczne, ponieważ trzeba mieć niezwykłe zdrowie, żeby móc cieszyć się tak długo sobą.

Brylantowa rocznica ślubu to niezwykły jubileusz. Utrzymanie związku przez tyle lat stanowi ogromne wyzwanie, dlatego powinniśmy się cieszyć każdym dniem spędzonym razem. Fundament takiego związku jest już od dawna mocno scementowany. W tych latach nie ma już kłótni na śmierć i życie, a problemy dnia codziennego stanowią przyjemną rutynę. To wreszcie czas, w którym można cieszyć się sobą i cieszyć się chwilą, wszystkim tym, na co nie było czasu w młodości.

Sprawdź:  13 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na trzynastą rocznicę ślubu

Prezent na 75 rocznicę ślubu

Wyjątkowa rocznica ślubu musi zostać opatrzona idealnym prezentem! Jednak jak znaleźć coś odpowiedniego, dla osób, które niejedną rocznicę już przeżyły i być może otrzymały już każdy możliwy rodzaj prezentu. Właśnie dlatego warto postawić na coś nieszablonowego, co z pewnością nie powtórzy się wśród innych podarków i co sprawi naszym kochanym seniorom najwięcej radości.

W tak wyjątkowym dniu można postawić na spędzenie rocznicy w podniosłym nastroju i kulturalnym miejscu. Świetnie sprawdzą się bilety na najnowszą premierę teatralną lub kinową. A może babcia lub dziadek uwielbiają balet? Możliwości jest naprawdę dużo, wystarczy wybrać tę najbardziej odpowiednią. Na pewno każde małżeństwo z dużym stażem ucieszy się z możliwości wystrojenia się w najbardziej eleganckie ubrania i wspólne wyjście.

Dla amatorów alkoholu idealnym prezentem będzie wyborny koniak lub whisky. Ozdobne karafki pięknie sprawują się na półce, a znalezienie wieloletniego trunku może podkreślić rocznicę ślubu, którą obchodzą najbliżsi. Warto zaopatrzyć się w cały komplet – kryształowy karafka i piękne kieliszki, bądź szklanki, które będą doskonałym uzupełnieniem prezentu.

Jednym z najbardziej klasycznych pomysłów są albumy ze zdjęciami. Możecie zebrać siedemdziesiąt pięć lat małżeństwa w formie pięknej książki ze zdjęciami, opatrzonej życzeniami i pozdrowieniami od całej rodziny. Na brylantowe gody zawsze świetnie sprawi się biżuteria. Może jakieś kolczyki z brylantami?

Brylantowa rocznica ślubu — jakie to gody

Po osiągnięciu siedemdziesięciu pięciu lat stażu małżeństwa wchodzimy z brylantowe gody. Każda duża rocznica ślubu ma przypisany specjalny symbol i kamień, które symbolizują dany okres związku. Dlatego pierwsze rocznice to papierowa, bawełniana i skórzana – dopiero po latach, razem z nabytym doświadczeniem przychodzi trwałość związku. Im dłużej on trwa, tym jest silniejsze i więcej przetrwa.

Brylanty, które symbolizują siedemdziesiąt pięć lat bycia razem są jednym z najtrwalszych i najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Cechujący się wysoką przejrzystością, stanowi o czystości, mądrości, a nawet pewnego rodzaju oświecenie. Dlatego przypisane zostały do małżeństw z najwyższym stażem.

Sprawdź:  11 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na jedenastą rocznicę ślubu

Życzenia na 75 rocznicę ślubu

Osobom, którym stuknęło już siedemdziesiąt pięć lat razem nawet nie wypada życzyć “sto lat”, bo zasługują na o wiele, wiele więcej! Co więc życzyć szczęśliwej parze? Przede wszystkim zdrowia, bo gdyby nie ono to nie mielibyśmy okazji do celebrowania takiego wydarzenia. Zdrowie to podstawa wszystkiego, a jeśli dopisze będziemy mogli cieszyć się kolejnymi jubileuszami.

Poza tym życzmy im pogody ducha i takiej wytrwałości, jaka doprowadziła do tego, że mamy okazję wspólnie świętować. Zarażajcie nas swoją pasją i miłością, i nigdy nie przestawajcie dawać nam dobre rady.

Pamiętajcie zarazem, że to nie prezenty, ani idealnie ułożone życzenia sprawią największą radość. Najważniejsza jest Wasza obecność i możliwość przeżycia tego wyjątkowego dnia razem.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Imiona dla dzieci
Imiona męskie na C – Imiona dla chłopca na C
Imiona męskie na C nie są tak popularne. W zasadzie może po części wynikać to z faktu, że jest ich stosunkowo mało. Ale daje to nie lada pole do popisu
Czytaj dalej
Zdrowie w ciąży
Skoki ciśnienia w ciąży
Skoki ciśnienia w ciąży to zjawisko częste, a zarazem wymagające uważnego monitorowania i odpowiedniej reakcji. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie powinny zostać każdorazowo skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę, zaś w
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
13 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na trzynastą rocznicę ślubu
Uwaga, uwaga - wielkimi krokami zbliża się wyjątkowa chwila. Oto lada moment minie dokładnie trzynaście lat, odkąd zostaliście mężem i żoną. 13 rocznica ślubu, to już nie byle co. Choć
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
12 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na dwunastą rocznicę ślubu
To niesamowite, ale już w najbliższym czasie minie dwanaście lat, odkąd stanęliście na ślubnym kobiercu. To już naprawdę wiele! Tylko pomyślcie - 12 rocznica ślubu - to już 4383 dni
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
11 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na jedenastą rocznicę ślubu
Wielkimi krokami zbliża się kolejna - 11 rocznica ślubu. Czy to nie nadzwyczajne, jak szybko ten czas zleciał? A jednak, od ślubu minęła już ponad dekada. Każda kolejna rocznica będzie
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
9 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na dziewiątą rocznicę ślubu
Wielkimi krokami zbliża się 9 rocznica ślubu? Wspaniale! To naprawdę godny podziwu wynik. Może zastanawiacie się, czy w ogóle świętować taką rocznicę. W końcu już niedługo większa, „poważna”, okrągła rocznica
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
55 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na pięćdziesiątą piątą rocznicę ślubu
To niesamowite, ale jest faktem. Od Waszego sakramentalnego “tak” już niedługo minie okrągłe pięćdziesiąt pięć lat. A przecież pamiętacie jeszcze dobrze ten dzień. Może nie, jakby to było wczoraj albo
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
8 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na ósmą rocznicę ślubu
8 rocznica ślubu! To naprawdę niesamowity wynik, który trzeba docenić. Należą wam się ogromne gratulacje. Na pewno włożyliście w swoje małżeństwo mnóstwo miłości i pracy, przeżyliście razem wiele pięknych wspomnień,
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
45 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czterdziestą piątą rocznicę ślubu
Wielkimi krokami zbliża się wspaniały dzień, którego zdecydowanie nie powinniście pominąć. Już niedługo kolejna okrągła rocznica Waszego małżeństwa! Tym razem to 45 rocznica ślubu. To niezwykłe osiągnięcie, które bez dwóch
Czytaj dalej
Rocznice ślubu
40 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na czterdziestą rocznicę ślubu
Pamiętacie dzień swojego ślubu? No przecież, że pamiętacie - to był jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy dzień w Waszych życiach. Wtedy jeszcze nie wiedzieliście, jak długo potrwa Wasza przygoda.
Czytaj dalej