9 filmów, które musisz obejrzeć przed porodem (bo później nie będziesz miała na to czasu)

Ciąża jest czasem, w którym powinnaś wyjątkowo o siebie dbać i dużo wypoczywać. Chwile relaksu możesz spędzić na przykład oglądając przyjemny film. Korzystaj z tych ostatnich wolnych momentów, ponieważ już niedługo, gdy na świecie pojawi się maluszek, na dłuższy czas będziecie musieli zapomnieć o beztroskich wieczorach spędzonych na domowym seansie filmowym. Na takie seanse najlepiej wybierzcie komedie albo jakieś inne zabawne, lekkie filmy. Przedstawiamy dziewięć filmów na dziewięć miesięcy ciąży, które koniecznie powinnaś obejrzeć jeszcze przed porodem.

Ojciec panny młodej i Ojciec panny młodej II

Wprawdzie to dwa filmy, jednak możesz zrobić sobie maraton i obejrzeć obydwie komedie za jednym razem. W pierwszej części komedii George Banks (w tej roli Steve Martin) dowiaduje się, że jego ukochana córka Annie (Kimberly Williams – Paisley) wychodzi za mąż. George jest w szoku i nie może pogodzić się z myślą, że wkrótce jego Annie zostanie żoną. Od tej pory życie Georga i jego żony Niny (Diane Keaton) zmienia się nie do poznania. W drugiej części filmu (Ojciec panny młodej II) sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Nie dość, że do rodziny dołączył niedawno Brian MacKenzie, okazuje się, że Annie i Brian spodziewają się dziecka. Jakby tego było mało w ciąży jest również Nina. Cała sytuacja jest wyjątkowo trudna dla Georga, który musi się ponownie przygotować do roli ojca oraz po raz pierwszy do roli dziadka.  Jak mężczyzna poradzi sobie z nową sytuacją?

Juno

Juno to dramat, jednak z gatunku takich, które dają nadzieję i przywracają wiarę w ludzką wrażliwość i moralność. Główna bohaterka Juno to inteligentna, energiczna i wygadana nastolatka mieszkająca na przedmieściach amerykańskiego miasteczka. Niespodziewanie Juno zachodzi w ciążę ze swoim szkolnym kolegą i zastanawia się, jakie wyjście z tej trudnej sytuacji wybrać. Początkowo wizja bycia matką przerasta i przeraża dziewczynę, przez co decyduje się ona na aborcję. Wkrótce Juno jednak rezygnuje z tego zamiaru. Nastolatka podejmuje decyzję, żeby urodzić dziecko i oddać je do adopcji. Z pomocą wiernej przyjaciółki Leah, Juno poszukuje rodziców zastępczych dla swojego dziecka, jednak wbrew oczekiwaniom swoim i wszystkich w swoim otoczeniu, dziewięć miesięcy ciąży jest dla dziewczyny niesamowitym przeżyciem, które całkowicie zmienia jej spojrzenie na wiele kwestii, w tym macierzyństwo i jej uczucia do szkolnego kolegi, ojca dziecka.

Plan B

Komedia romantyczna z Jennifer Lopez w roli głównej. Zoe jest singielką, ale marzy o tym, żeby zostać mamą. Kobieta ma świadomość, że jej zegar biologiczny tyka, a ona nie staje się coraz młodsza, więc postanawia nie czekać na tego jedynego i decyduje się na sztuczne zapłodnienie. W tym samym czasie Zoe poznaje wspaniałego mężczyznę, z którym przeżywa romantyczne chwile. Z jednej strony kobieta się cieszy, że jej marzenia się spełniły i to obydwa jednocześnie, jednak z drugiej, nie wie jak wybrnąć z tej sytuacji. Czy Zoe zrezygnuje z miłości czy zaryzykuje i zawalczy o swoje szczęście?

Pamiętnik

Film “Pamiętnik” wprawdzie nie należy do kategorii komediowej, jednak to wyjątkowo piękny i wzruszający obraz, który musisz obejrzeć przynajmniej raz zanim na świecie pojawi się Twoja pociecha. Pamiętnik z Rachel McAdams i Ryanem Goslingiem w rolach głównych to opowieść o zakazanej miłości, która potrafi przetrwać próbę czasu. Allie (Rachel MacAdams) pochodzi z zamożnej rodziny i spędza wakacje w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Podczas wakacji poznaje chłopaka – Noah (Ryan Gosling), który różni się od Allie pochodzeniem i stanem posiadania. Młodzi spędzają razem piękne, romantyczne chwile, jednak, gdy rodzice dziewczyny dowiadują się o związku ich córki, zabierają ją z powrotem do miasta, a kontakt nastolatków się urywa. Wprawdzie Noah pisze do Allie listy, jednak są one zatrzymywane przez matkę dziewczyny. W międzyczasie Noah zaciąga się do wojska, natomiast Allie wychodzi za mąż, jednak z mężem nie łączy jej prawdziwe uczucie. Po latach Allie i Noah spotykają się ponownie, a uczucie na nowo odżywa, mimo, że obydwoje mają za sobą wiele przeżyć.

Moje wielkie greckie wesele

Komedia romantyczna, która gwarantuje poprawę humoru i salwy śmiechu. To film o miłości i różnicach kulturowych oraz o tym, jak uczucie potrafi pokonać wszelkie przeciwności losu. Taula ma już trzydzieści lat i w końcu się zakochuje. Jej zmartwiona dotychczas rodzina cieszy się z tego, że Taula w końcu wyjdzie za mąż, jednak nie spodziewają się, że ukochany kobiety może nie być Grekiem. Problem polega na tym, że dziewczyna pochodzi z konserwatywnej greckiej rodziny, a jej wybrankiem jest Amerykanin. Czy mężczyzna zostanie zaakceptowany i przyjęty do rodziny?

Notting Hill

“Notting Hill” z Julią Roberts i Hugh Grantem w rolach głównych to klasyka, jeśli chodzi o komedie romantyczne, więc jeżeli jeszcze nie widziałaś tego filmu, to koniecznie nadrób zaległości jeszcze zanim na świecie pojawi się Twoje maleństwo. Will jest właścicielem księgarni, jednak biznes nie idzie mu zbyt dobrze. Mężczyzna żyje spokojnie, ma wsparcie rodziny i przyjaciół, jednak nie ma szczęścia w miłości. Pewnego dnia w jego księgarni zjawia się sławna aktorka Anna Scott. Między dwojgiem ludzi, którzy różnią się między sobą środowiskiem oraz statusem społecznym, rodzi się niespodziewanie uczucie. Jednak czy miłość przezwycięży przeciwności losu i nieprzychylność otoczenia?

Amelia

“Amelia” to piękny, uroczy film z mnóstwem wspaniałych obrazów i poruszającą ścieżką dźwiękową. Film opowiada historię dziewczyny, która wychowywała się bez kontaktu z rówieśnikami. Również jej rodzice nie byli dla niej kompanami do rozmów czy wspólnego spędzania czasu – matka była stale zajęta sobą, natomiast ojciec nie okazywał jej uczuć i uważał, że dziewczynka cierpi na wadę serca. Amelia, żeby zastąpić sobie kontakty z ludźmi, stworzyła swój wyjątkowy świat wyobraźni, w którym żyła bardziej niż w realnym świecie. Po usamodzielnieniu się i opuszczeniu domu, Amelia została kelnerką w małej paryskiej kawiarence. Dziewczyna wiodła spokojne, monotonne życie do czasu, gdy w jej ręce wpadła szkatułka z pamiątkami pewnego chłopca. Amelia postanawia odnaleźć właściciela pudełka i oddać mu je, co zapoczątkowuje serię dobrych uczynków dziewczyny. Wkrótce młoda kobieta przy okazji niesienia pomocy innym ludziom odnajduje miłość. Film został doceniony na całym świecie i jest jednym z popularniejszych francuskich filmów. Był nawet nominowany do Oskara, i to w pięciu kategoriach, między innymi Najlepszy film obcojęzyczny, Najlepsza reżyseria artystyczna i Najlepszy dźwięk.

Bridget Jones 3

“Bridget Jones 3” to kolejna część przygód niezdarnej Bridget, która wciąż nie może odnaleźć szczęścia w miłości i ustatkować się z wymarzonym mężczyzną. W najnowszej części opowieści o zwariowanej singielce Bridget dowiaduje się, że jest w ciąży. Nie może jednak w pełni cieszyć się swoim szczęściem, ponieważ nie jest pewna, kto jest ojcem. Co więcej, obydwu kandydatów Bridget darzy pewnym uczuciem, a jednym z potencjalnych ojców jest ukochany kobiety z przeszłości – Mark Darcy. W roli głównej oczywiście Renee Zellweger, a towarzyszą jej wspaniali Colin Firth oraz Patrick Dempsey. Poza tym, w obsadzie znaleźli się między innymi Emma Thompson, Gemma Jones, Jim Broadbent oraz Ed Scheeran. Ogromna dawka humoru w niepowtarzalnym stylu Bridget Jones!

Holiday

“Holiday” to film, który często gości w repertuarze stacji telewizyjnych w okresie świątecznym, jednak będzie doskonałą opcją na każdy inny zimowy, długi wieczór. Amanda (Cameron Diaz) jest kobietą sukcesu, prowadzi własną agencję produkcyjną. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej ukochany zdradza ją ze swoją sekretarką. Amanda postanawia zerwać z mężczyzną i bierze urlop w pracy, żeby odpocząć i poukładać sobie wszystko w głowie. Irin (Kate Winslet) jest redaktorką londyńskiej gazety i wciąż nie może się uwolnić od uczucia jakim darzy swojego byłego partnera. Obie kobiety zmęczone swoim codziennym życiem i sercowymi przejściami postanawiają zamienić się na okres Świąt domami. Irin podróżuje ze słonecznego Los Angeles, natomiast Amanda przeprowadza się do małego domku na angielskiej prowincji. Amanda i Irin mają nadzieję na to, że odpoczną i zapomną o mężczyznach, jednak los chce inaczej… Oprócz Cameron Diaz i Kate Winslet w obsadzie znaleźli się Jude Law oraz Jack Black.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Musicie tego posłuchać!

Pogoda za oknem nie wprowadza w odpowiedni nastrój. Mamy jednak coś, co z pewnością poprawi Wasz humor. Nawet jeśli właśnie przypalił Wam się obiad lub dzieci doprowadziły Was do granic...

Czytaj dalej →
Rozrywka

VLOG#3: LABA Festiwal w Jazdowie

[fwdsevp preset_id=”9″ video_path=”{source:’https://www.youtube.com/watch?v=OEuzJ2BDIjM’, label:’label’, videoType:’normal’}” start_at_video=”1″ playback_rate_speed=”1″ poster_path=”https://www.rodzice.pl/wp-content/uploads/2018/05/laba-vlog2.jpg”] Czy można dobrze się bawić robiąc “nic”? Oczywiście, że tak. Wystarczy mieć wyobraźnię dziecka i znaleźć się w miejscu, które sprawia, że...

Czytaj dalej →
Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general