Biżuteria ślubna

Biżuteria ślubna może stanowić jedynie dopełnienie stroju lub grać pierwsze skrzypce.

Wybór biżuterii ślubnej jest uzależniony krojem i wyglądem sukni.  Kolczyki, naszyjniki, bransoletki, tiary, kokówki, grzebyki, stroiki czy opaski powinny być dobrane do całej stylizacji i uzupełniać ją. Im bardziej zdobiona suknia, tym biżuteria powinna być skromniejsza. Przy prostych kreacjach ślubnych warto zdecydować się na oryginalną biżuterię w wersji maksi, która będzie grała pierwsze skrzypce.

Reklama

Biżuteria ślubna a fason sukni

Typ ozdób warto dopasować do fasonu sukni. Jeśli ma zasłoniętą szyję, zrezygnuj z naszyjnika, a postaw na długie kolczyki. Dekolt w kształcie litery V najlepiej wygląda z naszyjnikiem w tym samym kształcie. Pozostałe typy dekoltów pozwalają na wybór dowolnego naszyjnika czy kolii. Elementy biżuterii muszą ze sobą współgrać. Jeśli zakładasz złote kolczyki, zrezygnuj ze srebrnej bransoletki.

Reklama

Kolor biżuterii ślubnej

Kolor biżuterii ślubnej można dobierać na wiele sposobów. Bardzo popularne są przeźroczyste kryształki Svarovskiego. Panny młode często decydują się na biżuterię dobraną do koloru bukietu lub inny występujący w stylizacji (np. kolorowy pasek sukni). Decydując się na kolorową biżuterię ślubną dobierz ją tak, by korespondowała z innym elementem lub by zawierała barwy przeciwstawne, które się nawzajem podkreślą.

Reklama

Biżuteria na ślub a kształt twarzy

Decydując się na założenie kolczyków w określonym kształcie pamiętaj, że wpłyną one na sposób postrzegania Twojej twarzy. Długie kolczyki wyciągają twarz. Do pociągłej twarzy pasują rozbudowane sztyfty.

Reklama

Klasyczna czy oryginalna biżuteria na ślub?

Nasze babcie i mamy jako biżuterię ślubną zakładały delikatne kolczyki oraz naszyjnik z pojedynczą zawieszką. Plusem takich ozdób jest to, że nawet po 40 latach na zdjęciach wyglądają elegancko i ładnie. Możesz oczywiście wybrać modną i oryginalną biżuterię, ale musisz liczyć się z tym, że trendy się zmieniają i za kilka lat możesz zupełnie inaczej patrzeć na swój wybór. Oryginalna biżuteria nie musi być bliska kiczu. Możesz zaprojektować nawet sama jej elementy i poprosić złotnika o wykonanie. Wybierając klasyczną lub oryginalną biżuterię ślubną kieruj się jedynie zasadami elegancji i dobrego smaku.

Reklama

Jak wygląda Wasza biżuteria ślubna? Na co się zdecydowałyście?

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo