Bon turystyczny 2023 będzie w czerwcu? Rodzice mają otrzymać więcej pieniędzy

Pierwsza edycja bonu turystycznego okazała się ogromnym sukcesem rządu. Nic więc dziwnego, że od razu po jej zakończeniu pojawiły się głosy na temat wprowadzenia kolejnego tego typu świadczenia. Według nieoficjalnych informacji dodatek może być nawet wyższy niż poprzednio, ale prawdopodobnie nie trafi do wszystkich rodziców. Czy będzie bon turystyczny 2023? Ile może wynosić?

Nowy bon turystyczny 2023

Według danych Ministerstwa Finansów oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od początku obowiązywania, czyli od lipca 2020 roku, w ramach bonu turystycznego Polacy wydali ponad 3 miliardy złotych na rozmaite wyjazdy i atrakcje. Celem dodatku było jednak wsparcie nie tylko rodzin z dziećmi, ale także pomoc dla branży turystycznej, która wyjątkowo mocno ucierpiała w wyniku pandemicznych restrykcji.

Pierwsza edycja bonu turystycznego zakończyła się 31 marca, ale już kilka dni później zaczęły pojawiać się informacje, że być może świadczenie zostanie wznowione. Doniesienia podsycił jeszcze wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy, jakiś czas temu zapowiedział, że w rządzie trwają prace nad podobnym rozwiązaniem, ale konkretów na razie brakuje. Jak informuje część portali, nowy bon turystyczny miałby obowiązywać od 1 czerwca 2023.

Zobacz: 800 plus – od kiedy i dla kogo? To nie koniec dobrych informacji dla rodziców!

Dla kogo 1000 zł na wakacje?

Chociaż konkretów ze strony rządu na razie nie ma, to jednak wciąż pojawiają się nowe nieoficjalne doniesienia. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie potwierdziły się informacje dotyczące waloryzacji 500 plus, to być może również wkrótce zostanie ogłoszony projekt nowego bonu turystycznego. Jak informują dziennikarze Dziennika Bałtyckiego, dodatek w nowej formie miałyby wynosić nawet 1000 zł na dziecko. Nie wiadomo jednak, czy zostałby przyznany na takich samych zasadach. Być może konieczne będzie wprowadzenie kryteriów, np. dochodowych.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general